Vyber 10" tabletu

Sekce věnovaná tabletům.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Ados
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2005

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Ados »

Díky,
já se k ní taky přihlížím. Už jenom pro to, že když se koupí do 31.3.2013, tak máte zdarma na rok pojistku na blbost :-)
jonasjag
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2012
Bydliště: Jičín, Podůlší

9"< tablet

Příspěvek od jonasjag »

potreboval bych poradit jaky tablet na brouzdani po netu, emailu (psani i otevirani), objednavani zbozi, hrani her (radsi kdyby i graficky narocnejsi - tj. GTA VC, MC4,atp... )... velikost minimalne 9" a cenu do 6k ( spis trochu mene, rozhodne ne nad limit ). Co nejrychlejsi system. premislel jsem nad http://tablety.heureka.cz/goclever-tab-r974/ specifikace nema vubec spatne, ale nevim jestli je goclever v tomto dobra volba(?), vim ze asi ma malou podporu (ruzne apk a hry ), ale to vyresi (bohuzel) warez. Jde mi hlavne o internet ( ne 3g jen wifi ) a celkovou rychlost a stabilitu systemu. Vejdu se do tech 6000kc ?
btw. Jeste me trapi otazka jestli netbook nebo tablet :oops:
pc.masters
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. led 2006
Bydliště: Ostrava

Prosím o TIP na TABLET

Příspěvek od pc.masters »

Dobrý den,
předem se omlouvám za asi ohrané téma a blbou otázku, ale jelikož se o IT novinky již pár let nezajímám, zabere mi příliš moc času vše studovat a vybrat pak to pravé. Vím, že zde jsou odborníci, co dokážou během minutky prásknout do éteru pár tipů na výběr.... Díky

Sháním levný tablet (dejme tomu do 5000,- Kč bez DPH), který zvládne:

1) Aplikace pro vzdálený přístup k DVR zařízením (vzdálený přístup do nahrávacího zařízení kamerového systému). Měl by tedy mít android (zvládal mi to i ZTE Racer II...). Používají se tyto typy aplikací:
http://www.appszoom.com/android_applications/dvr+camera

2) Aby zvládl aplikaci MyJablotron - https://play.google.com/store/apps/deta ... bile&hl=cs .... Opět: Zvládal i ZTE Racer II (na druhou stranu ten tel. nezvládal telefonovat, tak se praštil o lino).

3) Flash prezentace, youtube, wifi internet, prohlížení eshopů, Gumoku for two HD (http://www.androidpit.com/en/android/ma ... for-two-HD), emaily, ...

4) Ale to bych chtěl asi moc - plynulé přehrávání videí z GOPRO. Jedná se o videa 720P - 60FPS, případně 1080P, 30FPS. Plánuji GoPro 3 a tam už jsou rozlišení i 1440P (i 4k ale s nepoužitelným snímkováním.). Videa se ukládají do MP4. Z podrobností u videa jsem vyčetl:

15131kbps celková přenosová rychlost
(1280x) 960P/50FPS
34:39 zabírá 3,66Gb.

Netbook s Atomem to absolutně nedával.

5) Ovládání IP kamer, ale to je snad samozřejmost jako zprávy, jelikož se to provádí standardně přes prohlížeč internetu.

6) Excel , tabulky, office pro android jsem měl už na xperii sk17i tak snad problém nebude.

Díky díky díky mockrát! :worship:
Matěj
Intel Core 2 Quad Q6600 (3,2Ghz - 8x400), AC Freezer7 1500RPM, A-Data Vitesta 800Mhz EE+ 2x2048 (1:1, 4-4-4-12), Gigabyte P35-DS3, Gigabyte X800XL Silence, Sound - E-MU 1212M, 2x400Gb Samsung T166s, Seasonic OEM 500W, ThermalTake Mambo oblepena Akasa Kitem (2x)....A uz nebudu machrovat :)
Oriwen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. říj 2006
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Oriwen »

Dle meho kazdy tablet zvladne co po nem chces s jednou vyjimkou - ty HD a lepsi videa. Mam tablet v jine cenove hladine takze muj test by byl k nicemu, ale snad se nejaky majitel slabsiho kousku obetuje a ozkousi jak se mu budou prehravat....
Jinak android ma diky ukonceni podpory od Adobe mirny problem s flashem, ale neni to nic strasneho, s drobkem snahy to jde dat do provozu.
Dell Precision M6600 - Core i7 2720QM, Quadro 3000M, 16GB DDR3, 120GB SSD + 2x320GB HDD.
Acer Iconia A700 - RootBox Android 4.2.2
Dr. Macák
Nováček
Nováček
Registrován: 19. lis 2010
Kontaktovat uživatele:

10 palců na doma

Příspěvek od Dr. Macák »

Zdravím,
Chtěl bych si pořídit nějaký laciný tablet čistě domů na WiFi. Prosté prohlížení internetu, pokud by to sneslo přehrávat nějaké video tak je to plus navíc. Je vytipovaná nějaká dobrá čína pro tento účel? Cena samozřejmě nízká.
CarlS
Nováček
Nováček
Registrován: 13. úno 2013

Re: 10 palců na doma

Příspěvek od CarlS »

Yarvik, Sencor, Vodafone...ja bych to oběhal, vyzkoušel a vzal to, co by mi sedlo nejvíc, v této kategorii to s výběrem není tak horké.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 10 palců na doma

Příspěvek od Suke001 »

CarlS
Nováček
Nováček
Registrován: 13. úno 2013

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od CarlS »

Jen ta záruka by se "trochu" prodražila, kdyby to tam měl posílat, ne?
jurajuv
Nováček
Nováček
Registrován: 22. bře 2013

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od jurajuv »

Ahoj,pokud jde o vyběr mezi iPadem a Galaxy note, tak note na androidu mě zaujal víc.Retina displaye na Padech jsou vynikající a velmi pečlivě jsem měl možnost obě zařízení vyzkoušet. S-pen je zajímavá vychytávka,ale jen bohužel pro speciální display Noteu. Pad je svižnější při více spuštěných aplikacích,ale ani u Noteu jsem nezažil žádné extrémní lagy nebo podobné neřesti. Zpracování obou přísrojů je dobré i ten plast u Noteu mě mile překvapil. Jelikož neepotřebuji zařízení pro nic náročného,pořídil jsem tablet,jež je zrovna odpovědí i na dotaz na tablet do 5000 Kč a to Sencor Element 10.1. Dva měsíce zatím funguje bez chyby, na wi-fi a brouzdání vydrží přes 8 hodin.Výkon v pohodě,lze bezproblémů spustin NFS Most wanted,takze ideální volba pro běžného uživatele. P.S. Věčný boj mezi zastánci iZařízení a ostatních značek stejně nikdy neskončí. :-)
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Doporučení tabletu

Příspěvek od krakenuss »

Chci si koupit nějaky levnější tablet, mužu do toho investovat tak 2300, hlavní učel za jakym bych ho použival by bylo čtení knížek v .pdf (popřípadě .doc), a nějaké další pdfka do školy, a samozřejmě nějake to jine občasne využití (internet, film, ...). V této cenové kategorii jsem si našel dva modely, jsou prakticky stejné, já na nich nemužu najít rozdíl (aspon v HW)

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 3IZ1U81WK0
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 3IZ1U81VHI

Je to asi to nejlepší za tu cenu co jsem našel, ale jelikož se v tabletech prakticky nevyznám, tak se raději zeptám jestli by jste mi některy z nich doporučili, popřípadě jaký je mezi těma dvěma rozdíl. Vbyral jsem tyhlety modely protože oproti jiným levným 7" mají větší rozlišení což se podle mě líp hodí na čtení knížek. Další věc se kterou si nejsem jistý jestli 7" vubec na knižky stačí, abych ho nekupoval zbytečně bo by to bylo male. Nedavno jsem jsem měl 10", ten na knižky byl akorat, ale ten se pos*** a když mi po reklamaci vratili penize tak byl najednou o 1000 dražší tak jesm si ho nemohl koupit znova. Budu rád za každou odpověd. Děkuji.
CarlS
Nováček
Nováček
Registrován: 13. úno 2013

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od CarlS »

A nový Element od Sencoru má dokonce i tu Retinu. :D
Muertus
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2009

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Muertus »

Ainol Novo 10 HERO II - Máte s ním někdo zkušenost?
Ainol Novo 10 Hero II Quad Core
Rozměry a hmotnost: 262 x 178 x 9,8 mm, 672g
Operační systém: Android 4.1 Jelly Bean
Displej: 10.1″ (1280 × 800 px) IPS , 10xmultitouch
Procesor: 1.2GHz ATM7029 ARM Cortex A9 Quad Core
Grafický akcelerátor: GC1000+, HW akcelerace her a videa až do rozlišení 1080p
Paměť: 1GB DDR3, 16GB vnitřní paměť
Fotoaparát/kamera: zadní 2Mpx, přední 0,3MPx
Bezdrátová komunikace: WiFi (802.11 b/g/n)
Konektory: 3,5 mm Jack, micro USB OTG, čtečka karet microSD,microHDMI, nabíjecí konektor
Senzory: G-sensor
Baterie a výdrž: 8 000 mAh, dobíjecí lithium-iontová baterie, 7 hodin s Wifi
Obsah balení: tablet, USB kabel, nabíječka, manuál
Celkem vypadá, že by seděl přesně na moje požadavky: ISP, HDMI, slušný výkon (papírově?), slušná baterka, HW akcelerace videa až do rozlišení 1080p, za ty peníze..

Dosah Wi-Fi? Tohle mě celkem zajímá.
CPU: Intel Core i7-3930K | MB: Asus Rampage IV Formula - Intel X79 | RAM: Corsair Vengeance LP Black 4x4GB DDR3 1600 CL8 1.5V | VGA: ATI HD 5970 (OC) + COOLER Arctic Accelero Xtreme 5970 | SSD: Intel 520 - 240GB | HDD: RAID 0 - 2x WD1001FALS 1TB | Case: Corsair 600TM Graphite Series | PS: Chieftec 1000W CFT-1000G
byp[NiNR]
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od byp[NiNR] »

No k tomu Aniolu novo 9.
Osobně jsem zkoušel 3Q q-pad rc-9726c např. http://www.alza.cz/3q-q-pad-rrc9726c-re ... tm#recenze a vrátil jsem jej.
Když zrovna neblbnul tak docela fajn, slušná konstrukce, dobrý display, nebyl ani nějak extra pomaly (ale výrazně horší jak iPad), jenže
Občas (několikrát denně) se nechtěla objevit klávesnice např. v prohlížeči.
Naprosto tragická wifi! V obýváku už to jelo jen na 2Mbity a to je to od routeru tak 6m přes jednu tenkou cihlovou zeď. Ntb i iPhone, HTC telefon naprosto v pohodě 54Mbitu.
To že občas spadla nějaká základní aplikace jako prohlížeč obrázků, nebo chrome to už je jen mala drobnost.
Takže za mě HW v pohodě (až teda na tu wifi) ale android mě zklamal....
-=:: bYp.[NiNR] ::=-
nějaká i5ka + SSDčko:)
Dee-jays
Nováček
Nováček
Registrován: 18. dub 2005

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Dee-jays »

Ahoj,
potřeboval bych poradit s vhodným tabletem pro muzikanta, který ho bude využívat hlavně jako náhradu za zpěvník a notový sešit na hudební akce, vůbec tento tablet nebude určen k náročným multimediálním aplikacím(hry). Velikost tipuji na 10", očekávám vhodnou čitelnost, odezvu a stabilitu systému. Určitě musí mít bluetooth rozhraní pro šlapací zařízení na otáčení stránek v aplikacích. Cena by měla být co nejmenší.

Díky za případné návrhy.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od zombux »

nějaká zkušenost s http://www.czc.cz/point-of-view-tablet- ... 97/produkt nebo obecně s touhle pseudoznačkou? přítelkyně chce koupit 10" tablet, ale na "značkové" nemá prachy tak si vybrala tenhle, jen nevím jestli to není krám. díky za info :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Suke001 »

Tato značka se moc nereklamuje, ale stejně spíše doporučím nějakého Samsunga třeba nebo http://interlink.tsbohemia.cz/ainol-nov ... 78087.html
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od RiCK »

Tip na tablet do 250-350€? Okolo 250€ som si našiel Ainol Novo 9 Spark - pekná výbava a výkon, super výdrž, široká komunita (veľa veľa ROMiek).
Chcel by som od toho minimálne tých 9,7" alebo 10", ideálne s čo najtenším rámikom. Podpora pam. kariet, minimálne FullHD rozlíšenie, 2GB. RAM, štvorjadro.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Suke001 »

Ten Spark je fajn, dobrá komunita, cena, funkčnost. Za ty stejné peníze bych řekl, že nemá konkurenci.
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od RiCK »

jj, vyzerá byť fajn, ale keď už mám rozpočet 350€, tak prečo ho nevyužiť :) Nič lepšie do tých 350e sa nenájde?
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber 10" tabletu

Příspěvek od Suke001 »

Nic mě nezaujalo, až http://interlink.tsbohemia.cz/asus-memo ... 73516.html
ale je něco málo přes limit, pokud dobře počítám.
Odpovědět

Zpět na „Tablety“