Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Sailoider
Nováček
Nováček
Registrován: 12. bře 2015

Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od Sailoider »

Dobrý večer.

Plánuji si koupit herní notebook do 25 000 kč a nepočítám s tím, že bych si v dalších, řekněme, 4 letech měl kupovat nový.

Jde mi především o hraní. Hraji MMO(Tera, GW2, Lineage II), auta, MOBA(Dota 2), Hack'n'Slash(D3) apod.

Po dlouhém pátrání a prodiskutování s přáteli jsem došel k těmto dvoum variantám:
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50- ... tm#recenze

https://www.alza.cz/asus-g551jk-cn101h- ... tm#recenze

Lenovo má výkonější grafiku - NVIDIA GeForce 860m, ale hybridní disk s 5400rpm. Nebráním se v budoucnu si pořídit lepší HDD, to zas takový problém není. Ovšem vyměňovat grafiku není tak snadné (alternativa v budoucnu u Asusu).

Asus ROG má slabší grafiku - NVIDIA GeForce 850m, ale HDD s 7200rpm + 24gb SSD. S tím, že jsem nebyl schopný nikde zjistit, zda grafika 850m má v tomto modelu DDR3, nebo GDDR5. Taky se domnívám, že má Asus lepší zpracování.

Opravdu nevím, pro který se rozhodnout. Velmi bych ocenil nějaký názor, případně kdyby někdo věděl, jakou grafiku má Asus. Pokud někdo máte ještě nějaký jiný tip na jinou mašinu, sem s ním. 8)

Předem děkuji. :)
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od orgasmic »

GTX850M urcite neber.
Lenovo s tim prisernym TN displayem take ne.
Jestli pospichas, tak ber Acer V15 Nitro s GTX860M a IPS displayem.
Jinak chvilku pockej, akorat se zacnou prodavat "nove" GTX960M, ktere nahradi GTX860M.
Vsechny GTX850M maji DDR3 pameti.
Vymena GPU je mozna pouze u hernich notebooku a ne u techto multimedialu.
Asus Rog Strix G18
Sailoider
Nováček
Nováček
Registrován: 12. bře 2015

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od Sailoider »

Moc tomu nerozumím, abych se přiznal, ale co jsem brouzdal internetem, GTX850M má proti GTX860M u většiny her horší FPS od 10 do 20% +-. Je to opravdu tak znát? Např. když hraji hru, kde bych měl 25 fps nebo 30 fps, zas takový rozdíl to není, ne? A v ohledu do budoucnosti, nebude to hrát tak velikou roli, jestli hru rozjedu, nebo nerozjedu, nebo se pletu?
Proč tento Acer? Kvuli podobným specifikacím, ale lepšímu displayi?
Kdy by mohli přijít GTX960M na český trh?
To jsem nevěděl, děkuji za informaci. :)
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od *obelix* »

jako když už za to dáváš tak horentní sumu tak bych ještě připlatil a kdybych já si moch vybrat bral bych tenhle
http://notebooky.heureka.cz/msi-gx70-3c ... e/#section

případně

http://notebooky.heureka.cz/asus-g750jm ... e/#section

každopádně na 15" se hraje LIneage II naprosto děsivě a to i když hraješ v jednom okně .-)
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od Walker1134 »

Amd procesor v notebooku rozhodne ne.. Já bych vzal to nitro. GTX860M
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Sailoider
Nováček
Nováček
Registrován: 12. bře 2015

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od Sailoider »

*obelix*: Nechci jít výš, 25k je maximální cena, kterou jsem se svým příjmem ochoten zaplatit. Jen se snažím v té cenovez výši najít to nejlepší. :-)
Zapomněl jsem se zmínit, že používám monitor 23". L2 na malých displayích opravdu nejde. :-) Ale to nic nemění na tom, že budu i v místech, kde budu odkázán na display notebooku - převážně přes den. To říkám proto, že mi na displayi samozřejmě záleží také.

Walker1134: A nebál by ses kvality Aceru? Resp. upřímně nevím jak na tom která značka s kvalitou zpracování notebooků je, ale z doslechu kolem jsem slyšel, že Acer nebývá vždy nejlépe provedený. Hlavně v ohledu velkého zatížení (dlouhé hraní náročných her).
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od *obelix* »

no Acer byl kdysi naprosto děsivou značkou nedodržující reklamační lhůty a díky své nespolehlivosti si udělal dost špatný renomé ... posledních pár let se ale docela dost snaží a řek bych, že se dá naprosto srovnávat s konkurencí (aspoň co se servisu týče)
co se týká kvality je to průměr, jsou modely co stojej zaprd stejně tak jako modely co jsou dobrý a bezproblému ... u nitra netušim, chce to pročíst to málo co o něm píšou, je to novinka a zda-li je dobrý a bezproblémový prověří čas, to se ale dá říct i o asusu a lenovu, nehledě na to že občas vyloženě nějaký výrobce udělá jakési kurvítko které odpraví danou elektroniku do věčných lovišť. Jinak sám mám Acer a vím, že při delším hraní se zapotí a je poznat CPU-Trolling, tzn. začne se sekat i tam kde by měl mít výkonu dost, proto bych si dal pozor na to aby měl NB dobré chlazení které moc neřve a je tak plně adekvátní k produkovanému teplu od takto výkoných komponent ... a to gtx860 a i5ka je

jinak mrkni na tenhle model lenova (variace to cos našel ale lepší konfigurace) https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50- ... 368197.htm

nebo tohle msi

https://www.alza.cz/msi-ge60-2pe-071xcz ... 602323.htm
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od orgasmic »

V teto cene je opravdu nejlepsi Acer V15 Nitro.
GX70 byl asi nejaky vtip :P
Asus Rog Strix G18
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od *obelix* »

tedka jsem našel odkaz na tohle
MSI GE60 2OE-244XCZ
za 17 000kč z druhé ruky, autorovi jsem to poslal přes sz přímo ...
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Herní notebook 25 000 kč, 2 tipy - který vybrat?

Příspěvek od orgasmic »

Za tu cenu dobry, jestli je v zaruce a top stavu.
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“