Snížení výk. při přetaktování Gigabyte R9 280 Ultra Durable

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
portak
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2014

Snížení výk. při přetaktování Gigabyte R9 280 Ultra Durable

Příspěvek od portak »

Ahoj, mám gr. kartu Gigabyte R9 280 Ultra Durable a když jsem ji zkusil přetaktovat na 1100 a spustil jsem test catzilla nebo combustor, tak mi to vypisuje méně bodu, než když ji ponechám na základních taktech. Nic jinýho jsem měnit nezkoušel. Taktoval v MSI afterburner. Zdroj mam fortrone 550w.

čím by to mohlo být? díky

p.s. tak sjem zjistil, že když zvíšim takty i o 10Mhz, tak mi při testu běží grafarna max na 900 Mhz.. nevíte někdo proč ?? ... do 1080 nastavení běhá 950-1080... když dam víc tak to spadne tak na 600Mhz .. že by zdroj ?
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Snížení výk. při přetaktování Gigabyte R9 280 Ultra Dur

Příspěvek od Dithius »

Ne zdroj by prostě nevydržel odběr a vypl by se nebo odrovnal. To bude něco s ovladači vs Software, s kterým taktuješ.

v afterburner seting v položce config jsou některé položky, které by mohli ovlivnit tvůj problem. v Založce AMD compatibility properties bys měl skusit se podívat na nabizene funkce. zejmena na PowerPlay atd.

Combustor nevim ale možna bych ho ani neskoušel, protože u combustoru mi s starou GTX 580 se grafika podtaktovala schálně. byla to nějaká ochrana aby ji ten test neoddělal, ale pravda j, že od AMD nic takového nevím že by implementoval.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Snížení výk. při přetaktování Gigabyte R9 280 Ultra Dur

Příspěvek od r34ktor »

Jak máš nastaven Power Limit?
Jaké jsou teploty v zátěži?
Knowledge is power
portak
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2014

Re: Snížení výk. při přetaktování Gigabyte R9 280 Ultra Dur

Příspěvek od portak »

power limit sem nechal jak je .. a potom jsem ho zkusil nastavit na +20% .. teploty byly do 65 stupnu

p.s. tak jsem zkusil ten test s "mirnějším nastavením" a už to ty frekvence drží.. při 1095 mhz se teploty ustálí na 79 - 80 stupních, akorát mi benchmark ukazuje pořád stejně bodů
Naposledy upravil(a) portak dne sob 17. led 2015, 22:14, celkem upraveno 1 x.
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: Snížení výk. při přetaktování Gigabyte R9 280 Ultra Dur

Příspěvek od r34ktor »

Tak to snižování taktu u vyšších hodnot bude patrně souviset s teplotou. Některé karty od Gigabyte mají nastavenu hranici pro throttling právě na 80°C.
Knowledge is power
portak
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2014

Re: Snížení výk. při přetaktování Gigabyte R9 280 Ultra Dur

Příspěvek od portak »

tak když dam složitější test, tak to dělá už nad 60 stuňů... nevim teda jak otestuju nejvyšší možnej takt, když to takhle v benchmarku spadne u složitějšího testu při defaultních frekvencích.

edit. zatím to mam na 1082 ..tam je ten rozptyl 949 - 1082 .. když dam o 1 Mhz výše, tak je rozptyl 600 - 1083 (to druhý číslo až kam nastavim ... ale nad 85 už je to stabilně u těch 600- 700) u méně naročných testu to běhá "stabilně" na taktech 1095
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“