X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Ovladače - doporučení, názory a problémy kolem nich.

Moderátor: CageJ

Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Takze jen informativni topic. Jelikoz Creative je povestne svou software (ne)podporou, tak jiste lide vlastnici nejakou X-fi kartu zaznamenali problém na Win 8 a Win 8.1 s neukladanim nastaveni při restartu PC. Hlavne u nastaveni flexi jacku/mikrofonu je to problém. Takze pro ty kteří nemaji reseni a kartu dali k ledu, ci se s takovou kartou chystaji na upgrade Windows na verzi 8 a 8.1, je zde navod:

Prvne po instalaci driveru jdete do nastaveni zvuku, klepnete vlastnosti na Speakers a pak na položku Sound Blaster. Tam prvne stisknete Restore defaults a PC restartujte. Po restartu nastavte vse dle libosti a pak poslete PC do sleep modu. Nasledne ho probudte a PC restartujte. Nastaveni by mělo uz zustat tak, jak jste ho nastavili.

Je to krkolomne a nesmyslne, ale to uz tak u Creative byva a Buh vi kdy, ci vůbec, to Creative vyresi.


Edit//S novymi drivery uz toto odpada.
Obrázek
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od alienGT »

Tak mi nezbyva nez se hluboce uklonit. Jak si na tohle prisel vazne nechapu, ale tvuj postup funguje. Tleskam ti ;-)
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od iOioo »

Hladis s akými ovládačmi ?
Creative v týchto veciach asi nikdy nikto netromfne :lol:
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Poslednima který jsou k dispozici na jejich strankach pro Win 8.

BTW: Neuveritelne jsem se u toho navztekal a uz jsem chtěl prejit na integrovanou.
Obrázek
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od iOioo »

Ja keď som testoval win8, som tuším dával PAX ovládače a nespomínam si na nejaké problémy, ale to už bolo dávno.
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Ono to je ted jiny s 8.1 a to byl ten pruser, takze bezny rady nepomohly.
Obrázek
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Kyselinka »

Neviem ako pri creative, ale mam Xonar DX a tiez mi to na 8.1 trochu blbne. Obcas sa mi stane, ze lava strana hra silnejsie ako prava :evil:
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

U Creative zase nekteri mají problém, ze pod 8.1 jim po restartu PC nejde zvuk :) Nastesti me ,po tom postupu co jsem udelal, jede vse normalne.
Obrázek
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od iOioo »

Neviem síce ako si sa k tomuto postupu dopátral, ale funguje to :lol:
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Pokus/omyl nejakou tu hodinku a tuna sprostých slov, kterym nastesti pritelkyne nerozumi.

Kazdopadne podarilo se a jsem rad ze to funguje a funguje to i ostatním :)
Obrázek
homberg
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2014

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od homberg »

Zdravim. Tak ja jsem tento problem resil uz asi pred rokem a pul, kdyz jsem presel na W8. A uz tehdy se na internetu dal najit prave tenhle postup. Takze zadny "cesky" objev to neni.
Nicmene nedavno jsem laboroval s nastavenim BIOSu me zakl. desky Gigabyte Z77X-UD5H a tam jsem aktivoval funkci Fast Boot - nasledkem toho byla po restartu nefunkcni X-Fi karta. A nepomahal ani zde uvadeny postup. Takze, pokud nekomu tenhle postup nefunguje, mrknete do BIOSu zakl. desky, jestli nemate aktivovanou funkci Fast Boot ci podobnou. Pri startu systemu se tak neaktivuji ovladace (nejen) zvukovky.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Presne tento postup jsem nenasel. To co jsem nasel nefungovalo pro 8.1. Vychazel jsem samozrejme z nekterych postupu na netu a toho, jak Win 8.1 funguji a dosel k tomuhle stylem pokus/omyl, kdy to konecne udrželo nastaveni. Nejedna se o "objev" z cisteho nebe a je to zde hlavne pro pomoc ostatním.
Obrázek
homberg
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2014

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od homberg »

Stejne by me zajimalo, v cem je zakopanej pes. Proc windows neudrzi nastaveni zrovna X-Fi karet. Hlavne ze alespon takhle to funguje. Taky uz jsem uvazoval o integrovanej zvukovce, ale bylo mi lito vyhodit kvalitni kartu.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Zakopany pes je v tom, jak Win 8.1 funguji s ukladanim/neukladanim nastaveni pro rychlejsi vypinani/zapinani systemu. Creative jaksi dodnes nebyl schopen na tohle reagovat.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Creative vydal ted novy drivery pro X-fi, takze tenhle problém je uz vyresen klasickou cestou a driver uz nastaveni drzi.
Obrázek
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od PKBO »

A nemáte nějakej tríček na Xonar D1 ? vždy po restartu mě nejde mikrofon, občas stačí znovu nastavit, ale spíš to končí opětovnou odinstalací a instalací driverů - zkoušel jsem už 3 verze.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Nemam Xonar, takze nevim. Google nic ?
Obrázek
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od PKBO »

Bohužel, teda alespoň jsem nenarazil, prostě to nedrží nastavení mikrofonu..
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od Hladis »

Pokud to je common problém a není to něco speciálního, ci primo vada karty, musí to na Google nekde byt. Aspon zda to vyresit jde nebo ne. U X-fi jsem taky vygooglil hafo postupu a z toho sesmolil postup zpusobem pokus/omyl aby to fungovalo.
Obrázek
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: X-fi na Win 8.1 udrzeni nastaveni

Příspěvek od iOioo »

Hladis píše:Creative vydal ted novy drivery pro X-fi, takze tenhle problém je uz vyresen klasickou cestou a driver uz nastaveni drzi.
To som zvedavý, cez víkend sa hádam k tomu dostanem a dám vedieť :)
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Odpovědět

Zpět na „Ovladače“