R9 290 na jedné sestavě OK, na jiné modrá smrt

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

R9 290 na jedné sestavě OK, na jiné modrá smrt

Příspěvek od Cocroach »

Čau, mám následující problém: Pod mou sestavou: i5 3570k, msi z77a-gd65, 8GB Crucial Ballistix Tactical, 1TB WD, Seasonic SS-550RM mi z ničeho nic začala grafika ASUS r9 290 DCII OC házet modrou smrt jak v loadu, tak při idle, počítač vydrží cca 3 minuty, pak to spadne
všechno bylo v pořádku, v sestavě jsem nedělal žádné změny, ani v systému - žádné programy, prostě z ničeho nic

všechno běží na default taktech

zkoušel jsem nainstalovat dřívější ovladače 13.12 (updatoval jsem na 14.9 WHQL a na těch jsem jel 3 dny bez jediného problému), ale to se mi s tou grafikou r9 290 nepovedlo, protože mi to vždycky spadlo, než se stihly ovladače vůbec nainstalovat; takže ovladače 13.12 jsem nainstaloval s jinou grafikou (hd 7870) a zpátky zasunul r9 290, ale to nepomohlo - ten stejný problém

na té stejné sestavě se vším identickým nastavením jede ta hd 7870 bez jediného problému

tu r9 290 jsem zkoušel v jiné sestavě: AMD Athlon X4 760K BE, ASUS F2A55, 8GB Kingston + disk a zdroj z mé sestavy a tam jede všechno v pořádku

v čem je tedy problém?

díky všem za rady/nápady
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: R9 290 na jedné sestavě OK, na jiné modrá smrt

Příspěvek od RAD-x »

Ahoj, měl jsem podobnej problém, postavil jsem kámošovi sestavu s R9 290X, 14 dní pohoda a potom si začal stěžovat na výtuhy a Bsod. Jediná věc z druhý ruky byla právě grafika, jinak všechno nový, u něj na Z77 byl problém, u mě na X79 ne. Nakonec to spravila laborace s biosama pro MB, prostě MSI tam měli nějakou botu. Pamatuju se, že jsem tam skončil na jednom z prvních vydání... případně bych i zkusil jiný bios pro GPU, zkontroluj PCIe slot, konektory napájení...prostě opticky všechno co lze, jen pro sichr aby si vyloučil i jinej problém.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: R9 290 na jedné sestavě OK, na jiné modrá smrt

Příspěvek od Alfajk »

zkousels drivery vycistit display driver uninstalerem? jediny,cim se ty sestavy lisej a vsem by mohlo bejt problem,je OS a nebo i ten zustal na tom disku a jen ho prepojils?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: R9 290 na jedné sestavě OK, na jiné modrá smrt

Příspěvek od Cocroach »

všechno opticky jsem kontroloval a zapojoval vícekrát, toto jsem vyloučil, zkusím ten jinej bios
ten disk jsem jen prepojil
ten display driver uninstaller jsem nezkousel, protoze podle toho, co jsem napsal, to neni ovladacema
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: R9 290 na jedné sestavě OK, na jiné modrá smrt

Příspěvek od Alfajk »

na ovladace to sice nevypada,ale zkusil bych ho,pouzij moznost "vymazat ovladace a pc vypnout pro vymenu graficke karty"
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“