NTB do 14ti tisíc

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

Zdravím všechny, nedávno mi odeěšla grafická karta v mém lenovu ideapad Z565 (mám ho 5 let), a tak se koukám po nějakém novém NTB. Nejlepšáí by bylo, kdyby mohl být dobrý na hry i do školy, aby zvládal v pohodě i render videa nebo photoshop. Koukám se po tomto, ale kamarád mi říkal, že i když se celkem dá, má 8 GB RAM a čtyřjádro, tak ten processor prý nic moc a novější hry by se na něm stejně sekaly: http://www.euronics.cz/notebook-lenovo- ... k/p380535/

A tak se obracím na Vás, zda-li máte nějaké tipy, rady a tak. :)
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

Chtěl bych se hlavně zeptat, jestli neznáte nějaký cenově stejně dostupný a dost výkonný. :)
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Cocroach »

ten určitě neber, do 14 tis leda
http://www.czc.cz/acer-aspire-e15-e5-57 ... 43/produkt
nebo http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-z50-70 ... 89/produkt
u lenova musíš dávat pozor na to, že je to celkem šmejd a velice snadno může dojít k ulomení pantů displeje
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

Aha, na to lenovo, co uvádíš jsem se také díval na alze, akorát tam píšou, že je bez OS, na CZC uvádějí nějaký FreeDOS, ale s tím nemám žádné zkušenosti.. A u toho aceru si nejsem jistej, protože mnoho lidí na acery taky nadává, jaký je to krám, ale tak nevím, čemu mám věřit..
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Cocroach »

Je bez OS - Winodows bys musel koupit samostatně
Acer se dost polepšil a Lenovo právě naopak - dost se pohoršilo
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

a v porovnání výkonu je lepší to lenovo nebo acer? Jako myslím, když ho zatížím třeba nějakou hrou nebo renderem videa apod.
Lukexee
Nováček
Nováček
Registrován: 29. zář 2014

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Lukexee »

Kamarád si tenhle Acer pořídil k Vánocům a sám jsem byl překvapenej. Zpracování pěkný, výkon za tu cenu taky výbornej (viz. odkaz) a nepřehřívá se :D :)
Určitě se nebojte do něho jít.
edit: Jedinej takovej menší problém, na co si často stěžuje jsou RAMky, které by mohli být 8gb. Dají se navýšit, ale hrozí ztráta záruky při poškození notebooku. :)

Kód: Vybrat vše

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-840M.105681.0.html
Naposledy upravil(a) Lukexee dne stř 25. úno 2015, 14:47, celkem upraveno 1 x.
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Cocroach »

výkon je +/- stejnej, rozdíl je v rozlišení HD/FULL HD a v přítomnosti/nepřítomnosti OS
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

aha, no to se mi taky nějak moc nelíbí, že jsou pouze 4.. :( No a HD a Full HD, v tom není nějak moc extra rozdíl, ne? :D Já jen, že je HD dostačující, ne? A jak dlouho to tak vydrží? Alespoň 5 let by mělo, ne? Jak už jsem psal hned na začátku tématu, měl jsem lenovo a vydrželo mi 5 let, tak abych nemusel za rok, dva kupovat zase nový.. Potřebuju noťas jak sůl hlavně kvůli škole a potom i na odreagování, třeba na ty hry. Jestli tady máte někdo přehled o hrách, myslíte, že by to zvládlo např.: CS:GO, Zaklínače 2, Battlefield 3, i třeba NFS z roku 2013. A nevím, co ještě, třeba Skyrim, Mafii II a takovéhle tituly.. :D Můj starý ideapad si v těchto hrách vedl vcelku dobře, sice se některé už trošku sekaly a trošku se přihříval, ale ještě se to dalo.. :D No a co se týká toho Zaklínače, tak toho jsem neměl čas na tom starém vyzkoušet, takže nevím.
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

A ještě mě napadl jeden, co říkáte na tento ideapad? http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g70-7 ... .htm#popis
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Cocroach »

ten neber - na hry je tam slabá grafika
4 GB by měly mít OK, já když mám otevřených 11 panelů ve chromu, Win 8.1, skype a Far Cry 4, tak mi to využívá 3,1 GB
HD je 1366x768 a FULL HD je 1920x1080 což už je dost velkej rozdíl, ale to HD na 15,6" je ještě v pohodě
ty hry to zvládne v pohodě
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

Cocroach a ty máš taky jeden z těchto dvou? Nebo máš něco úplně jinýho?
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Bez_n1ck »

Cocroach: divný, já mám puštěnej jen windows, skype, steam, afterburner a firefox se dvouma tabama a žere mi to přes 4GB :lol:
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Cocroach »

pavei246 píše:Cocroach a ty máš taky jeden z těchto dvou? Nebo máš něco úplně jinýho?
mám desktop :)
Bez_n1ck píše:Cocroach: divný, já mám puštěnej jen windows, skype, steam, afterburner a firefox se dvouma tabama a žere mi to přes 4GB :lol:
když mám toto co píšeš (až na to že nemám firefox, ale chrome) tak mi to bere 1,7 GB :D
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Bez_n1ck »

To je totiž dáno hlavně tím, kolik máš skutečně fyzické RAM k dispozici. Pokud máš RAM dostatek, jsou tam nasypaný i věci, které se ti teprve budou hodit a až je budeš potřebovat, už tam budou a nebude tě zdržovat disk. Když budeš mít RAM málo, stejně jí nikdy nevyužiješ na 100%, protože pak bys neotevřel ani nabídku start (obrazně řečeno).
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

A ještě bych se Vás zeptat na to, jestli má verze systému nějaký vliv na rychlost chodu počítače? Protože co já si pamatuju, když jsme měli ještě starý desktop s Win XP, tak všechno jelo na pohodu, ale když se přeinstaloval na Win 7, tak už to bylo horší, nabíhalo to pomaleji a všechno se nějak rozsekalo.. :/ Takže se chci zeptat, jestli je to u těch novějších jedno, kdyžbych si pořídil to lenovo bez OS a dal si tam Win 7, jestli by to potom mělo nějaký vliv na výkon nebo to jede s Win 8 lépe?
pavei246
Nováček
Nováček
Registrován: 24. úno 2015
Bydliště: Přerov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od pavei246 »

Dnes jsem si ze srandy zašel do RAAB computeru a tam mi poradili lenovo ideapad G500: http://www.datart.sk/Notebook-LENOVO-Id ... IERNY.html
Tento NTB má asi nejlepší procesor z tšchto tří, ale má nejhorší grafickou kartu.. Myslíte, že by mohl být lepší nebo spíš ten ideapad 50-70 nebo acer?
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Cocroach »

ohledně těch Winů XP na 7 - jak jsi uvedl, že to byl starý desktop, tak to bylo nejspíš tím
výkonové rozdíly pod Win 7 a 8 jsou nepatrné, náročné jsou také +/- stejné
každopádně ať pořídíš Win 7 nebo 8, tak "zanedlouho" stejně budeš moct zdarma upgradovat na Windows 10 s kterým by mělo přijít DX12, který pravděpodobně na Win 7 nebude
ten poslední neber ani kdyby tě mučili: grafika je katastrofa a ten procesor taky výkonnější není
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: NTB do 14ti tisíc

Příspěvek od Meridius »

Nechápu, co se tady řeší....má-li to zvládat hry, tak nic lepšího do 14k než ten z prvního cocroachova postu není. Myslím Acer....servis v Brně, kdyby něco...lenovo servis nevím, asi někde v tramtárii. Acer šel nahoru, lenovu dolů...toť můj dojem z poslední doby. Ono pokud stejný CPU, nebo lepší...stejný GPU, nebo lepší....a cena ze všech výrobců u lenova nejnižší...pak je pochopitelně otázkou, jak k tomu došli....šetřili a teď záleží kde.

Problém u acer může být přístup k navýšení RAM...mám ten dojem, že se tam bez servisního zásahu nikdo nedostane, což je trošku na prd. Nicméně 8 gb ram u takového stroje mi přijde zbytečné.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“