Android OS - a otravny Google Talk / Hangouts / Chat

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Android OS - a otravny Google Talk / Hangouts / Chat

Příspěvek od Jey »

Zdravím, mám dost velký problém a nikdy jsem nevěřil jak mě toto bude vytáčet. Na druhou stranu je to pro mě nevyžádané obtěžování.. které mi velmi zasahuje do soukromí.

Android Phone: HTC Explorer + 2.5.x android OS.
Wifi/GPRS připojení, jakkde (doma, pryč)
Google účet, který používám, a neboejdu se bez něj (emaily, adsense...)

V telefonu jsou předinstalovány aplikace od Google. (ty nejdou trvale odinstlaovat, zakázat, apod.)
jde o Google talk.
(ten jde pouze aktualizovat na Hangouts = nová verze Talk)
jenže ani předtím, ani pak, nejde odstranit.
i když se tváří, že jde vypnout, opravdu nejde vypnout (stav offline, kdy vás asi tak vidí i uživatelé a nebude vám nikdo psát).

Ještě jsem zkusil vypnout Google chat v nastavení emailů, ale bohužel nepomohlo to, ten je vypnutý.

No prostě se mi běžně stává, že mi začne pípat mobil, že se mě někdo snaží zastihnout google talkem, nebo hangoutem. (aplikace předtím vypnuté, doma na wifi.) a klidně mi někdo třeba pošle 5x zprávu zda jsem tu a mám čas něco řešit (zpráva pípne, zobrazí se na displeji, asi se někde musím jevit jako online, nevím ty služby nepoužívám, možnost vypnutí jsem nenalezl).

je to vážně super, když mě kontaktují SEO experti z druhého konce světa v průběhu spánku několikrát za noc...

jediné co pomáhá, je nepřipojovat se k internetu (či vypínat telefon na noc), to ale není řešení.
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Android OS - a otravny Google Talk / Hangouts / Chat

Příspěvek od Exp »

Talk nebo Hangouts používáš? Hádám že ne, když to chceš odinstalovat - v tom případě nechápu, jak by tě někdo přes to mohl kontaktovat?

Androidí telefony používám zatím jen cca 2 roky, ale na šesti různejch zařízeních se mi nikdy nic takovýho nestalo, proto tomu moc nerozumim.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Android OS - a otravny Google Talk / Hangouts / Chat

Příspěvek od Jey »

Ne nepoužívám ani jedno. Ale určitě jsem služby někdy spustil v minulosti (v telefonu). Odinstalovat se tam nedají. Musím tam mít Talk / Hangout, dle toho zda aktualizuji (nebo ne). I když se to tváří jako vypnuté, tak asi ti lidi ze SEO oboru, kteří to používají a vidí, že mám třeba také
GMAIL, tak mě přes toto zkoušejí kontaktovat. Jen nechápu že v telefonu mi ty zprávy vyskáčou okamžitě a otravují..

Snad jsem to měl zapnuté omylem, když se ty zprávy objevovaly, a doufám, že už to bude do budoucna ok.

Zakázal jsem aktualizaci Google talk v telefonu (takže žádné Hangouts nebude). A rezidentní nebo spouštěný ten program není.

Samozřejmě v telefonu mám vyplněný google účet hlavně kvůli jiným službám.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Android OS - a otravny Google Talk / Hangouts / Chat

Příspěvek od Krteq »

Máš root práva?
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Android OS - a otravny Google Talk / Hangouts / Chat

Příspěvek od Jey »

jasně, telefon jsem kdysi rootnul a dával nějaký custom firmware.. google balíček aplikací v něm byl již obsažený.. něco z něj se hodí, něco ne :roll:
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Android OS - a otravny Google Talk / Hangouts / Chat

Příspěvek od Suke001 »

V tom pripade muzes odstranit libovolnou aplikaci. Jen davej pozor, nektere aplikace jsou systemove nebo jsou provazane s chodem systemu. Udelal bych prvni zalohu pres Titanium backup.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Android OS - a otravny Google Talk / Hangouts / Chat

Příspěvek od Jey »

Suke001: díky už to chápu :D nikdy jsem to dosud neladil, ta custom ROM byla naprosto v pohodě, až na toto.
Takže jsem v EZ file explorer zapnul Root Explorer s oprávněním superusera a je tam krásné a přehledné menu k instalaci a deinstlaci aplikací + k deinstalaci systémových aplikací. To jsem aplikoval na Google Talk a problém se elegantně vyřešil, aplikace zmizela. Jdu se podívat na další aplikace :D Titatium backup znám a použiju.
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“