Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od icebosss »

máš nahozený ten upravený Asusácký bios bez V dropu? pak můžeš používat tu jejich utilitu na zvyšování napětí...

kdyžtak link

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28022650/ASUS.ROM zkus a poděl se o výsledky
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od maltra »

Nvidia has brought the full force of its Kepler GK110 GPU architecture to bear with the GeForce GTX 780 Ti card released today. The company is throwing everything it can, including the kitchen sink, at AMD.
:-D
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od sam_217 »

Krteq píše:Nový PowerTune ovlivňuje voltáž stejně jako frekvence, resp. stejně jako není definována pevná frekvence, není definováno ani pevné napětí. PowerTune prostě monitoruje zátěž a podle ní hýbe jak s frekvencí, tak s napětím.
Ano, já taky myslel základní napětí = tj že na nějakym napětí to začíná na nějaký frekvenci je pro všechny karty definovaný jednotný napětí, např 800 MHz = 1,054V (si vymejšlim). Jenže si teda nejsem jistej, jestli to tak je, pakliže není stanovenej žádnej základní takt, vlastně nemusí bejt stanovený vůbec ani pevný napětí pro frekvence, jako to je u GPU boostu, tam je od kvality jádra rovnou odvozeno, že base clock bude mít např vyšší napětí, a u AMD pakliže novej PowerTune má 8 statů a při každym dává přesně danej voltage - tj voltage v0 - v7, jestli jsou ty v0 - v7 proměnný, nebo jsou některý vždy pro všechny karty stejný(jakože u GPU boostu je vždy stejnej nejvyšší State - max napětí maj ty karty nastavený všechny stejnej), pakliže nejsou, tak by hypoteticky nějaký jádro klidně mohlo bejt tak špatný, aby se chovalo "o 150MHz hůř" jak karta v recenzi...podle mě je to ale kravina a takhle katastrofální rozdíl kvality tam nemůže bejt, což usuzuju z toho, že ve specifikacích je "up to 1GHz", tzn že ty specifikace musej dodržet - ta karta musí aspoň někdy na těch 1000MHz šáhnout, jinak by nesplnila specifikace...
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Na ddworld nechoď to je vymejvárna. Navíc já porovnávám Oc vs OC, na defaultu jsem HW neprovozoval nikdy, on Titan 836Mhz vs 1200Mhz je eghm trochu jiná story. AMD fanatici asi ze mě teď vyletěj z kůže protože jsem netestoval rozhodně v AMD friendly nastaveních a enginech, nicméně....

Tak jsem dokončil testování Sapphire R9 290 (bez X). Takže první věta co řeknu je tato:

R9 290X je nyní zbytečná. 290tka je citelně levnější, Oc stejnej, PCB stejné a rozdíl výkonu na stejném taktu je tak 3%? Takže koupě 290x by byla vesměs hovadina.

Dále, co se výkonu týče, tak na to jak kartu všude opěvovali tak jsem rozhodně oslňen nebyl. +- Jak lepší kusy reference 780tky bez posunutého poweru, orší jak nereferenční 780tky nebo jakékoliv OC. Kdybych započítal OC obouch karet tak 780 s přehledem vyhraje. Oproti mému Titanu s jeho OC a bez power limitů byl výkon 290tky po OC o třídu níže, takže i 780 by jej porazila, a 780ti s plně aktivnim jádrem s nima asi komplet vymete. OC je hezké, ale neni takovéto: http://i.imgur.com/bjv5AbB.jpg

Dále k novému powertune: Je mnohem lepší než to staré. Už nezpůsobuje žádnej stutering, frekvence se mění postupně a plynule aniž by to ovlivňovalo hru. Limit příkonu jde nastavit na + 50% což stačilo i když jsem z karty ve Furmarku tahal 500W (karta nemá žádné anti furmark protektce, její jediná protekce je powertune a ten jde posunout extrémě). To že jsem řekl 500W také znamená že kaskáda je dobrá a má velkou rezervu.

Co se frekvenci vs fan týče, je to celkem stupidní. Do karty jsem nahrál bios z 290X, dostal jsem tedy její takty (SP se neodemknou). V Heaven benchamrku se s normal biosem čili max 40% fan frekvence zastavila na zhruba 840Mhz, žádné velké skoky. V Uber mode ala 47% fan (nebylo to furt tak šíleně hlučné) to bylo 880Mhz.

Maximální OC karty (fan nastavenej na 70% při tom teplota GPU nepřekročila 85 nikdy a takty byly vždy full) bylo nakonec 1125/5600 na default vcore (1,25v) a 1160/5600 se zvednutmym (1,318). Odběr testován na zásuvce Seasonic 750W, I5 4670K (undervolt a default takt). Odběr v idle jen 56W. Odběr full load už nic moc. Vyšplhal se na defaultu 330W (z toho 50W papal jen lehce loadlej CPU a deska), později když karty začala thermal throtlit a šla s takty dolu spadnul odběr na 308W). Při OC byl odběr 385W čili zase tak moc nestoupnul, ale to je tim že už tak je hroznej, hluk byl naprosto neúnosnej (tak 2x nad oclou GTX480 s referákem). Víc karta taktovat nešla, artefaktila. Všimnul jsem si že čip je extra háklivej na teploty, velký takty nedává když se zahřeje, kdyby jej někdo udržel pod 70 (třeba vodou) a dal tam tak 1,35v, víc nedoporučuju ani s vodou, tak se na +- 1250 dostane.

Je zde ale jeden trik pro lidi co na to nechtěj dávat vodu a nejsou top overclockeři. Flashněte tam jako já bios z R9 290X Uber mode, a undervoltujte. Ten default 1,25 je naprosto retardovanej a mimo. Asus tweaker mi dovolil nastavit minimálně 1,15v a karta na tom byla na tom 1Ghz rock stable, spotřeba klesla o 60W, s ní i hluk, a i s limiterem na fanu karta skoro nethrotlila. To už byl mnohem víc akceptovatelnej provoz.

Vliv OC celkem hezkej. Default Unigine valley 1280x1024 MSAA 8x (neměl jsem k dispozici lepší monitor než jsem došel domu)

Default: 73fps.
OC jádro 1160 = 90fps.
OC paměti 5600 = 93fps.

Takže taktujte i paměti, vliv na výkon rozhodně maj. Na víc jak 5600 bohžel nebyly rock stable.

Tak a teď testy doma. Vše vždy s max OC.
1920x1080 = 98,8 fps.
1920x1080 FSAA 4x = 74,9 fps.
1920x1080 FSAA 8x = 63,5 fps.
FSAA 4x + HQAF = 67,8 fps.

GTX Titan OC 1150/7200:

1920x1080 = 115,4 fps.
1920x1080 FSAA 4x = 94,4 fps.
1920x1080 FSAA 8x = 75,4 fps.
FSAA 4x + HQAF = 91,0 fps.

Náskok GK110 je velkej, a navíc má malou ztrátu s max quality AF filteringem. I když je ale na high performance tak je kvalita lepší než u AMD na high quality. U AMD na standard ( performance jsem radši vůbec netestoval ) je filtering citelně horší, více sklonů k shimmeringu, mizerné binilearní optimalizace, atd. Počkejte až uvidíte to video co jsem udělal jako důkaz. Když chce člověk trochu kvalitní AF výkon padá bohužel citelně.

Ještě jsem udělal test v Star citizen beta klientu, hangár s jednou Constellation lodí. Bylo to 73 vs 55 fps vítězství Titana. Uvidíme co s tím udělá mantle, jelikož tuhle hru plánuju hrát je pro mě dost podstatná a podporu mantle přislíbili, bez něj nic moc teda zatim, ta díra je hodně velká.

Teď ještě Crysis 3 z přehrady, jak už jsem postoval i vtom dalším threadu.
http://i.imgur.com/j5JR8iG.png - 44 fps, opět "nic moc".

Zde jsem uploadnul randomt test AF shimmeringu v UT, LOD je schválně na -1 aby to shimmerovalo na všech kartách, je to test spíš o tom která bude shimmerovat více a při jakém nastavení.

!!!!! Důležité, sledujte přes VLC a nativně 1:1 bez upscalingu. Přes MPC na NV ok ale na radeonech jsem shimmering neviděl protože GPU drivery mi by default do videa aplikovaly jakejsi anti-noise filtr asi proti šumu HD videí kterej mi začal rozmazávat místa se shimmeringem tak na to pozor majitelé radeonů. Buďto drivery správně nastavit a nebo sledovat přes VLC ten má vlastní render, aby jste tam něco viděli. Taky to neni pro majitele slabejch PC, bitrate jde až k 130Mbit/s.

https://mega.co.nz/#!918SHYib!MftOZGSKa ... Xfk0o9VzmY

A zde je video ukazující mizernej binilear dithering při AF.... všimhul jsem si toho když jsem běžel po tý mokrý podlaze na naše testovací místo, hend mě to praštilo do očí tak jsem hned udělal high quality 720p 60fps video, je to na něm jasně vidět, ty lajny na texturách v pohybu, vypadá to že se AF skoro i zhoršila, tohle si z Tahiti nepamatuju.

https://mega.co.nz/#!dl0AzYzD!dRwmIC9Nh ... HDbPIxbNvc

Ještě poslední věd co dodam je ohledně TRAA. Kvalita se nezměnila. MSTRAA hnus a useless (dithering a tak) SSTRAA je fajn a rychlost se oproti Tahiti citelně zvedla, asi tomu hodně pomohlo více rops.

Takže shrnutí - Zklamání. OC je sice hezké, ale GTX780 když se odstaní power limit má ještě lepší a její výkon je pak citelně vyšší. Provozní vlastnosti (spotřeba/teploty/hluk) obecně katastrofické, horší single GPU karta co se provozních vlastností týče ještě nebyla.

AF se možná i zhoršilo, binilearní optimalizace v AF16x jsou naprostej joke, a když to člověk chce aspoň trochu zlepšit (na úroveň stále horší jak NV karty maj na max performance), tak ztratíte 20% výkonu.

Pro kartu by to asi nebylo tak zlé porovnání kdybych použil velká rozlišení kde by se ukázalo více rops, asi by stejně prohrála jen o něco méně, ale ta karta po OC má sotva ok výkon na crysis 1080p MSAA 4x takže vyšší rozlišení se v tu chvíli stávaj irelevantní. Ideálního výkonu karta si bude dosahovat v 2560x1440 v kombinaci s méně náročnými hrami. Ale obecně jak to recenze docela vyhypovali tak realita celkem tfuj. Karta stojí 9 klacků GTX780 stojí 11. 2 tisíce navíc, za to člověk dostane lepší výkon po OC obouch řešení, lepší provozní vlastnosti, lepší kvalitu obrazu, a do radeonu se stejně musí těch minimálně 1500 vrazit za acelero s tim stockem to nejde. V tu chvíli to prostě výhodné neni a 290X už vůbec ne. Palec dolu, tuna hype a skutek utek.

Kartě můžeme děkovat za hezká average fps v recenzích a díky tomu snowball v podobě pádů cen. Ale z téhle kategorie bych stále jednoznačně preferoval GTX780tku. Popřípadě 780TI když člověk chce ultimátní high end.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od RAD-x »

S tim výkonem to vidim asi stejně, 290X je mírný zklamání...oproti zenithovi hlásim nižší OC, ten muj kus je asi šit. Ten AF bych neviděl tak drasticky ale já na tohle nejsem tak sensitivní -takže je to trochu individuální - já to sice vidim a vnímám ten rozdíl ale neni to pro mně rušivej element, teploty 290X jsou teda o dost horší než píše zenith u své 290 non X, na referáku to bylo šílený, na vodě ovšem zívačka. Každopádně si teda ponechám GTX780 protože mě ta karta rozhodně nepřesvědčila o tom co bylo vidět v reckách, spotřebu nekomentuju. Při dnešních cenách se ta 290X totálně nevyplatí a ocnutá 780ka má jak lepší spotřebu tak výkon. Na extra ssd jsem nainstaloval ještě W8.1 protože jsem i na zahraničních forech vnímal jakési olhasy na lepší gameplay pod nima "just smoother" ale mě se to neosvědčilo, ovšem je možný že jak na to čučim skoro 2 dny v kuse tak už to špatně vnímám. Ta non X karta je asi dobrý řešení pro lidi co nechtěj dát 11tis za GTX780 a chtějí uprage z GTX680/770/7970 a podobnejch věcí. Na referenčním chladiči já osobně hlásim šílený provozní vlastnosti, hluk, vysoký teploty a smrad kterej pokračuje bez ustání od vybalení karty. V defaultu o trochu výkonější karta než referenční GTX780 v defaultu...bohužel po OC se situace obrací a u 290X mi nepomohla ani voda.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Moje karta rozhodně nesmrděla (ani při 500W Furmark burnu), ale ty máš asi suxx kousek s velkou leakage (mnohem horší heat a spotřeba a i horší OC) právě proto dal třeba 290tce Tom'shardware váhavej výrok, protože mezi usery se ukázalo že ti co si koupili R9 290X maj karty strašně kusový, někdo je má docela OK ale jiný jsou tragický jako ta tvoje a to v praxi může díky novému powertune a fanspeed limitu znamenat až 150Mhz (20% výkonu) rozdíl, jen na bází štěstí na kus. U Radeonů neni ani garantovanej baseclock. Těžko pak dělat jednoznačné závěry z promo kusu co dostali na recenze.
Ingamacek
Červená karta
Červená karta
Registrován: 04. kvě 2013
Bydliště: SNV

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ingamacek »

Rozdiel je asi v tom ze RADx mas X a doc ma nonX kartu.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

No, tak to vidim na dalsiu seriu kariet co bude kapat na Furmarku :P ....
No AMD nechcelo vyzerat blbo aby davalo nejakych 850MHz baseclock a up to 1GHz.. a takto to dopadlo :(


Ingamacek,

avsak tie 290X su vzdy z najlepsieho kremika.. 290(non-X) uz moze byt defektny.. cize 290 pojde mozno viac OC (% narast), ale zaruka to nie je... pricom 290X pojde na vyssie frekvencie
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Ingamacek
Červená karta
Červená karta
Registrován: 04. kvě 2013
Bydliště: SNV

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ingamacek »

Nie niesu najlepsie. Zamknu najhorsi blok, ktory nesplna poziadavky pre 290X a zvysok ostava.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od RAD-x »

DOC_ZENITH píše:Moje karta rozhodně nesmrděla (ani při 500W Furmark burnu), ale ty máš asi suxx kousek s velkou leakage (mnohem horší heat a spotřeba a i horší OC) právě proto dal třeba 290tce Tom'shardware váhavej výrok, protože mezi usery se ukázalo že ti co si koupili R9 290X maj karty strašně kusový, někdo je má docela OK ale jiný jsou tragický jako ta tvoje a to v praxi může díky novému powertune a fanspeed limitu znamenat až 150Mhz (20% výkonu) rozdíl, jen na bází štěstí na kus. U Radeonů neni ani garantovanej baseclock. Těžko pak dělat jednoznačné závěry z promo kusu co dostali na recenze.
To by částečně mohlo vysvětlit, proč ty karty mají tak špatnou dostupnost, mají zatim jen málo jader který zvládají nějak únosně fungovat....chápu že potřebovali začít nějak konkurovat GTX780 a Titánu ale jestli je tohle dobrej krok...každopádně ta non X karta pokud bude kolem těch 9tis, tak je asi použitelná alternativa GTX780.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano 290tka bude, pokus se stejnou cenou vyjdou karty s 3etou zárukou a s cutom chladiči co to udržej mimo thrtling a tiché zároveň. A to bude celkem oříšek, protože třeba takovej Windforce 3x od Gigabyte (populární cheap karty) to nedá ani náhodou, ten měl problémy s OC modely 7950/7970. Ta karta prostě tankuje hooodně moc.
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od sam_217 »

Super srovnání :up: tak aspoň že tady se dá díky lidem co to otestujou bez servítek dobrat pravdě.

@DOC - to srovnání AF je fakt viditelný, vidim to i v KM Playeru přes vylepšenej C/A render, AMD i na normal zrní textury víc, jak Nvidia na low.

//Jo, sou tam jedoucí pruhy, to potvrzuju, právě ten Crysis 3 to má viditelný jako "černej pás" běžící obrazně-metr a půl před postavou.

Co se toho AF obecně týče podle mě v tom crysisu je to vidět víc, fakt tak metr a půl před panákem/před vaší zbraní je prostě "pás" kterej je dokonce nějak tmavší + to zrní...
Musim ale taky dodat, jak píše RAD-x, že to je dost o jednotlivci, někomu to fakt vadit nemusí, že ty textury trochu víc zrněj, někdo na to citlivej bejt nemusí protože v 3D se hejbe spousta věcí a tohle člověk když má třeba Radeon - a já kdybych ho měl tak taky považuju - považuje za default, prostě normální... Ale vidět je to fakt že Nvidie má ten AF lepší prostě, je na člověku, aby se rozhodl, zda mu to vadí, nebo ne...
Naposledy upravil(a) sam_217 dne pát 8. lis 2013, 01:43, celkem upraveno 1 x.
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Mě nejvíc vadí ty "jedoucí pruhy" to je ihmo horší jak shimmering. Je jich tam víc a pokračují dále do dáli, jen ten první je nejvíc viditelnej protože tam ta filtrace začíná, do něj měla textura rozlišení vs úhel co nebylo dost velké na to aby se filtrovala, ale pak jakmile se musí začít filtrovat, nastávaj pruhy při každém přechodu na další LOD. Je to ihmo binilear AF, trinilear právě dělá to aby byly přechody mezi jednotlivými LOD lajnami plynulé, a AMD jej vpyustilo, bodeť, když jej aktivuješ - 20% výkonu......

Binilear AF navíc logicky způsobje sklony ke shimmeru ke konci jedné lajny předtím než se překlopí do dalšího LOD a naopak rozmazává přespříliš ihned po tom překlopení. Tohle je pro mě bizárdní protože tohle byl důvod proč jsem svého času upřednostnil X1800XT před GF7, a dnes (no od roby R600 a G80, a u AMD to dozrálo nej extrému v době Cypresů) je to naprosto naopak. Spíš jsem čekal že s tim AMD pohne ale přestalo se o tom mluvit tak hup a "optimalizujem"(cheatujem), jak se jen dá.

Bych se zeptal ATI friendly No-Xe co si o tom myslí. Vím že když tenhle trik (binilear dithering) Nvidie svého času použila u TNT2 a prvních geforce aby s nahnala výkon v Quake 3 arena, tak to byl nepřekonatelnej hřích a total cheating (ano byl). Takže já bych kartě buďto strhnul %, a nebo bych jí obencharkoval na HQ a trinilear AF, což u ní i v blbém unigine udělalo tento rozdíl:

1920x1080 FSAA 4x = 74,9 fps.
FSAA 4x + HQAF = 67,8 fps.

To by pak recenze asi nedopadly tak hezky. Mělo by se prostě testovat se stejnou kvalitou obrazu. To si rovnou můžu dát LOD +3 a nahant FPS když se kvalita obrazu jaksi ignoruje.

Edit: Tom do svejch grafů přidal dvě R9 290X, tu co dostal na testy a "retail" ala zástupce těch horších kousků a rozdíl je tam až moc velkej.

http://www.tomshardware.com/reviews/gef ... 663-5.html
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Ache »

Krásný, díky za potvrzení a ukázkový video jak hnusné AF má AMD. Já sem neměl na to sem to video kdysi dát (navíc jsem to natáčel mobilem -takže tak luxusní kvalita by to nebyla). Jinak já nevim, ale mě to přejde stejné jako na tom Tahiti... Jop aspoň už víte, proč vzniklo testování na přehradě. :P
Prostě se od dob HD5000 akorát změnilo to, že to lépe maskují, ale bilineární princip v rámci AF-stages prostě používají stále.

Hlavně je drsný, jak se liší recky od zkušeností rovnou dvou lidí. Prostě zaplaceným recenzím těžko věřit... Tam se posílaj super kusy + úplatky na lepší hodnocení atd... Ale zkušenosti štastného/nasraného majitele nové karty jsou k nezaplacení.

Dobrá práce, jen tak dál. Aspoň se člověk dozví pravdu... ale stejně si tu kartu budu muset taky zkusit. Co kdyby náhodou obá byly podmáznutí Huangem. :-D

EDIT:
Jinak koukam na ten TomsHW... jako docela krutý ne?
http://www.tomshardware.com/reviews/gef ... 663-5.html

-pokud je to pravda, jaktože to ještě není rozmáznutý na Diitu jako tento malý nepatrný rozdíl u GeForce:
http://diit.cz/clanek/nvidia-gpu-boost-do-tretice :twisted:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od del42sa »

když nic jiného, tak aspoň si mohli fanoušci Nvidie konečně pořídit svoje karty levněji :razz:

Jinak mě tyhle testy nechávají zatím uplně chladným. Počkám si a budou venku nereferenční edice a případná další várka driverů ( + Mantle) a pak teprve budu hodnotit. Ve finále je úplně jedno co tady kdo říká, lidi to stejně budou kupovat. Pár hnidopichů se v tom bude vrtat a tvrdit, že to je velký problém, ale na prodeje to stejně žádný negativní vliv mít nebude. 8)
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
ttxman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2003

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od ttxman »

DOC_ZENITH píše: Dále, co se výkonu týče, tak na to jak kartu všude opěvovali tak jsem rozhodně oslňen nebyl. +- Jak lepší kusy reference 780tky bez posunutého poweru, orší jak nereferenční 780tky nebo jakékoliv OC.

Kartě můžeme děkovat za hezká average fps v recenzích a díky tomu snowball v podobě pádů cen. Ale z téhle kategorie bych stále jednoznačně preferoval GTX780tku. Popřípadě 780TI když člověk chce ultimátní high end.
Ja nevim co jeste chces: Pises, ze referencni R9 290 = lepsi kusy referencni GTX780. V cene je porad jeste rozdil kolem 3000Kc (=1/3 ceny 290), takze to neni stejna cenova kategorie, takze dobry..
Chladic na R9290 je k nicemu, takze OC proste nemuze byt lepsi. (A to ze 290/x s referencnim chlazenim na OC nema cenu vime od prvni recenze co se obevila na netu)

Jedinej problem co tam vidim je to AF, ale komu to nevadilo posledni 3 generace AMD grafickejch karet tomu to nebude vadit ani ted. (Asi si pujdu vyzkouset NWN2 a krouzkovy brneni na GTX780, 4850 na nem mela uplne tragickej shimmering..)

Jedina otazka tu je jak se budou chovat karty s 3 slotovejma chladicema od Asusu.
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od theedge »

Tak už nám karty (AMD i NV ) díky zásahu ČNB do kurzu letí nahoru -> z 9100,- na 9730,- to znamená že nereferneční verze nebudou za 10k ale min za 11k.

DOC-ZENITH: Dík moc za tvůj OC test. Ale díky stále výraznému rozdílu v ceně R290 a GTX780 (cca 2600,-Kč ve prospěch R290) a vyššímu výkonu na default to taky nevidím tak tragicky. AF je u AMD horší to je pravda, ale ani u NV není ideální. Možná to není taková úplná superbomba jak to vypadalo v recenzích, ale jestli si mám vybrat mezi cca stejně výkonnými kartami a jedna stojí 10k a druhá 12,5, tak jasně volím tu za 10. Z mého pohledu kupujícího zákazníka je nesmysl srovnávat R290 s Titanem který stále stojí jednou tolik a to mu ta R290 šlape na paty :wink: . Navíc plný potenciál R290(X) se ukáže až s nereferenčními verzemi karet a hlavně po vydání min. druhé verze driverů. Až bude mít NV s podobným výkonem podobnou cenu, tak o ní začnu uvažovat - dřív to pro mne nemá smysl. Jsem prostě jenom zákazník - příležitostný hráč co chce aby mu hra jela plynule a mohl si ji na plno užít. Je mi jedno jestli mám kartu NV nebo AMD a kolik stupňů °C má při full load jádro. Důležitý je pro mne poměr cena/výkon.
BTW: Pokud mám na to abych si pro zábavu do komplu koupil kartu za 10-12k, tak mi je už celkem šumák jestli žere o pár watů míň nebo víc. To na ročním vyrovnání záloh za elektriku ani nepoznám (rozhodně mi to neudělá rozdíl 2.500,-, nebo dokonce 12.000,- jako je mezi cenami karet AMD a NV ).
Naposledy upravil(a) theedge dne pát 8. lis 2013, 09:37, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od Mr Lucas »

I přes všechny tyto negativa půjdou ty karty stejně na dračku, protože BFU se rozhodují hlavně podle recenzí.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od theedge »

Mr Lucas píše:I přes všechny tyto negativa půjdou ty karty stejně na dračku, protože BFU se rozhodují hlavně podle recenzí.
No a taky podle ceny ... asi jsem BFU a nějak mi to nevadí :)
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od flanker »

má už někdo informace či fotografii nějaké nereferenční verze či alespon PCB?
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“