Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od uNfEiL »

Zdravím, potreboval by som pomôcť s mojim problémom.

Asi pred 8 mesiacmi som cez e-shop EDISCOMP kúpoval grafickú kartu GIGABYTE VGA ATI Radeon R9 280X 3GB DDR5 (Overclock). Vtedy k tomu bol ešte Battlefield 4 kód zdarma a kupoval som posledný akciový kus za 238 €, potom ešte v ten večer cena stúpla na 299 €.

Zo začiatku všetko v poriadku, ale potom nastali problémy. Ako keby bolo vadné renderovanie, zlievali sa farby alebo čo, moc sa do toho nevyznám (viac vo videách a fotkách). Dialo sa to aj v prehliadači a vo všetkých možných hrách ALE dialo sa to náhodne, to znamená, že jeden deň nič, potom to blbo, potom len občas, atď.

Kontaktoval som emailom e-shop, kde som im poslal fotky a oni mi poradili nainštalovanie aktualizácii windowsu, no nezabralo ani to, ani iná verzia ovládača. Nakoniec mi napísali nech im odošlem grafiku a oni ju vraj aj s tými fotkami pošlú do servisu.

Tak dnes po skoro mesiaci mi priniesol kuriér grafiku a v reklamačnom protokole je uvedené: "Riešenie: diagnostika v servise u vyrobcu - test OK". Takže s ňou nič nerobili.

Tak hneď som ju vyskúšal a problémy boli opäť viditeľné. Písal som EDISCOMPU zase email a odpísali mi len že by začali s preinštaláciou celého systému.

Mesiac som fungoval na integrovanej grafike z procesoru Intel i5 4440, pričom som nemal vôbec žiadny problém a táto mi po 10min zapojenia hneď hapruje.

Spomínané videá dnes nahrané:

http://youtu.be/DtkXDxpphoc

http://youtu.be/78-SMlv6h8A

http://youtu.be/6y_3FGJO9V0

Album fotiek, ktoré som im odoslal: http://imgur.com/a/XFZRS

Myslíte, že preinštalovanie systému pomôže? Čo robiť ak nie?

(Nemám možnosť vyskúšať grafiku v inom PC a grafiku som neskúšal taktovať.)

Vopred ďakujem za pomoc.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od Alfajk »

a ten reinstal os zkusils? podle me je ta karta vadna,jestli nepomuze ani reinstal
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od uNfEiL »

Zatím som nevyskúšal, ale dám sa na to čo najskôr.

Podľa mňa je karta tiež vadná, lenže ako to dokážem?! Neviem akú "kontrolu" robili v servise ale evidentne im tam fungovala bez problémov, no mne sa ten problém objavuje... Čo keď opäť pošlem a nič nezistia? Ako je možné že to nezistia? Môže byť vadný iný komponent? Lenže ako som spomínal... mesiac som fungoval na integrovanej grafike a problém som vôbec NEMAL.
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od tmaven »

Na todle ti reinstall windows nepomuze... prva ji zkus trosku podtaktovat a hlavne pameti.
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od uNfEiL »

No ten reinstal by sa mi aj tak hodil lebo tu mám už poriadny bordel... A s taktovaním skúsenosti nemám vôbec... sa bojím aby som niečo nedosral..
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od tmaven »

msi afterburner.. nactou se ti default hodnoty a ty je proste snizis.
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od uNfEiL »

Takže zdravím, windows som kompletne preinštaloval a problém aj naďalej NEČAKANE pretrváva...

Pár minúť dozadu som e-shopu opäť zaslal správu ohľadom problému, takže čakám na odpoveď..

V súčasnosti hrám iba World of Warcraft kde je problém v podstate dosť viditeľný a iritujúci, takže nechcem to nechať len tak.

Ešte predtým ako som im zaslal email mi oni odpísali že mám vyskúšať preinštalovať systém a ak by sa to opakovalo tak sa dohodneme na ďalšom postupe... Takže som veľmi zvedavý v akom zmysle ten postup bude. Žeby som zase musel poslať kartu, mesiac čakať a potom dostať odpoveď s predmetom "Test OK"? :)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od Hladis »

Podle fotak a videi vidim vadnou GPU. Jiny hry vyzkouseny ? Jiny ovladace ?
Obrázek
uNfEiL
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. bře 2014

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od uNfEiL »

Iné hry vlastne ani nehrám.. No je to vtipné že mám takú grafiku a hrám iba WoW, ale čakám na tie nové čo vyjdú...

Skúšal som ovládač 14.6 -> PROBLÉM
14.4 HWQL -> PROBLÉM
momentálne mám v podstate najaktuálnejší 14.9 -> PROBLÉM

Takže buď je vadný každý jeden ovládač alebo tá grafika..
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Grafická karta po príchode z reklamačky naďalej hapruje

Příspěvek od Krteq »

Tohle vypadá na studený spoj někde u pamětí => reklamace.

A vyžádej si kompletní reklamační protokol, ať uvidíš, co s tím dělali.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“