Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Logitech22
Nováček
Nováček
Registrován: 15. dub 2011

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Logitech22 »

Ahoj již dávno jste mi poradili, že pokud chci herní nt kolem 20k ať jdu do tohto
http://www.czc.cz/acer-aspire-v15-nitro ... 54/produkt
ovšem nyní je tady i toto
http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y50-70 ... 94/produkt

Rozhodně mi nejde o 1TB disk, naopak se může hodit mechanika v Lenovu a hlavně je to Lenovo.
Podle mě dobrá alternativa k Aceru V15 nitro.
Který byste brali raději vy? Koukal jsem, že je stejně tenký, takže budou chladit oba stejně blbě.

Jde mi hlavně o výkon ve hrách nic víc. Všechno ostatní je pro mne nepodstatné.

Mohli by se tady k tomu někdo prosím vyjádřit?
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Walker1134 »

Raději Acer lenovo jsou šmejdy...
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

Zdravim,
zvazuji koupi tohoto kousku (v15 varianta za 30K) a jsem malinko nerozhodny.

1. Vec je, ze se trochu bojim ACERu.
2. Notas je uz pul roku na svete, neexistuje nejaka jina stejna/zajimavejsi alternativa?

Hodlam ho pouzivat prevazne na programovani (beh IDE, lokalni DBs, atd) , takze se mi libi velikost ram a sila procesoru =).

Existuje tedy nejaky pc, ktery by se vykonem a cenou rovnal v15?
Nebo mate nekdo vylozene negativni zkusenost s timto kouskem?
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Cocroach »

1. neboj se ACERu :)
2. pokud se ti libi velikost ram a sila procesoru a nezalezi ti na grafice, tak vem o 4 tacy levnejsi: http://www.czc.cz/acer-aspire-v17-nitro ... 74/produkt

Samorzejme, ze za ty prachy sezenes vykonnejsi PC.
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

v17 asi nebude to prave pro me...notas nebude jen lezet na stole a mel jsem ted 5 let 17,3'' ASUS a uz to znovu neudelam :D chci mensi.

a s tim hledanim alternativ za stejne prachy jsem prave posledni dobou v celku neuspesny. Bud takovy notas ma 850 grafiku nebo jen 8GB ramek a nebo je bez ssh, tak jestli nevite o nejakem rovnocennem souperi :) abych mel trochu vetsi dilema.
Cocroach
Černá karta
Černá karta
Registrován: 26. pro 2012
Bydliště: Vyškov

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Cocroach »

potom jediná alternativa je toto lenovo: http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y50-70 ... 00/produkt
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

Ahoj, tak jsem se rozhodl pro tuto hracicku =), ale mam jeden dotaz. Zkouseli jste nekdo rozchodit Linux? Treba klasickou Ubuntu?
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

Mel bych jeste jeden dotaz. Mate nejake overene pouzdro (napr. neopren) do ktereho se v15 vejde? Koupil jsem si https://www.alza.cz/belkin-b2b071-c00-c ... slusenstvi a tam se bohuzel nevejde.
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Smeli »

Pokud jde o Linux zkoušel jsem openSUSE, nicméně sem ho spustil jen jednou a pak mi zmizela možnost nabootovat... Zatím jsem se nedostal k patřičné investigaci proč :D
Obrázek
JSC
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od JSC »

Pořád žádné rady co s tím touchpadem?
Po zapnutí totiž funguje normálně, ale pak přijde chvíle, kdy si kurzor dělá úplně co chce... Posouvá se jinak,se zpožděním...
A také máte klávesnici nestejnoměrně podsvícenou? Třeba á není podsvícené skoro vůbec, š úplně září...
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

Podsviceni jsem si nijak nevsiml, ale je mozne ze to neni stejnomerne (po spusteni pc ho vypinam) ale trable s touchpadem take pozoruji. Po nejake dobe je touchpad uplne zpomalen a reaguje s nemalym zpozdenim a externi mys se chova take nestandartne, a to tak, ze trhane...nejede plynule, ale sem tam skoci o kus.

Neresils ste nekdo takoveto problemy?
JSC
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od JSC »

Nechápu, čím by to mohlo být, když na začátku všechno šlape - takže podle mě hardwareově by problém být neměl - ovladače jsem aktualizoval, takže fakt nevím, čím by se to dalo vyřešit. Restarty jsou rychlý, tak to není zas takový problém, ale u notebooku za 30 je tohle fakt neskutečná otrava.
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

Vnimam to stejne...kazdopadne jakmile zacne blbnout ovladani touchpadu, tak zacne blbnout i normalne mys co mam vedle...takze to ma neco spolecneho...ale kdo vi co. Ovladace jsem pro jistotu take updateoval, ale nepomohlo.
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

JSC jen me napadlo, odkus mas notas a ze kdy? jestli to treba nemuze byt nejaka vadna rada nebo tak neco...
JSC
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od JSC »

Kupoval jsem minulý týden v Alze... Jedině na to snad může mít vliv teplota, ale to.by to nevyřešil restart...
Naposledy upravil(a) JSC dne pon 16. bře 2015, 15:38, celkem upraveno 1 x.
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

Tak ja bral taky minuly tyden v alze...snad to neni tim no. Vypada to, ze impuls od mysi se divne zpracovava...kdyz pisu a do toho hybnu mysi/touchpadem, tak dojdu k tomu divnemu lagu nebo jak to nazvat.
L4DIK
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2014

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od L4DIK »

Mně osobně to takto hodně nezlobí. Externí myš používám Roccat Kone Pure. Zkoušel jsi poštelovat nastavení: postranní lišta - nastavení - změnit nastavení počítače - počítač a zařízení - myš a touchpad - dole mám nastaveno krátké zpoždění... Třeba to pomůže. Ale troufám si říct, že touchpad je největší slabinou tohoto notebooku. Přestože je v recenzích chválen, tak zas tak suprový není. Reaguje bez zpoždění, ale jemné pohyby vůbec neregistruje, scrollování je teda katastrofa (to je hodně opožděné) a absolutně postrádá veškerá gesta, která mají i starší a levnější notebooku. Nechápu, proč každý tak opěvuje precision touchpad, za mě to je teda krok zpátky....

Mám dotaz - Také se vám neustále třeba v momentě spuštění nějaké hry vypne Dolby Digital Plus? dělá mi to i při Skypování v momentě, kdy mi z okna prohlížeče zahraje nějaký zvuk. Zkoušel jsem všechny dostupné rady na internetu a nic. (zakázat zařízením, aby měli výhradní kontrolu). Neustále se mi však modrá ikonka mění na zašedlou...

Dále pak, zda nevíte jak nastavit, aby byl numlock vždy zapnutý. A to z vypnutého stavu a i po restartu. Úpravu v registrech "initialkeyboard" na hodnotu "2" nepomáhá.

Třetí, poslední dotaz, se týká rychlosti 1TB disku. Občas se podivně zbrzdí i při otvírání obyčejného word dokumentu, když jej načítá z disku. To jsem tak zhýčkaný bývalým SSD diskem? :) Nějaké tipy na zrychlení plotnového disku? (indexování mám již vypnuté).
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Smeli »

Touchpad - jediné co mě napadá že někdy mu nestačí jen lehké poklepání ale je potřeba přitlačit (jednoduché úkony), stejně většinou používám myš, konkrétně Razer DeathAdder 3,5G a nevšiml jsem si nějakých problémů.
NumLock - po rebootu naběhne (bylo potřeba změnit nastavení v registrech), po probuzení ze sleepu je ale vypnutý. Dle MS je to known issue - http://support.microsoft.com/en-us/kb/2847955 a jediné řešení je vypnout hybridní režim spánku.
Podsvícení - neřeším. Málokdy se stane že bych seděl tak, abych měl klávesnici v takovém úhlu, že by na mě nesvítilo z pod kláves. Rozhodně se nedá říct, že by přesně každá klávesa měla svou ledku, spíše je to takový čínský random.
Disk - nelze posoudit. Mám SSD a to běhá dost dobře. Disk se vypíná pokud není používán takže pokud se něco tahá z disku, je tam delay než se rozběhne. Dá se s tím žít.
Obrázek
JSC
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od JSC »

Hele lidi, možná, že jsem přišel na ty problémy s touchpadem - najednou se mi začala sekat strašně hudba při jakémkoliv pohybu kurzoru - a tak jsem trochu začal hledat - a zkuste vypnout proces intel technology access server.exe - po vypnutí hudba rázem hraje v pohodě a světe div se, to strašný zpoždění při scrollování je taky pryč... A zatím to musím zaklepat, ale i celkový pohyb kurzorem se podle mě zlepšil...

Tak mi prosím dejte vědět, jestli vám to taky pomohlo - abychom mohli jasně říct, že za to může tahle věc...
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Smeli »

JSC píše:Hele lidi, možná, že jsem přišel na ty problémy s touchpadem - najednou se mi začala sekat strašně hudba při jakémkoliv pohybu kurzoru - a tak jsem trochu začal hledat - a zkuste vypnout proces intel technology access server.exe - po vypnutí hudba rázem hraje v pohodě a světe div se, to strašný zpoždění při scrollování je taky pryč... A zatím to musím zaklepat, ale i celkový pohyb kurzorem se podle mě zlepšil...

Tak mi prosím dejte vědět, jestli vám to taky pomohlo - abychom mohli jasně říct, že za to může tahle věc...
Nic takového mi tu nestraší :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“