Banished

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Banished

Příspěvek od Suke001 »

Hrajete nekdo? Ja ode dneska a je to moc chytlava hra :-).. Chce to trochu vedet co delat ale po par navodech uz to jde lepe . Pochlubte se kolik jste meli nejvice obyvatel ?
Svata_Oresky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2011
Bydliště: Břeclav

Re: Banished

Příspěvek od Svata_Oresky »

Pár her jsem zkusil, zatím vždy na normal a bylo to jak kdy, moc daleko jsem se zatím nedostal, ale chytlavé to fakt je
CPU:AMD Ryzen 7 5800X3D + Be quiet! DARK ROCK PRO4 MB:ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM:G.SKILL 32 GB DDR4 3600MHz CL16 TRIDENT Z GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 4070 12 GB OC Zdroj:EVGA SuperNOVA G2 750W SDD:Samsung 870 EVO, M.2 250 GB + Samsung 860 EVO 1 TB HDD:WD -Blue EX 1 TB CASE:Phanteks Enthoo Primo Periferie: ASUS ROG STRIX Flare Cherry MX Red, CZ + Corsair Scimitar PRO RGB
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Banished

Příspěvek od Alfajk »

zabava to je,dostal jsem se na 1300 lidi po dobu 200 let na stredni mape bez katastrof a nejak me to prestalo bavit,hra hrozne sterotypni po urcity dobe,chybi tomu urcite nejaka kampan,vic budov a rozsahlejsi mechaniky jako treba vyzkum
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Banished

Příspěvek od Suke001 »

Na youtube jsou ceske tutorialy, pokud ma nekdo problemy s anglictinou. Zatim jsem se taky moc daleko nedostal, ale to se poda. Na to ze to delal jeden clovek, tak opravdu dobra hratelnost. Doufam i v nejake budouci mody/patche. Casem se doufam rozsireni objevi.
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Banished

Příspěvek od LoCo99 »

bavilo mě to asi týden, ale jakmile jsem objevil všechno co je v hře tak jsem dojel na to že už tam fakt šlo jenom o honění čísel, v momentě kdy nakupuješ věci od tradera ikdyž je vůbec nepotřebuješ , tak to už je takový varování

celý je to o tom sledovat tabulku komodit a vědět kolik toho potřebuješ sehnat k jídlu, mít rozvržený rozumně pracovníky (nechávat 2 na labour) a pak až dělat školy, alkohol a tak

jinak na co si potřeboval tutorial prosimtě ? :)
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Banished

Příspěvek od Suke001 »

já na nic, našel jsem na youtube tutorial a tak jsem se dostal ke hře :-)
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Banished

Příspěvek od Walker1134 »

Suke001 píše:Na youtube jsou ceske tutorialy, pokud ma nekdo problemy s anglictinou. Zatim jsem se taky moc daleko nedostal, ale to se poda. Na to ze to delal jeden clovek, tak opravdu dobra hratelnost. Doufam i v nejake budouci mody/patche. Casem se doufam rozsireni objevi.
Ze začátku je nejlepší pole. Ideálně quash nevim co to je cesky ale myslim ze cuketa toho mas potom mega :D
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Banished

Příspěvek od Suke001 »

Já se snažím jet ryby ze začátku :-)
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Banished

Příspěvek od Walker1134 »

Suke001 píše:Já se snažím jet ryby ze začátku :-)
To jsem zjistil ze je to nahovno :D
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Banished

Příspěvek od LoCo99 »

ryby jsou snad nejpomalejší co jde, chce to gathers hut + pole a co nejrychlejc získat zvířátka
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Banished

Příspěvek od Alfajk »

nikde jsme se nedoctl jednu vec - ovlivnujou se dosahy budov? viz treba rybar - ma kolem sebe kruh,kdyz druhyho rybare naperu hned vedle,budou celkove oba dva o to mene efektivni,kdyz si tezej navzajem ze stejnyho ?

stejna tak gatherer,hunter...ty jsou mimochodem do zacatku asi nejlepsi,jeste k nim postavit drevorubce a cas od casu vypnout tezbu lesa,aby to poradne "zarostlo"

docela me stvala omezenost dolu - dul na kamen zapere "pul mapy",vytezenej je skoro hned a je po nem trvala dira,v ktery nejde nic stavet a ani ji zarovnat,stejne tak dolu na zelezeo neni moc
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Banished

Příspěvek od Suke001 »

Nemůžu sehnat zvířata :D
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Banished

Příspěvek od LoCo99 »

prostě furt zkoušej tradera a když je u něj možnost nějaký objednat tak je objednej a čekej no :D a pak bacha, myslim že neni chytrý dávat farmu vedle obydlí
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Banished

Příspěvek od Suke001 »

já jsem to objednání vždy zaklikl ale nikdy jsem to neviděl :D
Jinak mě pořád klesá populace, cca z 50 na nějakých 30. Nevím proč se nemnoží.. Mají všechno, zdraví a spokojenost na plno. Domů mám dost, víc mě nenapadá.
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Banished

Příspěvek od Walker1134 »

Suke001 píše:já jsem to objednání vždy zaklikl ale nikdy jsem to neviděl :D
Jinak mě pořád klesá populace, cca z 50 na nějakých 30. Nevím proč se nemnoží.. Mají všechno, zdraví a spokojenost na plno. Domů mám dost, víc mě nenapadá.
No protože lidé stárnou jednou začas ti umře půlka polupace to je celkem hrůza :D
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Banished

Příspěvek od Alfajk »

Suke001 píše:já jsem to objednání vždy zaklikl ale nikdy jsem to neviděl :D
Jinak mě pořád klesá populace, cca z 50 na nějakých 30. Nevím proč se nemnoží.. Mají všechno, zdraví a spokojenost na plno. Domů mám dost, víc mě nenapadá.
v domu se nenarodi novy dite,pokud v nem uz nekdo zije,takze je tam starej 80 letej dedek a ne a ne zaklepat backorama,takze postavis novej barak,pak razem umre dedek a mas 2 baraky,kde se narodej 4 lidi...obcas jsme na to i prohral,ze se narodilo vic lidi,nez jsem uzivil
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
mikecv
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2004
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Banished

Příspěvek od mikecv »

Chvili jsem to hral, mel jsem něco kolem 300 lidi, pak se objevil bug, ze lidi prestali sklizet pole, a vychcipali :lol: Od ty doby jsem to nevidel, začátek je hezkej, ale je to nedotazeny.
desktop
Xenon X5675 6/12T@4,2Ghz 12GB DDR3 1600; AMD Asus HD7950@1100/7000; Kingstom HyperX 120GB SSD; WD 1,5TB BE, 2*Samsung Green 1,5TB, SB X-FI Titanium HD; Corsair HX620; LG W2600HP; Logitech G510 + G600
laptop 1
Acer V15 Nitro black i7 4720HQ; 16GB Ram; NV GTX960M; 120GB SSD M2; WD 1TB + 2TB WD Ultra metal
laptop 2
XMG 502(CLEVO P150EM) i7 3920XM; 16GB Ram; 250GB SSD EVO 840PRO; GTX680M 4GB; BD-DVD
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Banished

Příspěvek od Suke001 »

Já teď zkouším 1.0.2 Betu
* Citizens are now more effective at fighting fires and putting them out.
* When fires break out, citizens fighting the fire now run at high speed.
* Citizens working in an area where a fire breaks out will now be interrupted to help fight the fire.
* Fixed a bug that caused non-laborers to not fight fires.
* Citizens fighting fires will only be interrupted by sickness, freezing, or starving.
* Citizens will now only search for water in an area around the fire. Far inland areas need wells for fires to be fought.
* Increased the number of citizens that can fight a single fire to 50.
* Increased the area of effect for citizens fighting a fire.
* If enough water is brought to a building on fire, the chance of the fire spreading is lowered.
* Fixed a bug that caused buildings on fire not to be high priority.
* Fixed a major slowdown in large towns when fires break out.
* If citizens are already walking to get food at a distance location and become starved, they’ll now interrupt the walk and get food at the closest market or storage barn.
* If citizens are working far from home and become hungry, they’ll eat food from their home as if they brought food with them. This will not interrupt the current task. If no food is available at home they will interrupt the walk and get food at the closest market or storage barn.
* Because citizens can eat from home when far away, they can better deal with freezing, and visit a warm place when needed.
* Fixed a bug that caused citizens not to warm up when eating at home in some cases.
* Citizens now won’t be assigned far away tasks without a specific profession (pickups, gathering, clearing, etc) unless the tasks have been around for a long time, or haven’t been assigned to someone local. This keeps citizens far away from walking across the map in most cases.
* Citizens now limit the distance they’ll walk in the winter when it is very cold.
* Tombstones now decay in 4-6 years instead of 13-17.
* Existing tombstones have had their decay time reduced by half.
* The trading post volume was been increased to 60000. This allows larger auto purchases to occur without overflowing storage. Existing trading posts need to be removed and replaced for this change to take effect.
semmtex
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2011
Bydliště: Největší komunistická králíkarna v ČR,Praha / Lipno nad Vltavou

Re: Banished

Příspěvek od semmtex »

Já jsem teď začal hrát, je to dobrý, ale sere mě to zmenšování úrovně sklizně a tradeři který pak nechtěj brát např jídlo ale jenom chlast a železo...
1Pupik1989
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2011
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Banished

Příspěvek od 1Pupik1989 »

Grafiku to má opravdu pěknou. Hudebnímu podkresu také není co vytknout. Jenže jak píšou ostatní, ten stereotyp přestane bavit. Dostal jsem se někde kolem 250 let a 2000 obyvatel. Od 200 obyvatel už jsem jen kopíroval kus vsi, nastavil rychlost 10x a chodil kouřit.
CPU: AMD Phenom II x4 955BE @ 4GHz FAN: Arctic Cooling Freezer Xtreme rev.2
MB: MSI 760GM-E51
RAM: Kingston 2x4Gb RAM DDR3 1333 @ 1466MHz
GPU: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 985/1260MHz
HDD: WD Caviar Green WD10EARX 1TB SATAIII/600, ZDROJ: Fortron FSP550-APN (550W)
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“