Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

pedes
Nováček
Nováček
Registrován: 11. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od pedes »

Theeser doporučuji ujasnit si o od toho zařízení čekáš. Pokud chceš slušný telefon za rozumnou cenu, tak Y300 stojí ted á3000Kč. Rozhodně to není špatná volba, naopak volil bych toto. Pokud se chystáš "ladit" si telefon pro sebe - flashovat romky, a hrabat se v tom, pak se klidně poohlédni po čínských neznačkových kouscích. Pokud jde o sencor, měl jsem to v ruce, zkoušel jsem ho a první dojem nebyl špatný,ale popravdě, když se podíváš na to krycí "sklo" tak bych se bál, že po půl roce používání to bude out.
Pokud pominu cenu a zůstanu u výše zmíněné značky, pak Huawei P6 je naprosto úžasný telefon.
Nehodlám tady vířit debatu o konkrétních značkách, systémech atd. každému vyhovuje něco, někdo chce telefon užívat jiný si s ním hrát tak dlouho, až ho vyladí a pořídí si zas nový, jiný chce odolný telefon, někomu dlaždice nevyhovují , jiný na ně nedá dopustit. Oprostil bych se od příspěvků, kde si kdosi řeší jen svůj postoj ke značce, systému atd. pokud jsi zkoušel Y300 a seděla ti, pak bych to neřešil a vzal ho. Pokud ti nesedl, zkus vyzkoušet něco jiného v tvé cenové kategorii.
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

No hlavně na multimédia(HUDBA!!! - btw mám dobrý sluchátka takže OK :wink: , nějaký filmíky, hry..) občas net. Mobil si fakt ladit nechci. Prostě přijít koupit a to je tak všechno. Y300 maj na CZC - takže servis je OK, to ZTE Blade V taky.
- Má někdo osobní zkušenosti s ZTE Blade V nebo se značkou jako takovou (ZTE Blade G prej vrže ale taky je to 0,5" větší než Blade V.)? Hlavně Blade V má 1GB RAMku což je plus, to 4jádro ani ne, stejně ho tak nevyužiju. U Y300 2jádra stačej, ale pořád se mi zdá že 512MB je míň než 1064MB...A o ani ne 500,- dražší.. Ale de mi o to, jestli to neni nějaká rozvrzaná pikslička. Ten Sencoru ne, protože 512MB ke 4 jádru od firmy co vyrábí topinkovače?
A ještě k tomu celkem nudnej vzhled. Sencor ne.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Suke001 »

ZTE jako značka taková špatná není, určitě se řadí mezi ty lepší z "čínských" značek.

Vrzání bych se moc nebál, po případně se zkus domluvit s nějakým z prodejců na "ohmatání".

Za mě Sencor ne.
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

Supr, já v to taky doufal (slyšel sem to od víc lidí, ale pořád sem nevěděl jestli jim mám věřit). Na tom "ohmatání" se určo domluvim. Na CZC je maj oba, tak si je ještě jednou ohmatám a srovnám hezky vedle sebe.
Sencora už taky na 100pro nechci.
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

Teď sem objevil ještě 2 jiný mobily. ZTE V967S (http://mobilni-telefony.heureka.cz/zte-v967s/) a pak
taky ZTE ale s 1 jadrem od Intelu a taky 1GB RAMkou (http://mobilni-telefony.heureka.cz/zte- ... e/#section) To intelácký 1jádro se prej výkonem vyrovná třeba Y300,
Tak teď v tom mám uplnej guláš - ZTE Blade V/ZTE V967s/ZTE Grand X In/ Huawei Y300? Ty ZTE se mi líběj víc maj 1GB RAMku a V i V967s maj 4jádro, ale to v967s má 5" display, novější CPU i GPU... (zase se bojim že je to moc velký :( ), a GX In je zase jen 1jádro...(sice intel, ale pořád se mi zdá, že 4x1,2>2x1,0>1x1,6).
To v967s ale neni 100% v češtině a maj ho jenom na Mironetu.To GX In je zase o kus dražší než všechny ostatní (Intel?) a cenou se skoro vyrovná Sencoru P450 což je taky 4jádro s 1GB ramkou(topinkovače - sencora NE)...Prostě MEGA HOKEJ a moc recenzí sem nenašel. Má s nějakym z těhlech mobilů někdo zkušenosti?
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Suke001 »

Doporučím ti : ZTE Blade V / ZTE V967s / i ten HUAWEI Y300..

Ten s tím Intelem bych nebral, není to dobré. Kdyby byl tak super, tak by se objevoval v telefonech častěji.

5" už je dost, ale jak pro koho. Vyber si podle úhlopříčky. Počítej, že možná u těch ZTE, nemusí všechno fungovat na 100%.. Přesně u těchto typů nevím. Ten y300 je jistota.
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

Aha, takže to Intelácký jednojádro nebrat. 5" je fakt celkem dost. Už 4.7" palec u HTC One mi příde hodně. Ale to v967s má zase (píšou to v recenzích) lepší střeva než Blade V nebo Y300. Btw, co by vlastně u těch ZTE nefungovalo na 100%(jo jasně to v967s neni 100% v češtině, sometimes english...), ale jinak prej je OK?
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Suke001 »

No tak nějaké drobnosti v systému nebo třeba GPS nebude přesná atd. (to se vyskytuje spíše u procesorů MTK), neřeknu ti přesně, ale u těch čínských telefonů to většinou není odladěné na 100%. Ale zásadní věci budou snad ok. Ten V967s nevypadá špatně.
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

hele, ještě dodatek http://www.czc.cz/gigabyte-gsmart-roma- ... a_R2_cerna - co řikáte na tohle, za tu cenu uplně supr nemyslíte?
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

I když je fakt, že ten ZTE v967s je 4jádro a o 500,- dražší než ten Gigabyte a nic mu neschází (ZTE).
Ale je to 5" takže velký, ten Gigabyte se mi líbí protože je to 4" sice jen 2jádro...
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od LoCo99 »

pokud řešíš 2 jádro vs 4 jádro tak se nejdřív podívej na nějaký výsledky z benchmarků nebo z her, neznamená že 4 jádra budou vždycky lepší než jednojádra
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

Jo to já vim, dobrý 2jádro je někdy lepší než 4jádro..
Z těch 4 jader využiješ 2 a možná kousek toho 3tího.
Značka Gigabyte-má s ní někdo skušenosti ohledně mobilů?
-Jenom je blbí že G GS Roma R2 má malou baterku (1400mAh, ale to ZTE má o 1" větší display, o 2 jádra víc a 2500mAh baterku což vypadá slibnějc).
Ten GB má prej dost dobrej display(kontrast, pozorovací úhly, barevnost...)
Oba se mi líběj. Jde o tu konstrukci a myslim si, že asi na tom bude líp GB díky "jenom" 4"
MichiDrz
Nováček
Nováček
Registrován: 26. říj 2013
Bydliště: Česko

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od MichiDrz »

Sony Xperia J - http://tely.cz/Sony-Xperia-J

rapidně dobrý kousek, za tuto cenu, co víc si přát.. než hezký dizajn, procesor teda nic moc.. ale co za 3000 očekávat.
PC:
i5 4670k 16gb seasonic-m12ii-620 fractal-define-r4-black-pearl gelid-solutions-tranquillo-r2 msi-n770-tf-2gd5-oc seagate-barracuda-7200-12-2000gb ssd256gb asus-z87-a
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

O tý Xperii J sme se už bavili a 1GHz jádro + 512MB RAM s Androidem 4.0 fakt ne.Čínský mobili sou víc nadupaný za stejný prachy a obdobnou kvalitou zpracování (viz ZTE v967s...). Jinak díky za názor ;-)
Má někdo zkušenosti se značkou Gigabyte (co se mobilů týče)?
cejnik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. srp 2006

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od cejnik »

Ahoj, hledám levný smartphone,rád bych něco okolo 3000,- +- pár stovek
Zatím jsem koukal na tyto dva
http://www.mall.cz/pda-smartphone-andro ... a-e-ruzova

http://www.mall.cz/pda-smartphone-andro ... l4-ii-bila

Který z nich by jste mi doporučili? Nebo nějaký jiný za podobnou cenu?
Jde mi hlavně o spolehlivost,rozumnou výdrž baterie a snadné ovládání.
Byl by pro mou matku.
Děkuji za rady
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Suke001 »

Huawei Y300 doporučím, za ty peníze je to povedený telefon.
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od Theeser »

Jestli hledáš něco do 3,5K tak Huawei Y300 je bezkonkureční, a kvalita zpracování je taky skvělá(měl sem ho v ruce).

Nakonec sem si vybral ZTE v967s (4K). Je fakt rychlej do ruky i do kapsy se mi vejde a nikde nic nevrže(taky sem si ho ošmatal :) ).
Gygabyte sem vyloučil uplně. (Na CZC i Mironetu řikali že prej je to poruchový a navíc slabá baterka)
Jestli někdo nemá ještě nějakej nápad, tak to bude on :inlove: .

Díky všem za rady!!!
cejnik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. srp 2006

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od cejnik »

Ten Huawei Y300 vypadá dobře. Ještě jsem se chtěl zeptat co by jste vybrali za telefon v nižší cenové kategorii tak mezi 2500-2800,- ?
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od LoCo99 »

to vážně budeme řešit telefon o 2 stovky levnější ? si prostě nekoupíš dvakrát cigára a máš 2 stovky navíc
pedes
Nováček
Nováček
Registrován: 11. čer 2013

Re: Mobil odpovídající ceně do 3 000Kč

Příspěvek od pedes »

cejnik záleží k čemu ten telefon chceš. dá se koupit mobil za 500 a volá to, píše to, má to dlouhou výdrž. není stím problém. Na hry, surfování, gps to ale není.
Z již uvedeného bych osobně sáhl po Y300. Je to rozumná varianta za přijatelný peníz. Dle heureky k dostání cca od 2850Kč.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“