Pseudoherní podsvícená klávesnice

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od davkol »

Ghosting je, když se při současném stisku více kláves vygeneruje kód klávesy, která vůbec stisknutá nebyla.
Obvyklé řešení ghostingu je blokování, tzn. při stisku problematické kombinace kláves se nepošle žádný kód.
Korektní řešení by bylo mít dobře navržnou matici kláves, příp. s diodami, a firmware podporující NKRO nebo aspoň vysoké #KRO. Většina klávesnic má ale jenom 2KRO.
# Key Roll Over říká, pro kolik současně stisknutých libovolných kláves je garantováno, že budou správně registrovány. Modifikátory se do toho nepočítají, resp. informace o nich se posílá zvlášť (jinak je tomu pouze u NKRO, kde se modifikátory považují za klávesy jako každé jiné). V případě USB HID obvykle spolehlivě funguje nejvýše 6KRO, jinak záleží na implementaci.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Někdo mi říkal, že k mechanický klávesnici si můžu nechat udělat vlastní klávesy, čímž by odpadla nutnost koupě klávesnice s českýma znakama. Víte o tom něco? Kdo to u nás dělá?
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od iOioo »

a keby si si kupil prelepky na klavesnicu ? :D
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

To za chvíli sleze... Kromě toho si myslím, že by to vypadalo blbě, a klouzaly by po tom prsty.
A v případě podsvícený klávesnice by to stejně nešlo.
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od LoCo99 »

a proč ti tak vadí anglický značení na klávesách, mam z tebe dojem že si toho na klávesnici napsal už dost, tak se snad nedíváš na klávesnici když píšeš ne
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od r34ktor »

Když to čtu, tak asi bude nejlepší, když se vrátíš k původní Chicony. Tady ji ještě mají skladem.
Knowledge is power
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od davkol »

Octopuss píše:Někdo mi říkal, že k mechanický klávesnici si můžu nechat udělat vlastní klávesy, čímž by odpadla nutnost koupě klávesnice s českýma znakama. Víte o tom něco? Kdo to u nás dělá?
Sady kláves s vlastním „potiskem“ dělá např. WASD Keyboards nebo při naplnění relativně vysokého MOQ některý výrobce kláves (SP, GMK apod.), a to zpravidla pro „držák“ kompatibilní s Cherry MX (ten mají i klony MX, Cherry MY, CM Storm Novatouch se spínači Topre, některé membránovky např. BTC), výjimečně Alps – pro ohromné množství jiných typů spínačů je to vyloučeno, pokud nejsi podnik objednávající mnoho tisíc klávesnic.

Pochybuju, že za to hodláš platit.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

LoCo99 píše:a proč ti tak vadí anglický značení na klávesách, mam z tebe dojem že si toho na klávesnici napsal už dost, tak se snad nedíváš na klávesnici když píšeš ne
Neumím psát všema deseti a už vůbec ne 100% poslepu.
r34ktor píše:Když to čtu, tak asi bude nejlepší, když se vrátíš k původní Chicony. Tady ji ještě mají skladem.
Ne.
(a vážně si myslíš, že dneska někdo koupí PS2 klávesnici? když odhlídnu od faktu, že tohle rozhraní snad na deskách už několik let není?)
davkol píše: Sady kláves s vlastním „potiskem“ dělá např. WASD Keyboards nebo při naplnění relativně vysokého MOQ některý výrobce kláves (SP, GMK apod.), a to zpravidla pro „držák“ kompatibilní s Cherry MX (ten mají i klony MX, Cherry MY, CM Storm Novatouch se spínači Topre, některé membránovky např. BTC), výjimečně Alps – pro ohromné množství jiných typů spínačů je to vyloučeno, pokud nejsi podnik objednávající mnoho tisíc klávesnic.
Pochybuju, že za to hodláš platit.
Však se bavíme jen o tom nejrozšířenějším, to Cherry něco.
Každopádně mi to taky přišlo jako nesmysl, rozhodně z hlediska výrobce. Ale to o čem jsem slyšel by měly být nějaký malý firmy, který údajně vyrábí samostatný klávesy (ne spínače) pro koncový zákazníky.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od r34ktor »

Octopuss píše:Ne.
(a vážně si myslíš, že dneska někdo koupí PS2 klávesnici? když odhlídnu od faktu, že tohle rozhraní snad na deskách už několik let není?)
PS/2 se ti možná jeví zastarale, ale čistě technicky je lepším přípojením než USB. Umožnuje plné NKRO, nepotřebuje speciální čip na dosazení nízkých latencí... Tady jsou např. dva články mapující problematiku - 1, 2.

Na začátku píšeš, že při investici dvou tisíc by sis připadal jako blázen a najednou chceš vše custom. To nebude zadarmo. Připadnou cenu si netroufám odhadnout, ale v řádu tisíců bude.

Pokud si nenecháš dělat výrobek na zakázku, je volba vždy o kompromisech. U sériových klávesnic je prakticky vždy nutno k nějakému přistoupit. Sestav si řebříček priorit, a ty na dolních příčkách holt budeš muset případně oželet.
Knowledge is power
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Jo, připadal bych si jako idiot, ALE radši budu idiot s klávesnicí než bez klávesnice :P Krom toho, třeba by mi ji koupila žena k vánocům bez keců o ceně (taky se jí neptám, kolik stály boty, co si zase koupila :D).

Zrovna koukám na nabídku CzC, a pokud bych teda neřešil cenu, Tesoro dělá pěkný podsvícený i s větším enterem. Bohužel CzC jsou banda nýmandů, co do galerie k jedný klávesnici nacpou fotky asi třech rozložení, takže člověk vůbec netuší, co by mu přišlo.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od davkol »

Octopuss píše:
davkol píše: Sady kláves s vlastním „potiskem“ dělá např. WASD Keyboards nebo při naplnění relativně vysokého MOQ některý výrobce kláves (SP, GMK apod.), a to zpravidla pro „držák“ kompatibilní s Cherry MX (ten mají i klony MX, Cherry MY, CM Storm Novatouch se spínači Topre, některé membránovky např. BTC), výjimečně Alps – pro ohromné množství jiných typů spínačů je to vyloučeno, pokud nejsi podnik objednávající mnoho tisíc klávesnic.
Pochybuju, že za to hodláš platit.
Však se bavíme jen o tom nejrozšířenějším, to Cherry něco.
Každopádně mi to taky přišlo jako nesmysl, rozhodně z hlediska výrobce. Ale to o čem jsem slyšel by měly být nějaký malý firmy, který údajně vyrábí samostatný klávesy (ne spínače) pro koncový zákazníky.
Však o WASD Keyboards jsem psal. Sada tenkých kláves z ABS vyjde na zhruba $50 + doprava + příp. daň. Pokud chceš big-ass Enter, SteelSeries 6Gv2 vyjde na 2k CZK a většina kláves od WASD na ni bude pasovat.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Kupovat cokoli ze zahraničí je obvykle blbej nápad, při troše smůly (a docela často) vyjde poštovný třeba i přes 500Kč, a to už se fakt nevyplatí. Pokud se tím u nás nikdo nezabývá, asi nemá smysl to řešit. Tuhle jsem koukal na nějaký novinky od NZXT, a honem rychle mi sklaplo, když se mi poštovný spočítalo na 1500 :D
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od davkol »

Není tak těžké na ten web jít a během pár minut si nechat vyhodit cenu poštovného. Nekomentuji, zda se to obecně (ne)vyplatí, protože výběr je mezi mít a nemít.

Krom toho, technika psaní je zdarma, resp. její zlepšení je investice úsilí do vyšší efektivity, pohodlí a potenciálně i zdraví do budoucna. Pokud člověk nemá psaní jako integrální součást aktivit, kterými tráví mnoho času, třeba to smysl nemá; pokud naopak, stagnace zřejmě není ku prospěchu.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Jaká technika psaní zase? Co to sem motáš? Na nic takovýho jsem se neptal.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od davkol »

Sám píšeš, že potřebuješ české popisky, protože používáš techniku kroužícího orla. Kdyby ses naučil psát (tj. hmatovou metodou¹), popisky bys nepotřeboval.

¹ tak jako je rozdíl mezi sjížděním svahu a alpským lyžováním
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Prosím tě pokud nemáš čím přispět do diskuze, radši nepiš nic. Asi chápu, za co máš tu žlutou kartu.
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od davkol »

Žlutou kartu mám za to, že jsem si dovolil upozornit na pofidérní jednání prodejce v bazaru. ~,^

Do diskuze jsem přispěl namátkou tím, jaká rozložení kláves existují (a tedy si je můžeš pořídit), vysvětlením ghostingu nebo tipem, kde si nechat udělat vlastní potisk kláves kompatibilních s Cherry MX.
Ukuk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Ukuk »

Koukni na:

http://www.alza.cz/logitech-g105-gaming ... 429347.htm

Sam ji mam cirka 2 roky a nestezuju si.
MB: ASUS rog strix z370-h gaming CPU: Intel I5 8600k RAM:Adata 16gb kit ddr4 3000mhz cl16 xpg spectrix GPU:Sapphire Pulse RX5700XT HDD:WD 1TB Zdroj:Corsair Gaming Series 600W LCD: DELL U2412M SSD: Samsung 840 EVO 120GB
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Pseudoherní podsvícená klávesnice

Příspěvek od Octopuss »

Dneska jsem zkusil Steelseries 6Gv2, a teda to musel navrhovat idiot. Jednak je asi tak o 3mm vyšší než všechno co jsem zatím viděl, takže psát na tom je fakt peklo, klouže po stole jako svině, nejde výškově nastavit, a hlavně ty black switche jsou zřejmě pro lidi zvyklý celej den házet cihly nebo co. Po ani ne třech minutách mě z nich bolely prsty.

Jo to podsvícení asi nebude zase tak kritický, nějak zjišťuju, že ho k životu nepotřebuju.


//edit Don: Promaz OT
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“