Divné chování grafické karty

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Divné chování grafické karty

Příspěvek od Cocroach »

Čau, mám grafiku Gigabyte AMD Radeon HD 7870 a projevuje se u ní následující: V základu má nastavený otáčky v idle na 40%, což nechápu proč = zbytečně moc hlučný. To se dá samozřejmě vyřešit nějakým prográmkem, nebo editací BIOSu, ale o to mi teď nejde. Hlavní problém je, že občas ventilátory z ničeho nic zrychlí na 100% a po chvíli se vrátí zpátky na 40%, nebo se freezne obraz na 10 sekund a počítač se bez čehokoliv prostě vypne. Když ho zapnu, tak se ani neobjeví klasická hláška, že počítač byl nečekaně vypnut, že je možné ho opravit atd... Což vůbec nechápu? Taky jsem si všiml (sledoval jsem to v GPU-Z), že ty otáčky na 100% naskočí, když nějak přestane fungovat čidlo teploty jádra - v GPU-Z se ukazuje GPU Temperature 0°C. Toto se mi stalo asi 4x během dvou dnů. Problém je v grafice - mám doma spoustu grafik a žádná mi to pod stejnou konfigurací, stejnými ovladači apod. nedělá. Koupil jsem ji právě před 2ma dny.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Divné chování grafické karty

Příspěvek od Alfajk »

nejspis vadna karta,to 100% roztoceni vetraku je pri restartu karty
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: Divné chování grafické karty

Příspěvek od Cocroach »

jak dlouho testujou tu grafiku na reklamaci? co kdyz se jim to neprojevi? ono je to treba 5 hodin v pohode a pak to klekne
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Divné chování grafické karty

Příspěvek od Alfajk »

to nemam tuseni,jak probiha reklamace,kdyz jim reknes ze se to projevuje jen nekdy,mozna to budou testovat dyl,tezko rict
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“