Obecná Diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 8 a 8.1.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od RiCK »

Súhlasím s poradím, sice som W7 na SSD nemal možnosť odskúšať, ale W8.1 na ňom beží ako po masle. Po trochu tweakovaní sa vráti Start a odstránia zbytočné Metro featurky a máme svižnejší W7.
Do nových Winov moc nádeje nedávam, prv si počkám na nejakú odozvu od užívateľov. A podľa mňa určite nebude zadarmo ako update :lol:
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od zombux »

dle rumorů budou W10 zdarma jako aktualizace pro majitele W8/8.1, upgrade z W7 bude za cenu cca $30.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od kotas »

Je to MS a je to nový Windows, vážně tomu věříš? Ale třeba se mýlím.. :)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od zombux »

neříkám jestli věřím nebo ne, jen postuju známá fakta, respektive dohady :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od zombux »

Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od BROS »

stáhnu a vyzkouším... akorát né dnes... :)

EDIT:
tak už stahuju ..
Mimochodem, k oficiální minimálním požadavkům patří účet Microsoft a přístup k internetu. Smiřte se, že bez toho už to (skoro) nepůjde. Tedy, bez připojení pracovat můžete, ale spíše jde o účet, v jehož případě firma tlačí na pilu. Bez něj se připravíte např. o možnost instalace placených aplikací z Windows Store.
doufám, že to půjde nainstalovat bez toho účtu na Mrkvosoftu...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od zombux »

no tak zatím je to spíš W8.1 s několika změnami k lepšímu, což je OK. bez MS accountu to jde nahodit stejně jako W8/8.1, takže poplach není na místě.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Suke001 »

Mě to nepřijde moc jiné, pro běžného uživatele nic za co by si měli platit. Pokud to nebude zdarma pro W8, tak to moc růžově nevidím.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od zombux »

však zatím to je jen TP s minimem změn.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
BROS
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2004

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od BROS »

ISO Windows 10 Technical Preview, 64bitová edice (4,1 GB) převedeno na USB (nemám mechaniku v PC) následně nainstalováno ani to nechtělo žádné code nebo registraci... zatím to běží OK (klávesnice šla přepnou na CZ)... jedině s čím jsem se najebal bylo, že jsem měl aktivován Fast boot na desce s Z97. Sice PC naběhne za cca 5s do Win ale dostat se potom do biosu je fakt fuška... (vražedná kombinace Z97+Win8+UEFI + FastBoot - musel jsem nakrátko odpojit SSD abych se tam dostal)

ovladače grafiky nVidia GeForce 344.11 + nVida Experience verze Win 8 šli také v pohodě naistalovat na tuto verzi... Wot šlape také jak má...

jinak docela dobrý .. připadá mi to jako Win8+Classic shell :) jediný co bych změnil je tlačítko vypnutí PC více dolů vlevo...

Obrázek
semmtex
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2011
Bydliště: Největší komunistická králíkarna v ČR,Praha / Lipno nad Vltavou

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od semmtex »

Konečně jsou vyrtuální plochy! Fungují stejně jako na OSX. Jinak mě to přijde jako update, ne nový systém, takový Win8.2. Podlě mě ale takhle měl vypadat již původní Win8

PS: Visual Studio běhá dobře.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od zombux »

podle mě to taky původně byly 8.2, jen zjistili že tam nakonec bude daleko víc změn a proto zvolili jiné číslování (i verzování jádra).
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Fidor »

Win8.2 to není také z důvodu marketingu, jelikož Windows 8 mají špatnou pověst mezi širokou veřejností, jako např Windows Vista. Proto se rozhodly to udělat jako nový OS a né jako další update....
Tomu updatu zdarma moc nevěřím... navíc to mělo původně vyjít již na jaře a teď najednou mluvěji o konci příštího roku....
A ano mělo to tu bejt už dávno, a je to pro MS ostuda když zákazníci musí hromadně systém k tomu aby byl použitelný rozšiřovat o classic shell :-D někteří výrobci hardware ho tam dokonce dávají z výroby co jsem tak slyšel (tuším že Asus), a i korporace které nasazují Win8 nepoužívají metro ale classic shell... Ono se není co divit když k Metru (pardon novému rozhraní) nejsou žádné pořádné nastroje na správu :(
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
semmtex
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2011
Bydliště: Největší komunistická králíkarna v ČR,Praha / Lipno nad Vltavou

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od semmtex »

A proč to teda není Win 9? :D //os od MS jsou dobrý jenom lichý
Kohyx
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2011
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Kohyx »

Windows 10 jsou fain, ale pozor na jejich sběr osobních dat. Sepsal jsem o tom článek. Podle mě se bude jednat o zajímavý systém, snad se ho dočkáme brzo. Prostředí je přehledné, systém reaguje svižně. Líbí se mi to, že bude desktop propojený na tablety a smartphony, ale i na Xbox One. Prostě jeden ekosystém, což se fain.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Dithius »

Zjistil jsem že ntLite pro upravu ISO Windowsu 8.1 a 8 (umí i win7) je venku. Bohužel i ve verzi Proffesional, která umožňuje pokročilejší funkce odebrání součastí. Doufám že to nebude velký rozdíl oproti Free verzi.

link:
http://www.ntlite.com/download/

Nemáte někdo skušenosti s ořezavaním Windows 8/8.1 ? celkem by se mi libilo vyhodit tunu nesmyslu spjate s integrovanými vecmi windowsu.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
semmtex
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2011
Bydliště: Největší komunistická králíkarna v ČR,Praha / Lipno nad Vltavou

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od semmtex »

Šlo by třeba osekat celý metro? :idea:
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od kotas »

To START menu pres vice jak pul obraovky me totalne nici :mrgreen: :lol: :-D
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od Dithius »

semmtex

to asi ne protože je to pevně zakořeněný, ale můžeš osekat MS Store a tunu ko**tin a nacpat tam Clasic Shell.
kotas píše:To START menu pres vice jak pul obraovky me totalne nici :mrgreen: :lol: :-D

to pujde v Win vyhazet nebo odepnout podle mě podobně jako v Metru.

tady to říka na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=PVDl3b1DqE0

že je jde zmenšit/zvětšít nebo odebrat
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: Obecná Diskuze

Příspěvek od myschovip »

Caute chalani, kamoska mi doniesla notebook aby som jej preinstaloval win, ma tam original Win8.1 a chce tam dat Win7, na notebooku nieje napisany key, da sa niekde najst v notebooku a pouzit ho na aktivaciu Win7?
Odpovědět

Zpět na „Windows 8 a 8.1“