Herni mys do 2k?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
Zazaxik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2011
Bydliště: Trutnov

Herni mys do 2k?

Příspěvek od Zazaxik »

Jakou mys by jste mi doporucili do 2tisic hlavne aby se dobre drzela a ani po 12h hrani zni nebolela ruka :-D
Cpu:Ryzen 7 5800X3D Chlazeni:SilentiumPC Navis RGB 360 AiO Ram:Mushkin Redline Lumina Black 32GB 4133MHz Deska:MSI MPG B550 GAMING PLUS GPU:GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE Zdroj:AORUS P750W 80+ GOLD SSD: SAMSUNG 980 PRO M.2 500GB + 3x SSD Samsung 870 QVO 1TB Bedna:Silentium Signum SG1 TG
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od Walker1134 »

PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od pilarius »

To musíš vědět ty, co ti sedí v ruce. Mně nejvíc vyhovujou takový ty větší baculatý Logitechy. Měl jsem MX518, teď mám G500 a kdyby odešla, nejspíš bych šel do G500s.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
Ukuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od Ukuk »

Zalezi hlavne jak mys drzis...G500(S) a G400(S) jsou dobre mysi s nima rozhodne chybu neudelas...Napis co jsi mel za mys predtim, to usnadni tem co ti radi vyber toho chodneho pro tebe:)

BTW:Po 12h je uz vcelku normalni ze by te ruka mela bolet, pokud ne tak mas nenormalni ruku:))
MB: ASUS rog strix z370-h gaming CPU: Intel I5 8600k RAM:Adata 16gb kit ddr4 3000mhz cl16 xpg spectrix GPU:Sapphire Pulse RX5700XT HDD:WD 1TB Zdroj:Corsair Gaming Series 600W LCD: DELL U2412M SSD: Samsung 840 EVO 120GB
Zazaxik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2011
Bydliště: Trutnov

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od Zazaxik »

Ted mam A4tech X7 ta se mi vcelku drzi dobre a az na ten cudlik kterej zabranoval posunu pri zvednuti mysi (kterej sem prilepil :-D) to neni spatna mys :)

Jinak ten Logitech G502 nevypada vubec spatne

EDIT: vse je jen o zvyku driv sem hraval i 18h dene a ruce to moc nevadilo jen mi trosku ztvrdla kuze na zapesti na prave ruce od toho vecnyho soupani :-D ted mam podlozku razer vespula a uz je to zas v pohode :-D
Cpu:Ryzen 7 5800X3D Chlazeni:SilentiumPC Navis RGB 360 AiO Ram:Mushkin Redline Lumina Black 32GB 4133MHz Deska:MSI MPG B550 GAMING PLUS GPU:GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE Zdroj:AORUS P750W 80+ GOLD SSD: SAMSUNG 980 PRO M.2 500GB + 3x SSD Samsung 870 QVO 1TB Bedna:Silentium Signum SG1 TG
Ukuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od Ukuk »

Spatne nevypada to rozhodne:)Byt tebou zajedu do nejakyho vetsiho shopu a necham si ukazat nejaky mysi a ktera ti nejlip padne do ruky tak tu ber:)Ja udelal jednou chybu kdyz sem koupil G500 (predchozi mys sem mel mx518 cirka 8 let a G500 ac jinak spickova mys mela trosku jinej tvar a ja si na ni nezvykl, navic nesla vratit ve 14 dnech, protoze sem ji kupoval primo na prodejne na malem meste a neslo to jinak udelat) a kdybych dneska kupoval novou mys tak si jich radsi pujdu nekam par vyzkouset:)Nakonec sem vzal misto G400S ktera je tvarove totozna jako MX518 a sem spokojenej mam ji okolo 1 roku a je jak nova:)nebo proste do ni jdi rovnou a muzes ji behem 14 dnu vratit (pres eshop) a pripadne vzit jinou kdyz ti nesedne:)

BTW:Tak to ti zavidim takovou vydrz, ja uz pres rok bojuju se zanetem slach a z nejakch 20 hodin tydne hrani, dneska hraju tak 3 hodiny a vic nedavam:)
MB: ASUS rog strix z370-h gaming CPU: Intel I5 8600k RAM:Adata 16gb kit ddr4 3000mhz cl16 xpg spectrix GPU:Sapphire Pulse RX5700XT HDD:WD 1TB Zdroj:Corsair Gaming Series 600W LCD: DELL U2412M SSD: Samsung 840 EVO 120GB
Zazaxik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2011
Bydliště: Trutnov

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od Zazaxik »

Prave vybrat tu spravnou mys je za trest meli by to nekde mit vystaveny aby si to clovek ohmatal jak zhruba mu to bude vyhovovat :)

vzhledove se mi libi spousta mysi,ale az doma clovek zjisti jak takova mys treba za litra,ktera vypada hezky stoji za hovno :-D

BTW: tak to te lituju zanet slach je pekne na hovno....

EDIT: Walker1134 mas stou Logitech G502 nejaky skusenosti treba jak se drzi a tak :) diky.
Cpu:Ryzen 7 5800X3D Chlazeni:SilentiumPC Navis RGB 360 AiO Ram:Mushkin Redline Lumina Black 32GB 4133MHz Deska:MSI MPG B550 GAMING PLUS GPU:GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE Zdroj:AORUS P750W 80+ GOLD SSD: SAMSUNG 980 PRO M.2 500GB + 3x SSD Samsung 870 QVO 1TB Bedna:Silentium Signum SG1 TG
PersonalComputer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2007

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od PersonalComputer »

Za a) sedět u PC dvanáct - ne li osmnáct hodin není zdravé. Lituješ kolegu že má zánět šlach ? Bez starostí - budeš ho mít taky, plus zablokovaná záda a potíže s očima. Doporučuji herní seance omezit... Osmnáct hodin jsem nedával ani když jsem byl mega pařan...

b) U myší je to opravdu individuální. Nejlepší platí - vyzkoušet na vlastní kůži. Cena nehraje zas tak velkou roli. Nicméně ptáš se na Logitech G502 "Proteus Core". Ten vlastním já. Myš je určena pro tzv. palm grip - tzn. držení celou dlaní a je výhradně pro praváky. V recenzích chválí právě její ergonomii, jenže - mě při práci s ní přece jen trochu brní ruka. Navíc jde o poměrně těžký kousek, má totiž setrvačníkové kolečko, které je z kovu a opravdu něco váží. To jde využít buď při kancelářské práci kdy proletíš dokument an cvaj, nebo ve hrách na rychlé cyklování mezi zbraněmi, výbavou, případně ubírání a přidávání plynu - třeba ve war thunderu... G502 má v bříšku" "pumovnici" nikoliv na pumy, ale závažíčka. Myšku jsem zvážil bez závažíček má 128g, se závažíčky -145g, je tedy poměrně těžká. Má jedenáct tlačítek, která si můžeš různě programovat, přepínání mezi třemi profily, které mohou být uloženy v paměti myši, nebo si očichá tvůj PC a zjistí jaké tam jsou hry a nabídne ti pro ně odpovídající profily - pak stačí jen přesouvat nastavení na jednotlivá tlačítka. Rozlišení ti ukazuje indikátor.

Senzor má maximálně rozlišení 12 000DPi. Bez obav, vypadá to cool a taky to cool je - ale v praxi je to naprosto, ale naprosto k ničemu. Já používám tak mezi 400-3200DPi, zlatou střední cestou je 1800DPi. Jedno z tlačítek - pod palcem - funguje jako brzda - je to tzv. sniper button - když ho stiskneš tak je defaultně nastavený tak že sníží rozlišení na nejmenší nastavenou úroveň.
Jestli to mám shrnout tak na první pohled je to úžasná myš, velice kvalitně postavená, na druhý - mě ne zcela ergonomicky vyhovuje (právě díky pnutí v ruce) a je možná až moc těžká, musím však uznat že její senzor je skutečně skvělý a přesný a "střílí se s ním fajn".

G502 střídá s nestárnoucí klasikou - Razerem DeathAdder 2013. To je takový Colt 1911 mezi herními myšmi. V porovnání s G502 která je fakt papírově hi-tech je to chudý příbuzný - jenže... Tvar má - aspoň pro mě nejlepší.. Zkoušel jsem už pár myší - Razery Krait a Lachesis, Steelseris Rival, zmíněnou G502... a přesto - ergonomicky vyhrává DeathAdder. Na rozdíl od logitešky má jen dvě postranní tlačítka, kolečko je obyčejné, myška je z poměrně hrubého plastu... Jenže - je mnohem mnohem lehčí - má jen 97g. Což je samozřejmě rozdíl proti 128 respektive 145g u G502. Pokud nepotřebuješ přepínat rozlišení (já to používám akorát u toho War Thunderu) tak i ty dvě tlačítka stačí, většinou si na ně stejně člověk namapuje přebíjení (reload) případně granáty... (V FPS) Senzor má 6400DPi, opět - i když je to skoro o polovinu menší rozlišení nežli u Logitechu tak na hry je to jak se říká zbytečný overkill - NEVYUŽIJEŠ TO. Takže opět platí nastavení 400-800-1800-3200DPi... a stačí to na všechno. Když jsem porovnával obě myši ve hrách, tak se - díky váze chovají trochu rozdílně - G502 mi příjde přece jen o fous přesnější - jenže je těžká, DeathAdder je lehoučky a obratný, ale zrovna ve WT jsou dvě tlačítka málo - ale to se týká jen té jedné MP hry...jinak mi vždycky dvě tlačítka stačily, navíc pokud jde o boj - byť jen virtuální - reaguješ automaticky - čím méně tlačítek, tím (paradoxně) lépe....

Obě myši umí kalibrovat senzor podle podložky, u Logitechu se mi víc líbil přehlednější software...

Takže suma sumárum - pokud potřebuješ dobrou a pohodlnou FPS myšku doporučuju DeathAddera - na FPS bohatě stačí, pokud potřebuješ mít pod palcem víc funkcí zkus G520 "Proteus Core", ovšem musíš počítat s tím že je těžší a ruka se ti unaví o to rychleji.

Docela chválí i Mionixy (na ty tu byla recenze) a Zowie - obě se dají objednat přes net, velké e-shopy s kamennými pobočkami jako uřvanej ufoun či cé zet céčko je nemají... takže nemůžu soudit... Z vlastní zkušenosti bych se vyhnul oboustranným myším (ambidextrous mouse)není to ono - a ještě rada - na hry rozhodně optiku, nikoliv laser... a pod optiku ideálně - osvědčené - textilní podložku... nízkou... a rozhodně bez prošívaných okrajů - ty dokážou udělat parádní otlaky...
Case: Be Quiet "Dark Base" 900 CPU: i7 7700K 4.0GHz MB: MSi Z170M3 Gaming RAM: Crucial Ballistix Sport 2400Mhz GPU:MSi GTX 1070 Gaming X 8GB HDD: Seagate Desktop 2TB PSU: Corsair RMx 750W OS: Windows 10 Home 64bit Keyboard: Cherry MX Board 6.0 Mouse: Razer DeathAdder Chroma
Ukuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od Ukuk »

Pekne shrnuto, tohle mu snad napovi jakym smerem se mas pri vyberu mysi ubirat:)

BTW:Zanet slach nemam z prace na pc ale z nahleho pretize pri velmi tezke praci:) (ovsem tech asi 15 let sezeni na pc a nekolik tisic hodin u wowka tomu asi taky moc nepridaly a celkova kondice ruky nebyla asi nikdy uplne ok)Az ted clovek teprve pochopi ze ruka dostava zabrat pouhym drzenim mysi v ruce, predtim sem nejak zvlast nepremyslel ze se ruka dost namaha:)Vaha mysi muze bejt ciste subjektivni dojem, nekdo je zvyklej na tezke mysi a neprijde mu to, doku nema mys ktera je vyrazne lehci.)
MB: ASUS rog strix z370-h gaming CPU: Intel I5 8600k RAM:Adata 16gb kit ddr4 3000mhz cl16 xpg spectrix GPU:Sapphire Pulse RX5700XT HDD:WD 1TB Zdroj:Corsair Gaming Series 600W LCD: DELL U2412M SSD: Samsung 840 EVO 120GB
Zazaxik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2011
Bydliště: Trutnov

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od Zazaxik »

Pekne napsano pujdu do te Razer DeathAdder :) a o moje zdravi se neboj s pc pracuji cca 16let a nepocituji ze bych se rozpadal :-D a co se zad tyce obcas to chce zajit si na nejakou tu masaz a sedet vzprimene.

Jeste jednou diky za supr vycerpavajici odpoved ted uz staci jen objednat :-)
Cpu:Ryzen 7 5800X3D Chlazeni:SilentiumPC Navis RGB 360 AiO Ram:Mushkin Redline Lumina Black 32GB 4133MHz Deska:MSI MPG B550 GAMING PLUS GPU:GIGABYTE RTX 4070 WINDFORCE Zdroj:AORUS P750W 80+ GOLD SSD: SAMSUNG 980 PRO M.2 500GB + 3x SSD Samsung 870 QVO 1TB Bedna:Silentium Signum SG1 TG
PersonalComputer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2007

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od PersonalComputer »

Nemáš zač, kdyžtak napiš jak ti vyhovuje :) GG !
Case: Be Quiet "Dark Base" 900 CPU: i7 7700K 4.0GHz MB: MSi Z170M3 Gaming RAM: Crucial Ballistix Sport 2400Mhz GPU:MSi GTX 1070 Gaming X 8GB HDD: Seagate Desktop 2TB PSU: Corsair RMx 750W OS: Windows 10 Home 64bit Keyboard: Cherry MX Board 6.0 Mouse: Razer DeathAdder Chroma
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Herni mys do 2k?

Příspěvek od blaho »

Ja som mal logitech 400 ta mi nesadla, potom som naslepo kupil logitech G9.
Par dni som si na nu zvykal a uz ju mam asi 4 roky. S tym nadstavcom a zavazim + menic DPI = paradicka.
Dalsia bude urcite G9x
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“