Zakladni deska s AGP slotem

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od pechix »

Zdravim, shanim nejakou starsi zakladni desku s AGP slotem na grafiku. Vim ze novou uz nekoupim, ale mam doma solidni grafiku do agp a je mi to lito vyhodit... Vedel by nekdo o necem, kde sehnat? Nebo kdyby se vam nekomu valelo neco doma, vzal bych. Idealne microATX, socket 775 s podporou dvoujader, ale klidne i ekvivalent od AMD. :|
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Dělaj se stále i nový, Asrock je dělá. Ideální je tato:

http://www.czc.cz/asrock-775i65g-r3-0-i ... 24/produkt

I 865 chipset (dobrá kompatibilita ve všech ohledech)
, podporuje všechny P4 a Core2 s FSB 800 a 1066.

Používám jí v jednom retro kompu s C2D E4400 @ 2,8Ghz a je to ok. Krom zvukovky jsou i na všechno funkční drivery pro windows98. :P
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne úte 15. říj 2013, 16:32, celkem upraveno 1 x.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od MV »

Pokud je to tak slušná grafika, aby to mělo cenu, tak
třeba http://www.mironet.cz/asrock-775i65g-r3 ... +dp185376/ (což je ale omezení, protože to je starý 865 chipset a potřebuješ DDR1 paměti)

nebo se zkus poptat na http://www.syscom.cz/asrock-am2nf3-vsta/d-151099/

Jinak z nových už se moc nesežene, donedávna na alze měli, teď už je tam jen nová deska na SocketA a Socket478 s AGPčkem.

EDIT: doc mě předběhl :)
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Otázka co je ta slušná grafika. Nejsilnější grafika do AGP je Radeon 3850 a to dnes už neni moc slušná grafika. Navíc k tomu je potřeba aspoň to Core2 duo jinak těžkej CPU limit.
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od pechix »

Tak ta grafika je tato:
http://m.gigabyte.com/product/product.a ... 5000000#sp
Je nova (ulozenka) a tak ji chci vyuzit do zalozniho kompu. Ten asrock vypada slusne, kdyz do toho sezenu solidni dvoujadro, tak by to mohlo celkem slapat. Diky za pomoc ;-)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

OK, k týhle grafice toho Intela (AGP radeony s můstkem trpěj velkou nekompatibilitou s chipsety ale na Intelech choděj)

CPU ideálně ňákou starou Core2 s FSB 800, typu E4300 E4400 E4500 a pod. Na aukru se prodávaj za pár stovek a + je ještě na týhle desce trochu přetaktuješ. (bez zvedání voltáže a v závislosti co daj tvé DDR1 paměti (na to taky pozor, je to deska pro DDR1 ne DDR2), a dej tam minimálně 2x1GB jinak to taky moc nemá smysl... max stabilní FSB desky je zhruba 270-280 Mhz).
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od pechix »

Pokusím se na to sehnat co nejlepší procesor, koukal jsem na aukru a není to zase až taková cenová hrůza. Akorát mě štve že deska nevezme víc jak 2GB ram :|
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud tě to štve můžeš vzít ten AM2 asrock s Nforce3. Kompatibilita je tak vesměs dobrá, má 4 sloty na DDR2 (až 8 teoreticky 16 GB), a po flashi biosu v něm fungujou i AM3 Phenomy. Ale to by zas bylo mrhání peněz k tak slabý grafice.

Sorry ale ideální řešení by bylo tu kartu samotnou střeli a vzít komplet něco jinýho. Ta karta neni žádný dělo má výkon jako maj dnešní některé integrované grafiky. A navíc by jsi musel shánět staré obvykle drašší díly k tomu.

Tyhle AGP desky většinou kupujou lidi co za A - potřebujou starej systém kvůli specifickýmu HW či SW. A nebo za B, maj vše ostatní a chcípla jim deska tak jí prostě nahraděj. Pokud nemáš ramky a CPU, je to hodně špatná investice.
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od pechix »

Štve, ale tak 2GB ram snad budou stačit no. Koukal jsem na webu výrobce na podporované procesory a mají tam u některých procesorů označených hvězdičkou poznámku:

*FSB1066-CPU is supported by overclocking only when you adopt an external VGA card and DDR400 CL2.5 memory modules.

Mám to chápat tak že když zapojím do agp slotu grafickou kartu a přidám ram CL2.5, tak pojede dané cpu bez problémů? Jak je to s ram CL3? V čem je rozdíl?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Čím menší CL tím lepší paměť. Mě to vždy chodilo i s CL3 moduly.

a s FSB nad 800 nefunguje integrovaná grafika.
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od pechix »

Ta grafika by nevadila, stejne nebude potreba. Takze to normalne pojede, nebo to "FSB1066-cpu is supported by overclocking" mam chapat tak, ze nekde se musi neco prenastavit, nebo pretaktovat?
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od pechix »

A ještě mám dotaz - pojedou na tom Windows7?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm, jakou urážku si zasloužíš aby se takovej dotaz už neopakoval?

Nahraj tam 32-bit windows 7 a neřeš to.
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od pechix »

Tu urazku si nech od cesty, normalne jsem se zeptal. Protoze jsem mel doma zakladni desku, u ktere mi sedmicky nejely v 32 ani 64 bitove verzi, deska to proste nepodporovala. Nainstalovaly se, ale po poslednim instalacnim restartu se to seklo, hodilo bluescreen a konec, musel jsem tam dat XP ktery slapaly v pohode.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Takovou desku neznám, NT6 nabootujou všude když CPU umí SSE instrukce (Pentium 3 up a Athlon XP up) a bios má funkční ACPI řízení prostředků. Tzn tak 13let staré stroje. I když vím že některé ECS boardy z dob P4 měly nefu nkční ACPI takže ehm...

ale ok, win7 tam určitě půjdou.
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od pechix »

A to byl presne muj pripad :lol: Jinak funkcne se tvarici uzasna zakladovka ECS a pentium D, trvalo mi celkem dlouho nez jsem prisel na to ze je chyba v desce a ne jinde, nerad bych to zazil znovu, tak se radsi zeptam, kdyz jsi psal ze mas s deskou zkusenost. Tak dik za ochotu, a sorry jestli jsem Te svym dotazem nejak nastval ;-)
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od tielka »

Když už tu je to vlákno tak jeden dotaz na DOC mám monstrum grafiku x 1950 pro 512 mb powercolor jde i přetaktovat 621/770 a tento cpu http://ark.intel.com/products/27453/Int ... 33-MHz-FSB jde o to že i když jede na 3,4 ghz tak ve hře šlape na 100 % grafika kolem 60 %je jasné že cpu to nestíhá takže jaký P4 tam vrazit aby se to nějak porovnalo dík...


jo a stěma W 7 mě se osvědčily do těchto stojů opravdu to nejlepší je XP home edition sp3...jěšte W 7 home premium ted je testuju...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud neni extra málo ram jsou win7 32-bit lepší. Jednak tam lépe funguje flash, druhak šlapou celkem svižně (ten systém samotnej neni CPU náročnej, pokud člověk nezapomene vypnout defendera, atd.)

A za další, kor pro X1950, jsou tam lepší drivery na GPU. ATI se na vývoj driverů pro starší GPU naprosto vybodla s příchodem R600. Ano měly ještě dlouho support, ale to neznamená že by se pro ně cokoliv vyvíjelo. A ten NT6 driver pro tyhle karty je mnohem lepší než ten NT5. Jednak dovoluje měnit saturaci obrazu a druhak je kompatibilní s posledni mflashem, pod NT5 s x1950 my vytuhával browser na twitch streamech, atd. Pod NT6 OK, a bylo to zastaralý jádro driveru.

Jinak Tielka k tvému dotazu. Ano jednojádrová P4 x1950tku neuživí ani omylem, ta brzdila už Geforce 6800. To chce přetaktovanou K8, a když P4, tak solidní, ala Northwooda nebo Cadarmilla s pořádnym taktem a s HTčkem. Ty tam teď máš prescotta s FSB 533 a bez HT, to je useless.

Spíš než CPU ale řekni co máš za desku a já ti řeknu co tam někde za 200kč v bazaru splašit.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od tielka »

P4P800-VM http://support.asus.com/cpusupport/list ... 6I1Nykye1b na té desce jde přes clockgen taktovat...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Zakladni deska s AGP slotem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

OK, Intel 865 chipset to je dobrý. Socket 478 znamená že žádné moderní P4ky nebudou. Ok, tak sežeň z aukra P4 ku, FSB800 s HT do socketu 478. Ještě předtim radši nahoď poslední bios. Min 3Ghz default. Když seženeš Northwooda bude to lepší, ale Prescott taky je použitelnej, ale bude mít horší IPC + víc topit. Až ho budeš mít, tak drž paměti 1:1 s FSB a vytaktuj to co to jde, asi to půjde na 3,3- 3,6Ghz v záleží na štěstí. Pokud to bude northwood můžeš zvedat voltáž do 1,7v. S prescottem raději ne.

To je tak maximum co z týhle platformy dostaneš.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“