Asrock Z77 Extreme 6 (1155, Z77)

Základní desky firmy ASRock a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Aquasky
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2013

Asrock Z77 Extreme 6 (1155, Z77)

Příspěvek od Aquasky »

Ahoj instaloval sem SLIC 2.1 pro tuto desku avšak cosi se pokazilo...zde jsou informace o biosu který tam byl předtím..
Motherboard Manufacturer and Model : Asrock Z77 Extreme6
-Bios Revision : 2.30
-Bios Type : AMI
-Bios SLIC : ASUS

a pak jsem z linku instaloval update ze slic 2.1

podle postupu flash bios original -reboot -then flash bios mod from windows
spustil jsem program ve windows kde se mi přepsal bios a pak si operace vyžádala restart následně se mi po restartu objevilo logo asrock a pokyny jako F2 for setup F11 for boot options atd...avšak když zadám na klávesnici příkaz nic se nestane a nic se neděje..je nějaká možnost bios přehrát zpět na ten puvodní nebo to nějakým způsobem opravit?...k dispozici mám usb flash a dwd mechaniku...děkuji za pomoc.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Poškozený bios u Asrock Z77 Extreme 6

Příspěvek od Nagant »

Asi záleží v jakém je ten BIOS nyní stavu, zda by měl tendenci bootovat z nějakého USB portu či nikoli.
Pokud by chtěl bootovat, tak nějaký postup je zde:
http://hardforum.com/showthread.php?p=1039607730
Co tam tak píšou, tak taky může záležet na tom, do jakého slotu se flashka dá.

Ještě poznámka - klávesnici máš USB? PS/2 klávesnici jsi zkoušel?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozený bios u Asrock Z77 Extreme 6

Příspěvek od Highlander »

jestli se mu to sekne na úvodní obrazovce, tak mu to bootovat z flasky nebude. Jedině strčit EEPRomku / flashku do programátoru a bios přeprogramovat v něm.

Pokud bys měl zájem, napiš mi SZ, není zase takovej problém udělat.
Aquasky
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2013

Re: Poškozený bios u Asrock Z77 Extreme 6

Příspěvek od Aquasky »

nechce bootovat...nechce nic..ješte jsem si všiml že displej základovky ukazuje A2 tje chyba že vyhledává bios...znamená to možná že je bios natolik poškozen že ho základovka neumí přečíst....podle mě..:(
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Poškozený bios u Asrock Z77 Extreme 6

Příspěvek od Jirka_T »

1. Jak píše Nagant: jakou klávesnicí to obsluhuješ?
2. Díval jsem se do manuálu tohoto boardu. Bios by měl být nahraný na flashce jako soubor, ta flash musí být formátovaná Fat32 nebo FAT16, jinak to z ní board nepřečte.
3. Zkusil bych tedy ze stránek Asrock stáhnout bios, ale zřejmě ne nejnovější, ale o něco starší než nový. Na FAT32 zformátovanou flasku ten soubor na root flashky nahrát. No a pak po spuštění PC doufat, že se to začne nahrávat do PC...
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
HunterGtNet
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. bře 2006
Bydliště: Kyjov okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozený bios u Asrock Z77 Extreme 6

Příspěvek od HunterGtNet »

Další slajd ukazuje technologii Crashless BIOS. Deska nemá dva čipy BIOSů pro případ špatně updatovaného BIOSu vám tedy může posloužit pouze tato technologie. Pokud v průběhu updatu vypadne proud a BIOS se nenahraje celý, stačí desku zapnout a nechat v ní stále USB s BIOSem. Nahraje se po obnovení proudu sám a automaticky.
aldin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. bře 2007

ASROCK Z77 extreme6

Příspěvek od aldin »

Ahoj,

Mám zájem o koupi této desky k cpu i5-3570K.
Tady na webu byla recenze a docela ji chválili.
Bohužel nějaké zkušenosti nebo názory se mi nepodařilo nalézt.

Pokud někdo máte zkušenosti s touto deskou, můžete to prosím napsat.

Díky moc
Odpovědět

Zpět na „ASRock a MSI“