Asus Rampage V Extreme (2011-3, X99)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od flanker »

Je to tu, návod č1 pro Haswell-E. Samozřejmě něco mohlo být uděláno i lépe. Ale v rámci možností snad se bude zamlouvat.
http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- ... s-i7-5960x
Obrázek
Obrázek
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
H2SO4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. lis 2005
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od H2SO4 »

Nevite jestli nejdou nastavit do OC panelu vlastni profily?
CPU:i9-13900K | MB:ASUS ROG Maximus Z790 HERO | VGA: Asus 4090TuF OC | ram:2x32GB 5600Mhz | SSD:850pro 128GB + evo 1TB | Audio:Creative Titanium | Repro:Z-5500 | MONITOR: QLED55" 4K | Case:Corsair 1000D | zdroj:EVGA Supernova 1300W | os:Windows 11
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od flanker »

Mám dojem, že ne.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Helo
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2014

ASUS Rampage V Extreme zabijak USB

Příspěvek od Helo »

Vážení priatelia ja viem že trochu dramatický názov témy ale po dvoch mesiacoch laborovania s MB ASUS Rampage V Extreme sa mi nečudujte :D
Chcem tu napísať, rozobrať a prípadne ak by vedel niekto pomôct bo by som velmi vďačný a istotne nie len ja.
Na uvod konfiguracia stroja s pripojenými externými zariadeniami:

MB ASUS Rampage V Extreme
i7 - 5930K
RAM Skill 3000MHz
GTX 780 Ti- Gigabyte 3x
Win7 HP 64bit
Aquaero 6 Pro
Zdroj 1500W
Chladenie komplet voda
Joystick Hotas Watrhog
Joystick Saitek 65F
Saitek Panel 3x
Pedals MFG Simundza
BIOS updatovaný, všetky aktualizacie WIN7 ako aj drivers a firmware

No a teraz k problému, pripojením už uvedených externých zariadení a dokonca aj Aquaero 6 Pro sa systém Win7 nespustí. Systém zamrzne hned na začiatku. Jedina oprava je možna reštartom a opravou systému - odinštalovaním všetkých ovladačov... :sad:
Jediné východisko je že všetky externé zariadenia musia byť pripojené cez HUB najlepšie s vypínačmi a pri každom štarte a reštarte PC všetko rychlo vypnúť a po nabehu systému opätovne zapnúť... jednoducho za dosku v cene cca 460.-€ jednoducho šialené :twisted:

Prosím viete mi pomôcť resp. poradiť??
Rady že mam dosku RAmpage V extreme vyhodiť cez okno neberem, aj ked som nad tým intezívne uvažoval :D

Ďakujem!!
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od racecar »

Aj vam svieti R5E po vypnuti PC? PC sa vypne a ostava svietit zvukovka, led diody na 780 Ti, start/res tlacidla a rog logo.. Neda sa to nejak vypnut?
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od flanker »

minimálně co vím z hlavy, tak zvukovka podsvícení i ROG efekt jdou vypnout v BIOSu. LED diodky těžko, to je na všech deskách takhle.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od racecar »

Aha cize je to v norme hej? Nikdy predtym som este ASUS dosku nemal, a na predch. 115x mi to nesvietilo po vypnuti. Dik za upokojenie teda. :-D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od racecar »

5820k - 4,2Ghz a 1,3v auto a zas BSOD. V poslednych dnoch jeden bsod za druhym..
5way optimalization viac nefunguje ako funguje :D nejak zabudne pridat V a vzdy bsod..
V aide sa to tvari ok, a v OCCT to vzdy padne, samozrejme na def to ide v pohode.
Este chvilu a zacnem lutovat ze som za R5E dal 350 eur :?
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Stratos »

zkus hodit vsechno na default a men jenom nasobic a napeti nic jinyho nemen.. Ja osobne cim vic jsem se v tom biosu u IV edice hrabal tim vic to bylo nestabilni i kdyz jsem pridaval kaskade apod.. Kdyz jsem menil jenom nasobic a napeti a nic jinyho dosahl jsem "kupodivu" na lepsi vysledky.. :)

Za pokus to stoji rekl bych..
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

To je blbost, na auto ty desky dávají nevhodný hodnoty. Jen změnou násobiče a napětí se toho fakt moc dát nedá, i když ty jsi taky psal, že si končil na 4,3GHz nebo kolik, ne? :)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od racecar »

No dal som vsetko na def ako pisal Stratos, nastavil som este maximalny vykon v moznostiach napajania.

4,2Ghz 1.3000v islo to asi hodinu v pohode a potom BSOD :?
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od flanker »

co teploty CPU jader, co teplota VRM? Jaký máš zdroj, může to být OCP ochrana dané BSOD...
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od racecar »

Max teploty boli 70 co som pozeral, vrm do 50. Zdroj je ss-760xp2.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Stratos »

racecar píše:No dal som vsetko na def ako pisal Stratos, nastavil som este maximalny vykon v moznostiach napajania.

4,2Ghz 1.3000v islo to asi hodinu v pohode a potom BSOD :?
maximalni vykon na napajeni nedavej me to taky snizovalo stabilitu.. Jak rikam jenom nasobic a napeti na jadre nic vic.. (ramky mej na XMP profilu taky na ne nesahej)
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

Tak určitě, ony sou ty desky, zrovna Rampage edice dělané na auto provoz. :roll: Zrovna dost lidí psalo, co se týče VTT a VCCSA, že na auto to hází buď nízké nebo moc velké hodnoty.

Pro stabilitu je dobré držet tyto dvě voltáže s co nejmenším rozdílem. Lepší imho bude, když sem vyscreenuješ BIOS, lidi co RE5 provozujou si určitě při pohledu na screeny vzpomenou. Každopádně overheat kaskády by měl způsoboval throttle, ne BSOD.
Vsadím boty, že máš prostě malou voltáž a nebo hodně shitovej kus CPU.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Stratos »

taky bych rekl ze mala voltaz.. zkusil bych jit cestou
1) zjistit max takt na default napeti a jakmile dojdes na nakou nestabilni frekvenci zkouset pomalu zvysovat napeti az to bude stabilni a pak zas zvednout frekvenci o 100MHz a znova otestovat pripadne zas zvysit voltaz a najit stabilni hodnotu..

jinak na default to teda nepada do BSOD? (ja jenom aby to treba nebylo ramkama treba)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud se to tváří stable v testech ale systém trpí na random BSOD, tak je pravděpodně na hraně stabilita ala klasika voltáž na danné frekvenci. V tvém případě by to znamenalo že máš hodně mizernej kus CPU.

Radši to sraž o 100Mhz a otestuj napřed pořádně paměti, musíš si bejt jistej že ten zdroj BSOD neni někde jinde.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

Souhlas ale pokud jede někdo desku jako je RIVE nebo RE5 na auto, tak bych viděl zdroj BSOD v tom "auto".
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od racecar »

Ok tak moj cpu bude asi fakt total odpad.
Vsetko def 3,6Ghz 1.088v. Hral som nejake hry, testoval trochu v occ a bsod ziadny takze to asi bude tym napatim.
Boze preco prave ja schytam najhorsi kus :lol:

Inac kolko V je bezpecne? Na 24/7 prevadzku.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Asus Rampage V Extreme (X99, LGA2011-v3)

Příspěvek od Elkim »

Podle chlazení, na vzduchu bych na Haswellu asi nešel přes 1,35V ale to je každýho věc.
Odpovědět

Zpět na „Asus“