Blackberry

Mobily, PDA, MP3/MP4, tablety, el. čtečky, navigace a ostatní vč. technologií (bluetooth ap.).

Moderátor: CageJ

Odpovědět
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Blackberry

Příspěvek od M4rtin »

Zdravím,
v poslední době mě hrozně zaujali telefony Blackberry, jak vzhledově tak hlavně klávesnicí. Osobně sem spíše psací typ než volací. Telefon využívám jen na základní funkce a to FB,SMS,telefonování občas nějakou fotku atd, takže menší množství aplikací oproti androidu mi zas tak nevadí. Ale, chtěl bych se zaptat lidí co s BB mají zkušenosti na jejich vlastní názory? Osobně sem pátral na netu a našel hrozně rozpačité odpovědi bud' že je absolutně na nic, nebo zase naopak.

Další věc co se chci zeptat je ta, že jsem někde četl, že Blackberry World ( něco jako Android market?? ) prý nefunguje bez nějaké aktivované služby na simkartu? Mohl by mi to prosím někdo nějak dovysvětlit co je a není na tom pravdy? Případně, jestli se to dá nějak obejít? ( stáhnout aplikace od jinud a dostat je do mob atd)?

Děkuji všem za názory a odpovědi.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Blackberry

Příspěvek od zombux »

doporučuju kouknout spíš na blackberryczech.cz
jinak BB v aktuální podobě (tj. BB10) už není nijak vázané na službu Blackberry Server a jejich datový tarif, dá se to používat jako normální telefon, samozřejmě s možností využití služeb Blackberry pro firemní zákazníky, ale už to není podmínka.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Fidor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. bře 2007
Bydliště: Praha

Re: Blackberry

Příspěvek od Fidor »

Moji dva kamarádi maji BB konkrétně modely Z10 a Q10 a telefony si nadmíru pochvalují, oba dva přechod z Androidu.
Ani jeden znich žádnou BB službu aktivovanou nemá a neplatí, jen normální internet od operátora.
AMD Ryzen 5 5600x; NH-D15S; Gainward GTX 1080 Phoenix GLH 8Gb; 32Gb DDR4 (3600Mhz CL16); ASUS TUF Gaming B550-Plus, Kingston A2000 M.2 - 1TB, Fractal Design Tesla R2 500W; Fractal Design Define S; Samsung C27FG73 (144hz); Leopold FC750R PD (Cherry Mx RED); Logitech G pro X superlight (800 DPI); iFi ZEN DAC V2; Edifier R1280DB; Sennheiser HD560S + Antlion ModMic 4.0. - PS4 slim 2TB -.
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry

Příspěvek od Spring »

Hlavne si musis uvedomit, ze BB jsou telefony pro konzervativni majitele, kteri potrebuji predevsim pracovni telefon. Zabava az na poslednim miste. BB OS10 zmenil od zakladu vse. Core features jako multitasking, kompatibilitu s androidem, hub az pro vynechani drive paternich serveru RIM (BES funguji porad). BB je pripraven pro praci (ani K9 mail se nevyrovna tomu v BB) a o HUB si muze konkurence nechat zdat.

Narozdil od Androidu neni BB pro hracicky, ale s mensi upravou nastaveni patri mezi bezpecne a skvele pouzitelne systemy od zacatku. Android od vyrobcu telefonu neni nic jineho, nez nepozitelna kupa hnoje, nad kterou zustava rozum stat. Vyvojar prodavajici svitilnu s potrebou hrabat do kontaktu, wifi, gps, pametovku, apod. sklidi uspech. Ve svete BB ho upali na hranici, ackoliv ten kurz uz take lehce uhyba. Kompatibilita s apk pro android nepatri mezi dokonale, avsak vetsinu klicovych apk sezenes pro BB a bude to fungovat. Libustky a duvod, proc se stale drzim droidu, jako DriveDroid hold pro BB nejsou.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
M4rtin
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2011

Re: Blackberry

Příspěvek od M4rtin »

Všem děkuju za odpovědi. Nicméně, můžu se ještě zeptat na vaše názory na BB Bold 9900? Vztahuje se ta "nenutnost" aktivace nějakých tarifů i na tenhle typ? Vím, ze tím příjdu o radu výhod či nějakých aplikací zejména pak manažerských, nicméně mě jen jde o tu možnost dostat se do něčeho jako " android market ".

BB Z10 nechci už jen proto, ze ten mob chci hlavně kvůli hlavní dominantě BB a to jejich klávesnici.
Pak mě napadá jen Q10, která je ve všech ohledech lepší to sice ano, ale taky stojí 2x tolik. Já zase nepotřebuji zbytečně drahý mob. Jak jsem již zminoval, telefon chci používat jen na základní funkce a to volání,sms,FB občas nějaké brouzdání po netu, hudba, občas nějaké to příležitostné foto situace. Proto mě zajímá jak je to u těch tarifů, abych pak neměl mobil, který je téměř nepoužitelný, protože nemám aktivovaný nějaký tarif.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Blackberry

Příspěvek od zombux »

ne, Bold 9900 je pořád starší generace vázaná na služby BB. jako normální telefon jsou až ty s OS BB10. kromě Q10 existuje tuším ještě Q5
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Blackberry

Příspěvek od AllowedCry »

Chystám se na vánoce koupit Z10, myslím si, že za svou cenu nabídne přesně to, co chci, alias stabilní a funkční telefon, po odzkoušení asi 6ti android telefonů a jedené Lumie (ta byla v pohodě, dokud nechcípla) sem prostě zlomil hůl a pujdu zase o dům dál.

Jen by mě zajímalo, jak je to s android aplikacemi? má s tím někdo reálnou zkušenost? vesměs mě to zajímá jen kvůli mapám, které (jak jsem četl) stále ofico BB nemá a celkově by mě zajímalo, jak android aplikace běží na BB?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry

Příspěvek od Spring »

Pak bys mel uvazovat o BB Q10, ale i tak je to pracovni telefon s perfektni pripravou treba pro IBM Lotus, Novell Groupwise, SAP atd. V tom tkvi sila Blackberry napr.: spojeni s Notes Traveler + Domino a nepotrebujes tak rozbehany BES10 server pro centralni spravu.

Myslis treba Waze? Funguji pomerne dobre, ale najdou se vyjimky pro ruzne fitness veci apod.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Blackberry

Příspěvek od zombux »

nejsem si jistej jestli odsuzovat Lumii kvůli tomu že jedna chcípla, a místo toho jít do BB, je dobrý tah - chcípnout může cokoliv :) naopak já si prošel (jakožto cesta upgradu z Windows Mobile) zájem o Symbian Belle (líbila se mi Nokia E7), BB Q10, mezitím služební Android a nakonec jsem spokojeně zakotvil právě u WP8.1, protože důvody proč do WP nejít už pominuly. naopak když vezmu že jsem vždycky měl nějaký "alternativní" telefon a vždycky jsem řešil jen co kde nefunguje, tak mainstream (pokud není vysloveně pádný důvod pro nějakou specialitu) je nejrozumnější. jakkoliv to zní srandovně při porovnání marketshare WP a BB - trpaslík versus mikrob :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Blackberry

Příspěvek od van Bellen »

Tiez uvazujem o BB.Konkretne q10,ale nemam s tymto os ziadne skusenosti.Potrebujem hlavne skype a mail.Od operatora mam internet,ale neviem aky je rozdiem medzi klasickym netom a BIS.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Blackberry

Příspěvek od AllowedCry »

nejsem si jistej jestli odsuzovat Lumii kvůli tomu že jedna chcípla, a místo toho jít do BB, je dobrý tah
Nejsem blbý, Lumii jsem měl v plánu, ale tak nějak se mi líbí cena Z10 a proč nezkusit něco jiného?

Nejsem náročný uživatel a i přesto android, ani windows phone nesplňuje mé minimální požadavky... Androidu mám plné zuby a windows phone nemá pro mé oči moc pohodlné UI, navíc MS nevěřím, stal jsem se totiž obětí WP7.8, která časem přišla o veškerou podporu a dokonce smazali ze store i skype, navíc zamčeli skypekit, takže zabili i IM+ = ze dne na den sem nemohl skype používat vůbec, samozřejmě u nových lumii je to uplně o něčem jiném, ale almužnu už MS nedám.

Co se týče androidu, tak tam pro mě není nic na výběr, ten systém se mi totálně znechutil svou za*ebaností, sice přehrávání romek a td byla jednu dobu zábava, ale na to nemám čas ani náladu.

Ještě se mi celkem líbí BlackBerry Q5, je i o něco levnější, ale co si pamatuji na jemu podobné qwerty modely od nokie, tak ty tlačítka neměli moc velkou životnost, škoda, že si oba telefony nemůžu nikde v okolí porovnat.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry

Příspěvek od Spring »

Absence nutkani si prizpusobit telefon nebo tablet po svem. Casu malo, problemu mnoho, ale nejsem sam, koho desi predstava, ze by pouzival ten balast, nastaveni, vnucovani i prekazek, ktere kladou vyrobci zakaznikovi. Jen my vime, co je pro tebe dobre. Bez zasahu (root) nelze nastavit nic podstatne a rozhodovat o tom, co chci a co ne musim sam. Cas i problemy jsou nevyhnutelnou obeti a vse zacina jeste pred prvnim spustenim. Ironii zustava, ze mam dev account na Play, ale v telefonu se nenachazi. Apk lze ziskat od vyvojaru, gitu nebo fdroida a nemusim zasnoust nad drzosti Google. Za droida zatim nahrada neni, bohuzel.

Tento tyden ocekavam zasilku s Jolla (Sailfish OS), zkusim poreferovat, protoze ten OS vypada dost nadejne.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Blackberry

Příspěvek od zombux »

AllowedCry píše:Ještě se mi celkem líbí BlackBerry Q5, je i o něco levnější, ale co si pamatuji na jemu podobné qwerty modely od nokie, tak ty tlačítka neměli moc velkou životnost, škoda, že si oba telefony nemůžu nikde v okolí porovnat.
to souhlasím, Q5 působí dost lacině :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Blackberry

Příspěvek od AllowedCry »

Díval jsem se i na nový update OS, prostředí vypadá o něco přívětivěji + lepší podpora android apps a td atd...

Pokud bude solidní výplata, objednám ho ještě tento měsíc :) (Z10)
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blackberry

Příspěvek od CageJ »

do nic ineho ako Z10 nema dnes zmysel ist..
Otazka znie ci ma vobec zmysel ist do BB... Ale ta Z10 ma uz tiez lamala.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
FUregistrace
Nováček
Nováček
Registrován: 03. zář 2012

Re: Blackberry

Příspěvek od FUregistrace »

u z10 se dá ještě uvažovat o větší baterce - za zhruba pětistovku z číny, smaže to velkou nevýhodu z10 a to výdrž, ale zároveň je pak telefon výrazně tlustší (sice se dík zaoblení drží i líp než původní kryt) ale už to není taková 'žiletka'. každopádně teď zvládá bezproblémový 3 denní provoz, což s původní baterkou znamenalo 3 dny to nechat ležet na stole...
jinak jestli jít do bb v dnešní době je věc druhá...
Odpovědět

Zpět na „Mobilní zařízení, el. čtečky a tablety“