Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Hladis píše:Ale zkuste si ten test i na GTX 780 (apod.) a mente i rezim kvality a porovnejte s tim od Maltry. Me pripada, ze ta 1950 stále vyhrava :)
No hele, je to hodně podobný - nvidia (GTX780) ale má ty textury více vyfiltrovaný. Takže to sice na screenu může vypadat méně ostře, ale zase tam je i méně moaré a shimmeringu.

GTX 780 level 0, 16xHQAF: http://abload.de/img/beznzvunsst0.png
GTX 780 level 0, 16xHPAF*: http://abload.de/img/beznzvue5utw.png
X1950 level 0, 16xHQAF: http://www.maltrabob.com/pict/PC/AF_test/AF_X1950_0.jpg
Radeony GCN 16xHQAF: http://www.maltrabob.com/pict/PC/AF_tes ... 7970_0.jpg

- jako co se týče kvality samotného vyfiltrování textury (redukce shimmeringu a moaré), je na tom GCN vs GTX velice podobně. Naopak obraz na X1950 bude méně klidný, a kdyby byl třeba Radeon X1950 schopen pustit Crysis 3 tak ten asfalt na přehradě bude více zrnit. Ale ve své době to byl brutální king a NVIDIA proti tomu generovala fakt humus se svými 7900GT/GTX.
-Defakto podobného výsledku filtrace X1950 dosáhneme, když nvidii nastavíme na *Vysoký výkon místo kvality, ale to ani tak nelze porovnat, protože pak nvidia filtruje brilineárně i mip-mapy, kdežto radeon X1950 má poctivý trilinear, ale jen hůře vyfiltrovaný.
- Ale GCN failuje v tom že místo poctivého fulltrilinear filtru používá jakýsi mix = mip-map jsou filtrovaný trilinearně, ale AF stages jsou filtrovaný bilineárně. :sad:

EDIT: každopádně bych byl radši, kdyby GCN Radeony filtrovaly stejně jako za dob X1950GT. Tam jsem rozhodně žádný bilinear optimalizace nepozoroval, a jako že na ně jsem docela háklivej, protože starý Radeony (8500 - měl sem také) uměli jen AF s bilinear mip-map, a tehdy mě to dost vadilo třeba ve hře Halo, kde to na těch lesklým mapách bylo dost vidět. Prostě vrcholem byla ta X1950XTX :wink:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od PET5 »

Tak tady máte pro porovnání obrázky z D3D AF-testeru na R9 290:
Level -2: Default ovladač Obrázek 16xHQAF Obrázek
Level -1: Default ovladač Obrázek 16xHQAF Obrázek
Level -0: Default ovladač Obrázek 16xHQAF Obrázek
Level +1: Default ovladač Obrázek 16xHQAF Obrázek
Level +2: Default ovladač Obrázek 16xHQAF Obrázek
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od maltra »

Doplnil som test o porovnanie X1950XTX vs HD2900XT (HD 2900 XT je testovana cez Legacy 13.9 driver, 16x AF natvrdo v ovladaci), zatial vsetko na jednej stranke.

Teraz k tomu CS:S. Aj ked ma X1950XTX najlepsi vysledok v AF Teste, v Counter Strike Source je to v mape Office na texturach akesi rozhadzane. Doplnim neskor o Nvidiu (resp. ak to niekto mate nainstalovane tak to skuste omrknut), kedze ta mala tu texturu ukazkovu ak si dobre pamatam. Bezne ma AF nezaujima, ale po tom ako sme to v poslednej dobe stale rozoberali a CS:S je spolu s UT moja oblubena gamesa, zacal som si vsimat tie textury detailnejsie ;-).

Screeny:

HD 7970 test 1: http://www.maltrabob.com/pict/PC/AF_tes ... 7970_a.jpg
HD 7970 test 2: http://www.maltrabob.com/pict/PC/AF_tes ... 7970_b.jpg

HD 2900 test 1: http://www.maltrabob.com/pict/PC/AF_tes ... 2900_a.jpg
HD 2900 test 2: http://www.maltrabob.com/pict/PC/AF_tes ... 2900_b.jpg

X1950 test 1: http://www.maltrabob.com/pict/PC/AF_tes ... 1950_a.jpg
X1950 test 2: http://www.maltrabob.com/pict/PC/AF_tes ... 1950_b.jpg

Cim to moze byt? Este snad doplnim ze v tom teste 1 sa ta porucha textury pohybuje zarovno so mnou (alebo predo mnou ak chcete), takze si myslim ze nejde o "zlievanie" textury pri pohybe (moare). Ale odbornik nie som, preto sa pytam. Naopak v tom druhom teste ide podla mna o to zlievanie, lebo ked stojim na jednom mieste a pohybyjem crosshairom dolava a doprava, meni sa aj vzhlad a hustota tej poruchy obrazu. Mam aj video cez Fraps, ale par sekund ma 800MB (wtf?), takze upload na YT nehrozi, musim to najskor nejako skomprimovat, bude to lepsie pre pochopenie to video aby ste vedeli o co mi ide. Vsimnite si ze HD 7970 ma v tom druhom teste najlepsi vysledok, naopak X1950 totalne pohorela.

//edit: tak mam aj tie videa, ziadna slava, ale aspon viete vo co go, dajte si to na max. rozlisenie a fullscreen.

Test 1: http://youtu.be/jBS_Cdjkmcg - to video je dost skomprimovane, nie je to bohvieco

Test 2: http://youtu.be/Snt3VYqXFGo
Naposledy upravil(a) maltra dne úte 20. kvě 2014, 23:12, celkem upraveno 1 x.
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Hladis »

Ache píše:
Hladis píše:Ale zkuste si ten test i na GTX 780 (apod.) a mente i rezim kvality a porovnejte s tim od Maltry. Me pripada, ze ta 1950 stále vyhrava :)
No hele, je to hodně podobný - nvidia (GTX780) ale má ty textury více vyfiltrovaný. Takže to sice na screenu může vypadat méně ostře, ale zase tam je i méně moaré a shimmeringu.
Jo je tam min moaré atd... ale pripadalo mi to prave méně ostre a při nejvyšší kvalite to dela nejaky zajimavy obrazce. Ja veskrze kaslu na takovy testy :) To chce proste primo hry, protože o to jde jak tam to vypada. Syntetiku moc nemusim.
Obrázek
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Hladis píše: To chce proste primo hry, protože o to jde jak tam to vypada. Syntetiku moc nemusim.
Přímo ze hry to ukázal právě Maltra.
Zatímco GCN Radeony a GeForce filtrují lépe textury aby zamezily moaré efektu (ty vlny na té podlaze) tak X1950 takhle "šumí"... to samé jako když dáš třeba GTX780 na nízkou kvalitu filtrace, pak tu bude vypadat podobně - viz. AF tester. :wink: Tudíž i vysvětlení pro Maltru co to je na těch screenech z CS.

Problém u nových Radeonů HD5870 a více je to, že AF zase používá optimalizace kterými si tu filtraci odlehčují jiným způsobem = bilineární základ AF stages, kdežto nvidia jede na trilinear jak mip-map- tak AF stages. Což v v případě Radeonu vede k ( GCN už jen občas) viditelným defektům v podobě viditelného předělu mezi těmi stages. :(
Jinak samotná kvalita filtrace je +- stejná při HQ nastavení!
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ache píše:
DOC_ZENITH píše:To s X1xxx potvrzuju, sám jsem proto měl ve své době X1800XT. Tehdy jsem měl s ATI grafikama velice dobrej vztah protože drivery neměly žádné zásadní potíže, výkon solidní, kvalita AF a obrazu obecně super, fungovalo vynucování refreshe, AF, AA, TRAA, vše jak mělo.
Heh. já se musim přiznat, že sem si v té době koupil Gainwada 7900GT Golden Sample (defakto unlock na GTX!!!) , protože sem tedy no-xovi prostě nevěřil, že karta s 12TMU (1950GT) může konkurovat kartě s 20TMU.

No X1950GT byla fakt luxusní karta asi to nejlepší od ATi (AMD) co jsem kdy v ruce měl. Stála méně než ta 7900GT GS, byla rychlejší a s lepší kvalitou obrazu. TRAA sem tehdy moc neřešil, ale vim že v HL2 nějaký transparent vyhlazování fungovalo, a tam byl rozdíl v obraze mezi X1950GT a 7900GT dost drsný.

Proto mě tenhle Maltrovo test dost potěšil - X1900 série byla prostě zatím vrchol toho co AMD ve kvalitě dokázalo.
Já jsem tehdy řešil vše. Hrál jsem totiž Lineage2 a AF bylo nutnost, a TRAA bylo cejtit taky protože dost zvedalo kvalitu vlasů postav, atd. TRAA tehdy řešily i recenze (protože to byla novinka) a přecházel jsem z GF6800 na X1800XT PE 512MB. Sehnal jsem jí z druhý ruky i s acelerem za 4K což byla cena novejch x1950pro, no neber to. Dále jsem tam tehdy měl i voltnodnutu 7900GT co běžela na 720core 1800mem. Ty jsem neustále prohazoval a proti sobě testoval. Časem ta X1800 vyhrála.

Ta karta běží dodnes, je to hroznej držák. Rok u někoho, pak rok u mě, pak 4 roky u sestry v PC, pak 2 v pracovnim PC, teď je v šupleti a stále je plně funkční, ona to byla poslední řada nevyráběná ROHS, takže ta bude mít tuhej kořínek.

X1950XTX to mam sběratelskou taky. To je jediná DX9 karta na který jde Crysis 1 v 720p (nebo 1024x768) na high detail plynule. Jde lépe než na GF7900GTX na medium. Ty X1XXX radeony časem tu NV40/G70 architekturu úplně deklasovaly. Tehdy se i spekulovalo že kdyby AMD neudělala R600 ale zůstala u stejné architektury a jen udělala čip větší dle výrobního procesu byla by na tom mnohem lépe. Ringbus to mělo, DDR4 to obsluhovat umělo, a DX10 se stejně nakonec nikdy neprosadil. Ty pipelines na rv580 byly děsně tvrdý, prostě zabíraly, měly výkon. 16 pipelines, 16 TMU 48SP a jak to jelo (oproti unifikovanej kartám se srovatelnými parametry), a hlavně čím novější engine a čím více shader intensive, tím více se své konkurenci vzdalovali. Kvalitní AF,AA, TRAA, tehdy poslední generace s OK drivery, jo jo, tu kartu jsem měl rád. Ale o 2 roky poté 3870 vydržela v kompu den, pak hned letěla a šla tam 8800. :P U té 3870 jsem si místy nepřipadal ani rychlejší než s tou X1950XTX, hlavně když došlo na AA. A ty drivery, těch problémů všude, uggh a mnoho z nich je tu dodnes a místo bugů se jim říká vlastnosti.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Hladis »

Ache píše:
Hladis píše: To chce proste primo hry, protože o to jde jak tam to vypada. Syntetiku moc nemusim.
Přímo ze hry to ukázal právě Maltra.
Zatímco GCN Radeony a GeForce filtrují lépe textury aby zamezily moaré efektu (ty vlny na té podlaze) tak X1950 takhle "šumí"... to samé jako když dáš třeba GTX780 na nízkou kvalitu filtrace, pak tu bude vypadat podobně - viz. AF tester. :wink: Tudíž i vysvětlení pro Maltru co to je na těch screenech z CS.

Problém u nových Radeonů HD5870 a více je to, že AF zase používá optimalizace kterými si tu filtraci odlehčují jiným způsobem = bilineární základ AF stages, kdežto nvidia jede na trilinear jak mip-map- tak AF stages. Což v v případě Radeonu vede k ( GCN už jen občas) viditelným defektům v podobě viditelného předělu mezi těmi stages. :(
Jinak samotná kvalita filtrace je +- stejná při HQ nastavení!
Taky o to mi jde. Ja nikdy moc na tyhle synteticky testy nebyl. Nejlíp to jde videt v samotnych hrach a tam jsem to i resil. Hlavne v ty době se pak kvalita filtrace resila i v recenzích, coz se dnes vůbec nedeje.

U tech novějších Radeonu, z tech predlozenych testu, jde jasne videt prechody mezi jednotlivyma urovnema, coz pak vytvari jezdici caru při pohybu hrace. Proto to jde videt jen v pohybu, protože samotna filtrace je ok. To jsem zazil mockrat a je to strasne otravny. Chci se na to podivat vlastnima očima jak to presne vypada primo ve hre.

DOC:
No si uz moc nepamatuju, ale na 1900XTX jsem uz rucne nastavoval na nejvyšší kvalitu. AA v Lineage II byl zaklad vnucovat. Bez AA ta hra vypadala dost blbe a rozdil byl propastny. Ono ale nejenom Lineage. Akorát ja mel 1900XTX od Sapphire s referakem a byla to snad nejhlucnejsi karta ever :)
Obrázek
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od havli »

Nahral jsem kratka videa jako ukazku kvality AF ve War Thunder. V ovladacich je nastavena nejvyssi kvalita AF a pres menu hry zapnuto 16xAF. Pri vynuceni AF globalne totiz ve WT nefunguje vubec.

HD 7970 - je zretelne videt shimmering na zemi pred letadlem a taky jsou zde naznaky pruhu po billinear AF.
http://ulozto.cz/xMwSwmbc/7970-hq-af-mkv

GTX 760 - shimmering je podstatne mensi a pruhy videt nejsou.
http://ulozto.cz/xAHdHqKw/760-hq-af-mkv


Video je natocene frapsem a zkomprimovane do (snad) bezeztratoveho h264. Rozliseni je 1680x1050, doporucuju sledovat 1:1 bez interpolace.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od havli »

http://diit.cz/clanek/radeon-r9-285-ton ... ce/diskuse

I takovi exoti se na svete vyskytuji - nebude hrat hru s AF, protoze to autori hry defaultne nezapnuli. WTF tohle... takovi lidi by meli mit dozivotni zakaz kupovat PC. :roll:
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od PET5 »

V tomto případě diskutující rozhodně nepochopil, co AF vlastně dělá a předpokládal, že jde o nějaký způsob vyhlazování.
Momochodem jsem zvědavý, jaký pokles výkonu bude mít nová Tonga při vynucení 16xAF HQ. Jestli to bude těch 10%, co dosahuje Hawaii, nebo se to nějak zlepší.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pozor to jako.. i když se dívám na ňáké nejpopulárnější gamery a stremery, většina z nich hraje bez AF. To vidim i na tom horznym videu s hroznym bitrate že ty vzdálenější textury má mázlý jak prabába s šedmy záklem.... tak to prostě je, řekněme 80+% PC hráčů v životě nešhane na nastavení driverů, někteří ani nastavení her, pokud si to teda hra nezapne sama hrajou bez AF. //edited//


Proč asi začalo existovat Geforce experience ( AMD má už něco obdobnýho taky myslim ), ala za idioty to aspoň základně nastaví věci samo s ohledem na HW co používaj. Tohle jsou prostě lidi co vyrůstali na konzolích a něvědi o čem to je.
Naposledy upravil(a) Krteq dne úte 26. srp 2014, 18:08, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Upraveno... bez flamu pls
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

Když jsme u té filtrace grafických karet AMD, může sem někdo postnout výsledky nějaké Hawaii z AF Testeru takto nastaveného?
AFTester.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od PET5 »

@webwalker: jak je libo. Je to tam.
Obrázek
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Radeony R9 2xx - testy, recenze, zkušenosti

Příspěvek od webwalker »

@BananSK, PET5: Díky hoši.
Moaré je tam v nulovém úhlu vyšší a mipmapa je OK.
A poznáte jaká karta nanáší mimpmapu takto?
AFTester1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

webwalker píše:@BananSK, PET5: Díky hoši.
Moaré je tam v nulovém úhlu vyšší a mipmapa je OK.
A poznáte jaká karta nanáší mimpmapu takto?
AFTester1.jpg
super, konečně je to ve správném topicu. Tak to ti rád odpovím:
AF je snímáno z Nvidie (jakékoliv od 8800GTX) bez použití 16xHQAF :wink:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od webwalker »

@Ache: Hm, tak proč si sám s AF testerem operoval ve tvém vláknu C3????
Nicméně, můžu ti postnout i spustu dalších nesrovnalostí s moaré v různých úhlech AF Testeru, budeš-li ještě označovat filtering AMD za cheat 8-)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od AllowedCry »

Nechtěl jsem vyvolávat flame, každopádně, filtering na AMD je krapet horší, nechápu, proč tady oneb1t něco píše, když to sám ani porovnat nemůže, já přešel z Nvidie na AMD a niž bych vůbec filtering řešil, tak jsem si toho všiml, jestli je to cheat, nebo ne, je mi jedno, hratelnost to nijak neovlivňuje a v 90% hraní to vidět nejde, pouze v případě, že jdete po nějaké rovné ploše atp. (crysis 3).
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od webwalker »

@AllowedCry: Mé zkušenosti jsou poněkud jiné a to i v C3 :)
Říkám to snad po sté, žádný cheating na filtraci neprovádí ani AMD ani Nvidia. Ta filtrace je prostě malinko odlišná u obou IHV a proto je ta kvalita od hry ke hře jiná (jinak to ani nejde).
Bohužel jsou tu tací, kteří v každém svém příspěvku trousí bludy o cheatování u AMD, aniž by se koukli pod zoubek svým zeleným miláčkům. Takže by bylo dobré ten trolling zastavit a bavit se už jen o výkonu, kde nyní Nvidia s Maxwellem bezpochyby vládne!
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od Ache »

Intel? Jak vůbec v AF testeru vypadá Intel?

EDIT: Co se týče úhlový závisloti u nvidie: Natočte video jako DOC zenith, kde bude jasně zachycen rozdíl mezi AMD a NV tak že tam bude jasně vidět to že ta úhlová optimalizace způsobuje nějaké problémy. :wink:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Rozdily v kvalite a vykonu AF u nV a AMD

Příspěvek od oneb1t »

asi to nejakej vliv mit bude proc by se o to asi jinak snazili.. :D

intel hd 3000
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“