Probem se sekajícím se pc

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

Dobrý den už si nevím rady psal jsem snad všude na forech kromě tohoto tak to zkouším i tady.

Abych to nějak vysvětlil, chtěl jsem odhlučnit sve stolní pc, tak jsem to dal k nám do servisu a tam my vyměnili chladič a ventilator na procesoru, snad od té doby nevím sam se mi začalo natvrdo sekat pc. Hlavně se mi vždycky snad sekne když mám otevřený Photoshop a pracuji nebo když mam otevřený film KMplayer bo na internetu youtube.. když otevřu pouze jednu hru DOTA 2 tak se mi pc nikdy nesekl ... prověřil jsem přs speciální program RAM paměti a grafickou kartu a měli by být v pořadku.... někdy se mi stavalo hodně malo kdy že ja kse sekl pc tak se i odsekl a napsal něco v liště o AMD že přsstal myslím pracovat a byl restartovan.. graficka karta ma napajení ze zdroje konektorama.... . před 4 dny jsem si pujcil jinou grafickou kartu a pc se ani jednou neseklo je to hodně slaba graficka karta ... dota 2 ani minecfraft a jiné hry nesly vůbec hrat, nepotrebuje extra napajení ze zdroje a ve hre se mi vyskytli chybi v texturách.
Mam pocit že grafiku mam dobrou a děla to zdroj bo základní deska to bohužel nevím jak zjistit. Díky moc

zde dávam obrazky co mi do děla když se to sekne

graficka karta moje je ati sapphire radeon HD 5850 Toxic 1GB DDR 5

a pujčena je geforce gaiward 210 1024MB DDR 3
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od tielka »

grafika si to rozmyslela a jde do křemíkového nebe šetři na novou...:)
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

hmm asi jsem to špatně napsal ale je go určitě graickou kartou ?


ty 2 první fotografie jsou z me stare graficke karty

a ta poslední je z nové vypujčené ... mam i hru minecraft kde to uděla takové divné textury .....

a neí divné že DOTA hra ma velke nároky na grafiku a ma stra grafika nikdy chybu ani seknuti neudelala jen v PS nebo při videu ?

Tahle nová pujecena se ani jednou nesekla .... jen mi házela takove chyby
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

To mi tu vážně nikdo neporadí ?
kuracino
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2014

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od kuracino »

Chladenie a teploty sú v poriadku? (CPU, RAM, MB...)

Vyskúšaj mierne pohýbať s komponentami v skrinke vo vypnutom stave. (Napr. RAM: ak vieš - vyber a spätne zasuň (do tej istej alebo inej pozície...), prípadne jemne pohýb do strán)

Vyskúšaj "podchladiť" PC, keď je teraz vonku chladnejšie, otvor skrinku, otvor okno skús či ti sekne pri výkone. Sleduj teploty.

Spýtaj sa v servise, čo ti robili. menili niečo v BIOSe? Zmena ti nastala od servisného úkonu, tak by som kontaktoval ich. Bude to nejak súvisieť práve s tým zásahom.

Napr. V práci som si pretaktoval PC. v prime95 nehádzalo žiadny error, ale sekal sa mi Excel. Zistil som, koľko maximálne voltov mi znesú moje osadené RAM-ky. Mierne som zvdihol napätie a všetko OK. Ale nerob to ak nevieš čo robíš! Mohol by si niečo odpáliť.
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

Hmm a vidíš ty screeny ?? první 2 jsou z té mojí grafiky a tn spodní je z té nové ... takže grafikou ta si nebude ? No naistalvoal jsem si Everesta podle nejake tabulky na internetu jsem nejak dopatral že hodnoty napeti a teploty by měli byt ok ale kidne sem napisu znovu bo dam report, grafiku jvyndavam porad pameti jsem taky několikrát prehodil... Da se nejak zdroj vyzkoušet ?? jinak v servise jednom mi rikali ze zdroj dokaze třeba z 500 W za par let spdnout na 350 W tak nevim. bo ta moje gafika potřebuje extra vykon .. ta nova ne ....
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Drakes12 »

No zdroj jde otestovat v OCCT v záložce power supply.
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

Dik hele a ted jsem tam chtěl vrátit moji starou grafiku zapnu pc a jen cerna obrazovka a kurzor :) to bude tim ze mam jak nvidoa ovldace tak radeon ovladace na grafiku a nejak se nemají rýdy. Dík otestuju ted hned zdroj jestli je t 100 % věrohodné.
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Drakes12 »

No nwm jak ten test je 100 procentě věrohodný.To budou vědět více zkušení uživatelé fóra.
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

No paráda, asi se nevyznáš v tech datech co mi to napsalo ?? :) myslím to monitorovani ?:)
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Drakes12 »

No nevím :D na to si netroufám :D I když můžeš to zkusit :-)
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

tak počkej dam to na ulozto, hele zmacknu jen ON tlacitko aa pak esc bo se to nejak samo ukonci ?:D
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Drakes12 »

nech to cca běžet 20-30 min... myslím že by to zdroj mnělo otestovat dostatečně....
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

otázka je zda li mam dat tu půjčenou grafiku nebo tu moji starou grafiku ..
Drakes12
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2014

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Drakes12 »

Ech toť otázka :-D Počkej na skušenější uživatele :D já osobně bych dal tu co používáš stabilně a je tvoje :)
CPU:Intel Core i5-4690K; MB:ASUS B85-PRO GAMER GAMING; RAM:Crucial Ballistix Sport 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9; VGA:MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4G; HDD: Intel SSD 530 Series 120GB, WD Green 2TB; PS:Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze; Case:Zalman Z3
Snowkill
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2010

Re: Probem se sekajícím se pc

Příspěvek od Snowkill »

tak zde jsou testy te nove pujcene grafiky heslo je 1245 http://uloz.to/x44WFRny/20-16-zip
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“