GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od flanker »

Je to tu :-). Hurá, wow, do 390X bude to má nejvýkonnější karta :) Matrix 980GTX Platinum. Určitě nebdue vlákno o tom, honit si ega kterej výrobce je lepší či není, ale čistě k této grafice. Obecně pak později mohu pomoci i jiným s GTX980 OC...

Na úvod trošku srandiček :)

Obrázek
Obrázek

:-D
Obrázek

Obrázek

:D
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
LN2 mód, a zepředu pak odmrazovač paměťových čipů

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Vedle SAFE tlačítka je vidět maličký přepínač na odmražování skrz PCB poblíž paměťových čipů a napravo pak body pro měření napětí a nebo i MOLEX pro napájení odmražování.

PS:prosím o strpení, protože v pátek se už musím chystat na OC akci ve Svitavech, přes víkend budu tam a poté budu 14 dní u našich s ozemeným přístupem na net (pomalým netem). Takže většina bude po Novém roce.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
trodas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2004
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od trodas »

Nádhera. Ty pipeliny jsou brutálně tlustý a hezky oeloxovaný černou, vypadá to moc hezky. Bude zajímavé vidět, jak to fachčí a zdali to nebude moc hlučné. Ty ventilátory vypadají, že by se daly vyměnit za 2x 120mm Noiseblockery pro tiché chlazení...
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
"I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts..." - Hemingway
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od racecar »

Peknucka :razz: Uz 780 Ti som chcel matrix ale dostupnost bola do mesiaca tak som zobral DCII.
Dufam ze coskoro prileti ta nova piecka od AMD aby prisli nove nv karty s nejakym ohromnejsim vykonom ako sucasna "piskajuca" generacia. :wink:
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od PKBO »

Vypadá celkem namachrovaně, já dnes pořídil MSI 4G, čekal jsem od toho trochu víc, při 1575@8100 to neni o moc lepší jak 780ti, ale berou mě provozní vlastnosti - to je ale věc kvůli které jsi to ty nekupoval že :lol:
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od flanker »

tak 1575/8100, to je setsakra lepší než prodejní 780-sátky :). I kvůli OC ji mám, ale budu myslím happy za podobné takty jako ty.

Tahle blbůstka se časem bude také hodit. Zas o další level dál na pli overclockingu (ale to zkusím opravdu až někdy v příštím roce, kdy na to bude čas a nakoupeno vše potřebné-dráty atd).
Obrázek
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od flanker »

Zřejmě slušnej oddíl :-D , aneb ASIC 81%

Obrázek
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od Marek4 »

tak tohle bude masakr :lol:
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od PKBO »

Tak už to popožeň :) já chytil kus 79,1%
ulver
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2011
Bydliště: La Mancha

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od ulver »

velmi slusny ASIC flanker :thumbsup: ,ludia tu na fore maju casto na GTX900 cca 60-75perc ale 81 myslim nikto, som zvedavy na OC.
na tom tvojom screene GPU-Z hlasi ze nemas v kompe physX tak si ho prosim nainstaluj :-D
„Štěstí řídí naši věc lépe, než jsme si dovedli přáti. Neboť hleď, příteli Sancho Panzo, tamto se ukazuje třicet nebo ještě o trochu více ohromných obrů, s nimiž míním zápasit a všechny je pobít a jejich kořistí počne naše bohatství. A bude to spravedlivý boj a velká zásluha před bohem odstranit takové býlí s tváře země.“
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od flanker »

physX ne, to nepoužívám, na ebnchamrky se navíc ani oficiálně neuznává (skore s aktivním physx). Holt overclocker :D
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já physx taky cíleně neinstaluju (žádnej další bordel krom VGA a audio driveru), ale hry co jej používaj si jej nainstalujou samy... Mívaj verzi kterou požadujou na svém médiu.
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od flanker »

Zatím první seznámení s kartou na akci, ASIC asi neznamená vše a nebo musím zkusit jiný BIOS.
Karta se láme okolo 1450 MHz Boost clocku, paměti však dávají s rezervou 8080 MHz (ty ještě nejspíš půjdou nahoru)
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od dexterav »

ono bohužial tie karty niesú napr ako Titan ktorý na stocku behal pod 900MHz a hrial ako pes, nahodili ste naň vodu a hľa 1200MHz :mrgreen:
tu idete už pri posunutom PL na 1500MHz a ked nato poriadne pritlačíte tak dá človek možno tesne pod 1600 alebo tých 1600 dá čo je síce pekné číslo ale vzhľadom na frekveciu na ktorej to beží defaultne je to málo :(
ak to nedá 1700 je to málo :D
samo na marky to poskočí aj poteší ale aj tak
skrátka maxwelíky bežia takmer nadoraz už z výroby
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od flanker »

Už jsem četl pár recenzí a vskutku, je tam leckdy veliký rozdíl v OC...Tohle asi bude tak průměr...No po těch svátcích si s tím ještě více pohraju, zkusím i jiný BIOS.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Flankere pokud jsi na defautl voltáži začal narážet na nestabilitu kolem 1450 tak je to suxx kus a vodu či nedej bože disík bych tam vůbec nedával... :/ Je to jeden z horších kusů, průměr je 1500 mhz při 1,21v.
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od zigo »

Galax GTX980 HOF má reálný boost clock okolo 1450MHz přímo z krabice bez oc.
Porovnal jsem orig. bios těch dvou karet a jak je vidět asus se drží hodně při zemi co se týče PL.
Možná v tom bude ten problém
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od flanker »

Tak konečně alespoň nějaké výsledky na defaultu a software. Co je na kartě vynikající jsou teploty. Ta karta téměř nehřeje, ještě pak zkusím 30min v přímo zátěžovém testu, pro změření spotřeby sestavy a teplot grafiky. Ale v běžném provozu a benchamrích jsou teploty neskutečně vynikající....

Info z GPU-Tweaku a GPU-Z, všimněte si informací o verzi BIOSu (jiné, novější verze BIOSů jsme zatím nezkoušel) a samotných taktů grafické karty. Ta disponuje základním taktem jádra 1241 MHz a s Boostem povyskočí maximálně na 1342 MHz. Avšak i díky teplotám se tyto takty drží stále nahoře. Paměti jsou taktovány na 7010 MHz efektivně, typ GDDR5 Samsung.
Obrázek

Už jsem před časem ukazoval ASIC, ale není ASIC vše, čím je karta dobrá a nebo není a navíc typ od typu se ASIC bere trochu jinak. Michal Vobozil řekl, že kvalitní GTX980 jsou s ASIC 80+% a nebo naopak ASIC 67% a nižší. V tomto jsem se tedy zmýlil. Můj ASIC je 81% a to by pro LN2 mělo být zajímavé. Uvidíme.
Obrázek

Asus má i svou utilitku spjatou s GPUZ, samotný GPU Tweak je pro Matrix verze odemčený. A tudíž stačí přepnout na LN2 mód a softwarově máte pak přístup ke všem položkám. Můžete nastavit nejen napětí jádra a to bez limitu, takty pamětí, takty boostu a PL (powerlimitu), ale také teplotní limit, napětí pamětí a PCIe napětí VDD PEX. Dokonce i frekvenci řídícího kontroléru (VRM).
Obrázek
Obrázek

nastavení GPU Tweak, záložka pro taktování a ladění
Obrázek

Další nastavení a hotkey. Profily lze uložit do 4 ikonek a také tu jsou dva přednastavené profily - tichý a druhý výkonný.
Obrázek
Obrázek

Podobně je řešený i monitoring
Obrázek

Na výsledky se podíváme třeba zítra. Dnes už mě čekají jiné povinnosti spjaté s kulturou, takže jsem zvědavý, zda i tato blbost ohledně softwaru vás nenechala úplně chladnými :).
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od blaho »

default nezajem , go OC :)
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od flanker »

Takže než se půjde na OC, alespoň z povinnosti defaultní výsledky:). Všemu předchází tetsovací sestava, kterou je třeba si představit alespoň v krátkosti.
Obrázek
-core i7-5960X@4 GHz a cache jsem ponechal také na 4 GHz.
-Samotné paměti běží skoro na XMP profilu 2400 MHz s časováním 15-15-16-1T. Změnil jsem tedy 2T na 1T.
-chlazení jest pomocí Noctua NHD14
-monitor je asi to nejhorší z celé sestavy :-), starý LCD 24" s FHD rozlišením, dnes by měl cenu tak tisicikoruny :)
-nvidia drivery jsou ve verzi 344.48
-testy jsem nijak neoptimalizoval, tzn nevypínal jsem jádra (např pro starší 3D Mark), nedával prioritu procesu a nebo nepřenastavoval kvalitu zobrazení

Testy
Starší 3D Mark2006, ke stažení například zde: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1297
Obrázek

3D Mark11, ke stažení zde: http://www.guru3d.com/files-details/3dm ... nload.html
Testoval jsem jak klasický test Performance, tak také v provedení Extreme (1080P).
Obrázek

Obrázek

Poslední 3D Mark v sobě zahrnuje několik testů, i nedávno přidaný Cloud Gate, který má povedenou efektní scénu, náročnostně je někde pod 3D Markem 11, hodí se tak na testování karet nižší střední třídy a moderního lowendu a nebo nejvýkonnějších integrovaných řešení. Můžete si ho odzkoušet v následujícím odkazu:http://www.guru3d.com/files-details/3dm ... nload.html
Obrázek

Nemůže chybět ani náročnější Fire Strike
Obrázek

A Fire Strike Extreme (1080P)
Obrázek

Unigine benchmarky patří také mezi oblíbené. Unigine Heaven slušně potrápí vaši grafickou kartu a částečně ověří i stabilitu (odkud se odpíchnout), je totiž poměrně dlouho trvající...Stáhněte si poslední verzi zde: http://www.guru3d.com/files-details/dow ... hmark.html
Obrázek
Obrázek

Osobně mám však raději Unigine Valley, prostředí hor, horského lesíka a luk se zkrátka povedlo.
Obrázek
Benchmark si stáhněte tady:http://www.guru3d.com/files-details/uni ... nload.html

Obrázek

Obrázek

Z herních testů a enginů jsem pro začátek vyzkoušel jen AVP (http://www.guru3d.com/files-details/ali ... -tool.html) a bechmark postavený na Crysis enginu. časem mohu doměřit pár her, které mám, ale prvně je budu muset na benchtable znovu stáhnout :)...
AVP jsem měřil na rozlišení 1920X1080 na maximální detaily a se všemi aktivovanými efekty+4AA/16AF. To přineslo průměrných 115,1 FPS :)
Obrázek

A druhým testem je Monster Hunter.
Svět draků, monster, druhohorních ještěrů a hrdinných bojovníků.
Obrázek
Crysis Engine plus podporuje pokročilou funkci renderingu, HBAO+ a další nvidia efekty.
Přednastavený test probíhá v rozlišení 1280x720
Obrázek
Obrázek

Průměrné FPS jsou znovu silně nad stovkou.

Při FullHD jsou průměrné FPS 71.6 FPS a minima klesají na 40.6 FPS, nejspíš by bylo hratelné i se slabší kartou, ale mainstreamovky se už budou potýkat s pocitovou plynulostí...
Obrázek

A teploty? Karta má vynikající chladící potenciál. Rozetření pasty je skvělé už v základu, což si ukážeme paradoxně až v poslední části :). Větráčky jsou i relativně tiché.
Obrázek

Teploty během testů nepřekročily 45 stupňů.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: GTX980 Matrix Platinum - monstrum je doma

Příspěvek od HEAD »

Hm docela brutalni vysledky hlavne v 3dmarku11.Je videt ze ten je jen o cpu.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“