Herní myš

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
bLaCk0uT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2010
Bydliště: Praha

Herní myš

Příspěvek od bLaCk0uT »

Nyní mám Roccat Kone, spokojenost velká, ale po cca 3 letech prokluzuje kolečko (reaguje zřídka). Tahle je druhá, u první kolečko odešlo úplně těsně před koncem záruky. Nedávno jsem opravil proklikávání, tohle už asi neopravím.

Požadavky na novou myš:
herní
drátová
ideálně laserový snímač
rozlišení senzoru stačí do 3,5k, cokoliv navíc je bonus
kdyby měla sniper tlačítko, jelikož hraju převážně FPS, tak by to bylo super
cena kolem litru by byla pěkná, ale asi bláhová, 2,5k za novou Kone dávat nehodlám, to je vážně přemrštěný

Nějaké návrhy prosím.
Intel Core i5 2500k @ 4,5 GHz 1,27 V + TT Frio, Asus P8P67 B3, GIGABYTE GTX 1060 3G, 2x4 GB DDR3 CL9 Kingston HyperX XMP 1660MHz, OCZ Vertex 4 128GB, WD Black 1,5 TB, Fractal Design Define R2, Seasonic X-660 GOLD, Dell UltraSharp 23" U2311H IPS, Logitech G502 Proteus Core, Logitech G15
xakrurychle
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. pro 2011

Re: Herní myš

Příspěvek od xakrurychle »

kdysi jsem "kdesi" zahledl nějake testy s http://www.alza.cz/corsair-vengeance-m6 ... 393514.htm

dopadla dobre...je to o preferencich.

az dalsi nahodi dalsi navrhy tak si holt vyber podle sveho gusta
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Herní myš

Příspěvek od davkol »

Laserový senzor je v současné době pro FPS nesmysl.
Jaký styl úchopu preferuješ?

Kolem téhle cenové hranice je CM Storm Recon, Roccat Savu, CM Storm Alcor a SteelSeries Kana v2.
bLaCk0uT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2010
Bydliště: Praha

Re: Herní myš

Příspěvek od bLaCk0uT »

Díky za reakce.
Úchop fingertip http://pctuning.tyden.cz/hardware/klave ... ic?start=4 ten třetí. Takhle jsem zvyklý z Kone, mám velkou ruku. Ale myslím, že claw mi začíná vyhovovat spíš.

Proč je laser blbost?

Edit: http://www.alza.cz/logitech-g502-proteu ... 533132.htm
http://www.tomsguide.com/us/logitech-g5 ... -2138.html
https://www.youtube.com/watch?v=Nl25wpMoEtY
tahle mě opravdu zaujala.
Intel Core i5 2500k @ 4,5 GHz 1,27 V + TT Frio, Asus P8P67 B3, GIGABYTE GTX 1060 3G, 2x4 GB DDR3 CL9 Kingston HyperX XMP 1660MHz, OCZ Vertex 4 128GB, WD Black 1,5 TB, Fractal Design Define R2, Seasonic X-660 GOLD, Dell UltraSharp 23" U2311H IPS, Logitech G502 Proteus Core, Logitech G15
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Herní myš

Příspěvek od davkol »

bLaCk0uT píše:Úchop fingertip http://pctuning.tyden.cz/hardware/klave ... ic?start=4 ten třetí. Takhle jsem zvyklý z Kone, mám velkou ruku. Ale myslím, že claw mi začíná vyhovovat spíš.
Tím pádem bude fungovat prakticky cokoliv z toho, co jsem jmenoval výše.
bLaCk0uT píše:Proč je laser blbost?
Protože každá v současnosti dostupná myš s laserovým senzorem nesnímá konzistentně 1:1, nezvládá vyšší rychlosti nebo trpí implementačními chybami (např. z-axis bug u PTE).
G502 je nezbytně nutné si předem vyzkoušet, pokud nechceš riskovat vracení. Je těžká a dost divně vyvážená, to kolečko není pro každého a aspoň první várky měly dost zásadní vady (jako drhnoucí teflony nebo docela obskurní bug senzoru). Taky by mě zajímalo, jak je to se servisem Logitechu v Česku, protože já ho sice zatím nepotřeboval, ale kdosi mi říkal, že všechny jeho reklamace posílali na polskou pobočku, komunikace byla strašná a vždycky jim to trvalo měsíc.

Navíc, za ty prachy je Zowie FK1, Roccat Kone Pure Military nebo třeba Mionix Avior 7000.
bLaCk0uT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2010
Bydliště: Praha

Re: Herní myš

Příspěvek od bLaCk0uT »

Na alze je možnost vyzkoušení před nákupem a zrovna centrálu mám 300 m od domu, takže to by nebyl problém si to osahat. Kone má 118g a mám v ní 20 g záváží, takže skoro 140, G502 má 164g, to není o moc víc.
Reklamace v Alze mohou být na lepší úrovni, ale opravdu netuším (nespoléhám na to). Za 170 Kč se dá dokoupit okamžitá výměna (ne, že by se mi to chtělo dávat).
Ty, které navrhuješ ty, mi přijdou takové obyčejné myšky. Na G502 je spousta (pozitivních) referencí a je to profláklá značka.
Ta Kone Pure třeba mi přijde jak moje 1. Kone, ale použitelný jsou akorát 2 a to tlačítka na palec, EasyShift bych u ní vůbec nepočítal a DPI tlačítka opravdu nepočítám jako programovatelná (nejsou při hraní dobře dostupná, nutný přehmat) a proto se mi líbí jak to má vyřešená G502 pro palec všechno + to sniper button :roll: . Navíc jedno z těch tlačítek pro ukazováček se hodí pro rapid fire (např. trojklik u poloautomatických zbraní). To je to, co se mi líbí a momentálně štve u Kone a týka se to všech myši, co jsi mi poslal.
Ale ještě mi můžeš nastínit tvůj pohled :wink:
Intel Core i5 2500k @ 4,5 GHz 1,27 V + TT Frio, Asus P8P67 B3, GIGABYTE GTX 1060 3G, 2x4 GB DDR3 CL9 Kingston HyperX XMP 1660MHz, OCZ Vertex 4 128GB, WD Black 1,5 TB, Fractal Design Define R2, Seasonic X-660 GOLD, Dell UltraSharp 23" U2311H IPS, Logitech G502 Proteus Core, Logitech G15
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Herní myš

Příspěvek od davkol »

Myši, které uvádím, mají dobrý senzor i ostatní komponenty a jsou díky tvaru (v kombinaci se senzorem) velmi populární na OCN, ESR a příp. i jinde mezi „závodními“ hráči. Mimochodem, ač pro to nemám průkazná data, ale pozoruji, že lidé s rostoucí úrovní konvergují k určitému stylu, u FPS je to claw/palm grip nízkou až velmi nízkou citlivostí. Pochopitelně můžeš být (a) výjimka, nebo (b) dělat si to po svém bez ohledu na výkonnost.

V tuhle chvíli si myslím, že ses už rozhodl pro G502 a další diskuse nemá smysl, protože bias. Ona to určitě není špatná myš, pokud ti sedne (a nyní ti pravděpodobně sedne, protože zase bias). (Podobně Razer DeathAdder není špatný, pokud nenarazíš na problémy s nekonzistentní kontrolou kvality.)
bLaCk0uT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2010
Bydliště: Praha

Re: Herní myš

Příspěvek od bLaCk0uT »

Jasný, chápu. Možná budou populární v esports, protože sniper button, rapid fire apod. by se bralo jako cheaty. Ale to jen hádám. Co jsou a nejsou cheaty díky možnostem HW asi nemá smysl polemizovat.
Nejsem žádný PRO hráč, i když se snažím být co nejlepší a přínosem pro tým. Vybírat myš je určitě velmi subjektivní (ergonomie, váha, umístění a počet tlačítek) když pominu HW (senzor apod.).

Osobně hraju hlavně BF3 a 4, myš mám na max DPI (3200) a ještě jsem si něco málo přidal v nastavení hry. Tak nevím jestli jsem lama, protože když jsem dneska hledal myši, tak jsem taky narazil, že hráči doporučovali, jak říkáš ty, optický senzor a hrát s DPI kolem 1000 a většina používá claw uchycení. Zase, subjektivní věc. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel a hrál do teď tak, jak mi to vyhovovalo (nečekaně :roll: ).

Možná jen nevím, že to jde i jinak a líp, což se mi snažíš ulehčit výběrem vhodné myši. Na druhou stranu, abych ti vysvětlil mou rychlou zaujatost k G502, si říkám, že s myší jakou je Kone vlastně na hraní FPS nijak extra spokojen nejsem. Připadá mi, že kromě subjektivně dobrého držení nenabízí nic (což je nejdůležitěší, ale přesto málo). Že za myš za 500, která by mi stejně sedla do ruky a s 2 tlačítky na palec by vyšla na stejno. Proto už možná nejsem ochotný investovat skoro 2000 do takového hlodavce.

Tímto Ti děkuji, že jsi mě přivedl se nad tím zamyslet, proč mě tvoje návrhy moc nezaujaly (ačkoliv nepopírám jejich kvality).
Jsem Ti vděčný za argumentaci a návrhy.
Intel Core i5 2500k @ 4,5 GHz 1,27 V + TT Frio, Asus P8P67 B3, GIGABYTE GTX 1060 3G, 2x4 GB DDR3 CL9 Kingston HyperX XMP 1660MHz, OCZ Vertex 4 128GB, WD Black 1,5 TB, Fractal Design Define R2, Seasonic X-660 GOLD, Dell UltraSharp 23" U2311H IPS, Logitech G502 Proteus Core, Logitech G15
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Herní myš

Příspěvek od davkol »

Tvůj boj. ~_^

FWIW stará kone byl fakt špatný hardware; měl jsem ji rozebranou a ten vnitřek byl hrozný, vlastně i kvalita zvenčí. Ty nové modely jsou nesrovnatelně lepší.
bLaCk0uT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. lis 2010
Bydliště: Praha

Re: Herní myš

Příspěvek od bLaCk0uT »

Měl jsem jí rozebranou před měsícem, abych opravil proklikávání (což se mi podařilo) a samotného mě překvapilo, jak chatrně a lacině to uvnitř vypadá na myšku za 2000. Asi si říkali, že co oko nevidí, to srdce nebolí.

Provedení vnějšku mi špatné nepřijde. Kdybych odstranil nánosy nečistot po 3 letech použvání, tak by vypadala jako nová. Souhlasím, že první Kone měly hrozné problémy s kolečkem (taky se mi stalo), ale tahle druhá se držela dlouho.

Za jiných okolností bych do Pure Military asi šel.

G502 si nechám předvést a možná si připlatím za vrácení do 2 měsíců za 85 Kč pro sychr.
Intel Core i5 2500k @ 4,5 GHz 1,27 V + TT Frio, Asus P8P67 B3, GIGABYTE GTX 1060 3G, 2x4 GB DDR3 CL9 Kingston HyperX XMP 1660MHz, OCZ Vertex 4 128GB, WD Black 1,5 TB, Fractal Design Define R2, Seasonic X-660 GOLD, Dell UltraSharp 23" U2311H IPS, Logitech G502 Proteus Core, Logitech G15
Progamershop
Nováček
Nováček
Registrován: 30. zář 2013

Re: Herní myš

Příspěvek od Progamershop »

Kvalitní myš vydala nedávno i obrozená firma FUNC, přesněji myš FUNC MS3. Má velmi propracovanou ergonomii, ačkoli také nesedne každému. Je laserová a má sniper tlačítko.
Navíc velmi dobré recenze a ocenění.


//edit Don: Uprava
kurcatovium
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2007
Bydliště: Wildenschwert / Ústí nad Orlicí

Re: Herní myš

Příspěvek od kurcatovium »

Já se sem trochu vsockuju, poohlížím se po nové myšce na rekreační hraní (žádný progamer), takže spíš něco levnějšího kolem 500-700Kč. Preferuju větší (a těžší) myš, co je v ruce trochu cítit. Je mi jasný, že v dané ceně to nebude hitparáda, ale jak říkám, jsem takový nenáročný hráč / uživatel.

EDIT: Co takový A4Tech Bloody V7?

CPU Ryzen 5600 MB MSI Tomahawk B550 GPU Asrock RX 6800 Challenger Pro OC RAM Goodram 2x16GB 3400 Chladič SPC Fera 5 SSD několik různých kusů Case Fractal Define S + 3x Noctua NF-A14 PSU EVGA 750 G2 Zvuk Audient iD4 mkII + Beyerdynamic DT990 Pro Periferie Dell S2722DGM + Dell U2515H + SPC GK530 + Logitech G305/CZC Trickster
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“