Pseudoherní podsvícená klávesnice

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Už dlouho se pokouším najít klávesnici, kterou bych nahradil současnou rozpadající se Chicony 2971 (za ty prachy je skvělá, ale...).

Dlouho jsem si myslel, že požadavky
- podsvícení, který nestojí za úplný hovno
- velkej enter (nemusí být ten největší, stačí dvouřádkovej)
- velkej levej shift
- český popisky
nejsou nijak přehnaný, ale po několika měsících zjišťuju, že taková klávesnice neexistuje. Pár jsem jich sice našel, ale všechny měly nějaký mouchy, např. Genius KB-G265 s podsvícením nahovno a viklajícíma se klávesama, Genius Manticore s divnou velikostí a roztečí kláves, a řadou makro kláves na levý straně, který mi překáží, nebo Connect IT Sniper něco, s naprosto zoufalým chodem kláves a šroubama trčícíma z podložky pod ruce.

Už jsem si říkal, že bych snad koupil i mechanickou (s klávesnicí stojící přes dva tisíce bych si připadal jako kokot, ale lepší než nic), ale jak jsem zjistil, neexistuje snad jediná s velkým enterem. Nechápu.

Neví někdo o něčem?...
Jo a ta Chicony se samozřejmě přestala prodávat, takže si ani nemůžu koupit úplně obyčejnou!
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od davkol »

Big-ass Enter je výplod Asiatů a najdeš ho až na pár výjimek jenom na levných OEM klávesnicích. Standardní tvar klávesy Enter je dvouřádkový (ISO, JIS, ale pojí se s tím až na výjimky menší Shift) nebo široký jednořádkový (ANSI).
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Proto píšu, že mi stačí i ten menší dvouřádkovej... ale rozhodně ne jednořádkovej, s tím se nedá psát.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od davkol »

Rozložení podle standardu ISO/IEC 9995 ale implikuje extra klávesu na úkor šířky levé klávesy Shift, jak ostatně píšu v původním komentáři. Ta extra klávesa AFAIK chybí jenom u některých klávesnic A4Tech.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

To fakt nikdo neví?
(nebo všem vyhovuje úzkej enter?)
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Bez_n1ck »

A co ti vadí na rozložení:
Obrázek
?
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

malej levej shift
Např. Battlefield je s tímhle nehratelnej. Malíčkem mačkám shift (sprint), a s krátkým bych se trefil cca tak mezi ty dvě klávesy.
Nechápu ten velkej backspace :)
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od LoCo99 »

takže microsoft sidewinder x4 bys nepoužíval protože by ses netrefil do toho enteru ? já už sem ten obrovskej enter nikde neviděl už dost dlouho a asi seš jedinej kdo ho potřebuje
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Bez_n1ck »

Octopuss: přesně na tomhle rozložení (Logitech G15 new) hraju diablo a věř mi, že tam mačkám shift skoro furt (hold stance) a pokud máš prsty na WSAD, tak malíček vychází krásně na ten malej shift. Mezi klávesy bych ho musel mít složenej pod rukou a to je hodně nepříjemný.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

LoCo99 píše:takže microsoft sidewinder x4 bys nepoužíval protože by ses netrefil do toho enteru ? já už sem ten obrovskej enter nikde neviděl už dost dlouho a asi seš jedinej kdo ho potřebuje
Používám klávesnice s velkým resp. největším (ale na tom netrvám) enterem od úplnýho začátku (1996), a prostě už bych si nezvyknul :)
Kterej Sidewinder? Google vyhazuje asi pět různejch obrázků.
Tohle je mimochodem další kurevsky otravnej problém: otevřu CzC nebo Alzu, kouknu na fotku zboží, dobrý, a pak si v komentářích přečtu, že ve skutečnosti je shift malej, enter jednořádkovej, nebo tam nejsou český popisky.
Bez_n1ck píše:Octopuss: přesně na tomhle rozložení (Logitech G15 new) hraju diablo a věř mi, že tam mačkám shift skoro furt (hold stance) a pokud máš prsty na WSAD, tak malíček vychází krásně na ten malej shift. Mezi klávesy bych ho musel mít složenej pod rukou a to je hodně nepříjemný.
Asi nemám dost velký ruce. Když si nechi malíček vylamovat, mačkám shift dokonce přesně v místě, kde už by byla ta druhá klávesa (mimochodem zpětný lomítko vlevo dole to musel vymyslet úplnej idiot). Bohužel.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Bez_n1ck »

Mno nevím ... malej shift mi přijde jako ten nejmenší problém. Jinak na fotky v eshopech se nemůžeš dívat vůbec. Třeba v CZC maj vytrvale US layout (jednořádkovej entr a dlouhej shift) ale pokud si obejdnáš CZ lokalizaci, přijde ti ten layout co jsem postoval výše (např. když jsem obejdnával pro sebe ten logitech)

https://www.dropbox.com/s/04y1edzwraya5 ... .34.38.jpg
https://www.dropbox.com/s/dyqqzuq2ug7kr ... .34.32.jpg
https://www.dropbox.com/s/oe2a6b4x4zhuf ... .34.27.jpg
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od LoCo99 »

Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Bez_n1ck píše:Mno nevím ... malej shift mi přijde jako ten nejmenší problém. Jinak na fotky v eshopech se nemůžeš dívat vůbec. Třeba v CZC maj vytrvale US layout (jednořádkovej entr a dlouhej shift) ale pokud si obejdnáš CZ lokalizaci, přijde ti ten layout co jsem postoval výše (např. když jsem obejdnával pro sebe ten logitech)

https://www.dropbox.com/s/04y1edzwraya5 ... .34.38.jpg
https://www.dropbox.com/s/dyqqzuq2ug7kr ... .34.32.jpg
https://www.dropbox.com/s/oe2a6b4x4zhuf ... .34.27.jpg
Bohužel je to stejně kupování zajíce v pytli. Nikdy nevíš co dostaneš, alespoň podle komentářů jak na CzC tak Alze.
Co se obchodu týká, jsem bohužel limitovanej tou Alzou, protože v Mělníku má "pobočku", kam můžu jít klávesnici druhej den vrátit. A bez vyzkoušení to prostě nejde. Několik klávesnic vypadalo na první pohled skvěle, ale po pár minutách jsem je znechuceně zase zabalil. Neumím si představit, že bych je pokaždý musel buď někam posílat poštou, nebo vozil do Prahy (výlet za 160Kč).

Asi záleží na velikosti a rozteči kláves - něco ještě zkusím...
Jak dokážeš psát na klávesnici s tou řadou kláves vlevo? Já jsem zvyklej mít ruku pořád položenou na kraji klávesnice, a nedokázal jsem na takový ani jednou zmáčknout alt+tab :D
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Bez_n1ck »

Uplne v pohode, tejden jsem misto escapu mackal G1 ale pak uz jsem si zvykl. Fakt to neni zadnej problem. Hlavne jsem ji sveho casu kupoval za cca 1600. Dneska tak vybavenou, podsvicenou klavesnici, dokonce s displejem nemas sanci koupit.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Mně by stačilo to podsvícení, alespoň ten velkej enter, a klávesy co se neviklají, nevržou, nezasekávají, a aby celá klávesnice neklouzala po stole. Bohužel taková prostě neexistuje.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od r34ktor »

Mrkni na Bloody B120.

Bloody B120.jpg
[/url]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Knowledge is power
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Vypadá dobře, ale tyhle neznámý značky, moc jim nedůvěřuju. Našel jsem na Alze něco co se jmenuje Connect IT, a něco tak strašnýho jsem neviděl.
A ani nemá český popisky..
Btw, 3 anti ghosting klávesy? To je nějaký divný, ne? :D
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od r34ktor »

Bloody je herní značka A4Techu.

U nás prodávaná verze české popisky má.

3 Anti-Ghost Keys = In FPS Game, switch between 3 sets of weapon without any conflict. Co přesně tím výrobce míní nevím.
Knowledge is power
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od PET5 »

Jen dodám, že doporučovaný Microsoft Sidewinder X4 se již delší dobu nedá sehnat, protože se přestal vyrábět. Je to škoda, protože to je dokonalá kávesnice za dobrou cenu.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

r34ktor píše:Bloody je herní značka A4Techu.

U nás prodávaná verze české popisky má.

3 Anti-Ghost Keys = In FPS Game, switch between 3 sets of weapon without any conflict. Co přesně tím výrobce míní nevím.
Aha! Na A4tech jsem ale v komentářích na CzC nic moc pozitivního neviděl...
A ten popis fakt nedává smysl. Vždycky jsem si myslel, že anti ghosting znamená, že několik konkrétních kláves jde zmáčknout najednou.
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“