Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
JSC
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od JSC »

Také s touchpadem víceméně nemáš žádné problémy ;-)
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Smeli »

Tak prcek musel do servisu. V posledních dnech se děli zajímavé věci s displejem - šumění, jako na staré CRT telce, různé pixely problikávali do běla, následně se začal deformovat horizontálně obraz a pokračovalo to problikáváním do fialova, někdy celý displej, někdy proužky, někdy to nedělalo vůbec, někdy nonstop, docela to záviselo na naklonění displeje (např. naprosto šílené blikání se objevilo pokud jsem mačkal pravý kloub. Tak uvidíme, budu informovat.
Obrázek
dablik415
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od dablik415 »

Nazdar ludia, takisto som kupil novy Acer Aspire V15 nitro, avsak mam s nim isty problem. Iba prekopirujem link na (slovenske) forum, na ktore som hodil prave ten problem ze coho sa to tyka. Ak bude niekto vediet poradit, piste uz bud sem to je jedno, alebo na tamto forum :)

https://www.pcforum.sk/acer-aspire-v15- ... 75974.html
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Smeli »

dablik415 píše:Nazdar ludia, takisto som kupil novy Acer Aspire V15 nitro, avsak mam s nim isty problem. Iba prekopirujem link na (slovenske) forum, na ktore som hodil prave ten problem ze coho sa to tyka. Ak bude niekto vediet poradit, piste uz bud sem to je jedno, alebo na tamto forum :)

https://www.pcforum.sk/acer-aspire-v15- ... 75974.html
Nic takového sem nepozoroval. A to jsem Skyrim poměrně fest opatchoval. Ani v ničem jiném sem nepozoroval, že by docházelo k mazání obrazu.

EDIT: napadá mě akorát, jestli ti ovladače nebo nějaká app nevynucuje nějaký supadupa blur efekt
Obrázek
wolen
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od wolen »

Zdravím, nepořizoval jste někdo k v15 chaldící podložku? Potřeboval bych něco doporučit. ideálně s aktivním chlazením a USB hubem, abych mohl mit zapojenou mys a klavesnici =)
dablik415
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od dablik415 »

Smeli píše:
dablik415 píše:Nazdar ludia, takisto som kupil novy Acer Aspire V15 nitro, avsak mam s nim isty problem. Iba prekopirujem link na (slovenske) forum, na ktore som hodil prave ten problem ze coho sa to tyka. Ak bude niekto vediet poradit, piste uz bud sem to je jedno, alebo na tamto forum :)

https://www.pcforum.sk/acer-aspire-v15- ... 75974.html
Nic takového sem nepozoroval. A to jsem Skyrim poměrně fest opatchoval. Ani v ničem jiném sem nepozoroval, že by docházelo k mazání obrazu.

EDIT: napadá mě akorát, jestli ti ovladače nebo nějaká app nevynucuje nějaký supadupa blur efekt

Ovladace som preinstaloval, skusal som spustit aj na integrovanej grafike, no efekt nulovy. Stale robi to iste. Dokonca, robi to aj na ploche, teda nie je to len herny problem... Mys akokeby nechava za sebou "stopu" . Najlepsie je to vidno na ciernom pozadi.
Neviem ci uz nahodou nemam nejaky zly displej alebo takto, kedze ako hovoris, tak ty s tym problem nemas, a ani nikde na internete som sa nedocital ze je zly displej v tomto notebooku. Tak uz neviem naozaj, ci to mam ist reklamovat alebo co s tym mam robit.
Robi mi to aj na Linuxe, teda neni myslim si problem ani vo Windowse.

Asi jedine co mi ostava, je vyskusat to na nejakom externom TN paneli. Vtedy by sa to mohlo ukazat ze ci mam zly displej alebo je nieco ine zle.
Ine "solutions" ma nenapadaju.
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Smeli »

Tak FYI, 23.3. si PPL vyzvedlo noťas na reklamaci, dneska jej dovezli zpět. Bylo zapotřebí vyměnit displej. Docela rychlost :)
Obrázek
Logitech22
Nováček
Nováček
Registrován: 15. dub 2011

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Logitech22 »

Ahoj na doporučení Orgasmica jsem jej taky koupil. (Ten nejlevnější s i5. Dokonce CZC jej měla chvilku se slevou za 23k). No a Orgasmicu díky. Je to šupa. Kdyby někoho zajímaly dojmy s WOT tak v plnách detailech 50fps. Trochu jsem poladil nastavení a můj strý pevný pc je zapomenut. Wotko v nádherné grafice běhá na 60+fps. Jen musím potvrdit slabý dosah Wifi. S Dellem jsem neměl problém kdekoliv po bytě a všude plný signál. Tady musítet být opravdu blízko routeru. Ovšem noťas je naprosto tichý a má povedený monitor.
L4DIK
Nováček
Nováček
Registrován: 21. lis 2014

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od L4DIK »

Ahoj, před pár dny jsem si na monitoru všiml bílé tečky. Dnes jsem objevil další. Nevím, zda se může jednat o vadný pixel nebo něco jiného... Jedná se o světlý bod na monitoru bez ostrých a jasných okrajů, tento bod je vidět nejvíce na bílém nebo jiném světlém pozadí. Např. na černém nebo modrém pozadí ho skoro nedokážu nalézt.

Jedná se o kosmetickou vadu, která zásadně neovlivňuje používání počítače, ale samozřejmě, že to očima neustále registruji a pěkně mě to štve.

Zkoušel jsem různé "oživovače" zaseknutých nebo mrtvých pixelů, které mi tak akorát přivodili epilepútický záchvat, ale pixely se nezpravily. Tedy pokud se vůbec jedná o vadný pixel. Při pohledu z ostréhu úhlu bílá tečka zmizí a není vidět. Předem děkuji za jakoukoli radu.

Myslíte, že to je na reklamaci? Vím, že to záleží na politice výrobce a jeden vadný pixel ještě nemusí znamenat nárok na reklamaci. Mám ale od alzy pojištění, že když prý notebook přinesu na dva kusy, tak bez optání dostanu nový :)
andrass22
Nováček
Nováček
Registrován: 12. dub 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od andrass22 »

Kupil som si v15 s i7 a gt860 a tu su moje postrehy:

Prehrievanie - potvrdzujem. Ja som musel nastavit power profile az na 80%. Inak sa mi lagovali hry. Neskusal niekto vymenu teplovodivej pasty na chladicoch za nejaku kvalitnejsiu?

Sietova karta - potvrdzujem. Vypadava spojenie a neskutocne narasta odozva. Zvlast neprijemne vo WoT. Nateraz som vyriesil USB wifinou. Trvale riesenie bude asi vymena sietovej karty za inu. Zaujimva suvislost ktoru som si vsimol - karta zacne lagovat az pri vysokej zatazi CPU. Kedze teplom to asi nebude, tak ma napada ci jej nevadia interferencie od motorcekov ventilatorov ked sa roztocia. Toto mohli konstrukteri vyriesit vlozenim dvoch 10pF kondenzatorov. Keby len tak svoj produkt testovali pred tym nez ho vypustia na trh....

Dalej otravny numlock - stale savypina

Dalej otravne usb iba na pravej strane

Napriek tymto chybickam - vacsinou riesitelnym - by som si ho itak asi vybral znova. Neviem o inej konkurencii s takymito parametrami za tu cenu. Vykon absolutne spickovy podla mna,akukolvek hru vratane Crysis 3 som rozbehal na vysoke detaily uplne plynulo.
jiri1234
Nováček
Nováček
Registrován: 12. dub 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od jiri1234 »

Zdravim, premyslim nad koupi tohot nb, nicmene chtel jsem se zptat na dve veci. Do ktere varianty byste sli? Ted co se nove obevila VN7-591G-71Y3 s Intel Core i7 4720HQ Haswell, 12GB RAM a GeForce GTX 860M 4GB nebo "puvodni" verze VN7-591G-76L9 s Intel Core i7 4710HQ Haswell, 16GB RAM a GeForce GTX 860M 2GB. Nevim jak moc se projevi 2GB v grafice a o neco malo lepsi procesor na u ukrok 6 GB RAM...dalsi vec by me zajimalo kolem toho wifi...jestli to dobre chapu, blblbe primarne jen wifi nebo i kdyz to pripojite pres kabel? Neb ja kdyz to jde tak mam porad radeji kabel, cili bych to wifi nejak prkous...diky
JSC
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od JSC »

Řešil jsem podobné dilema, ale nakonec jsem se rozhodl pro ten se 16 GB RAMky - doporučili mi ho i na centrále v Holešovicích - grafická karta si prý může brát i z RAMky, a výkonově tam v té grafické kartě rozdíl moc nebude... 0,1 GHz asi moc nepoznáš... A další 4 GB RAMky užiješ spíš...
numerologi
Nováček
Nováček
Registrován: 11. črc 2012

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od numerologi »

Dobrý den
Potřeboval bych poradit, chi kupovat notebook,konkrétně tento: http://www.czc.cz/acer-aspire-v-17-nitr ... 37/produkt ,ale mám strach právě z té wifiny,že nebude fungovat správně a bude mít špatný signál.Nebo mám raději počkat a koupit a připlatit si na tento notebook: http://www.czc.cz/acer-aspire-v17-nitro ... 78/produkt kde by neměla být wifi atheros,ale intel.
Bude to v pohodě i s tím prvně jmenovaným,nemám mít strach?
děkuji
jiri1234
Nováček
Nováček
Registrován: 12. dub 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od jiri1234 »

JSC dik za odpověd. Mě pravě poradili přesně opak :)...ono to ale asi bude v konečnem dusledku jedno, ja si zase řikam, že RAMku kdyžtak přikoupim snaz...ale ještě sem se nerozhod...
Braňo1977
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Braňo1977 »

Ahoj, potrebujem radu pri výbere
https://www.alza.sk/acer-aspire-v15-nit ... 168104.htm

alebo
http://www.agem.sk/produkt/lenovo-ideap ... 76806.html

neviem či tam je displej Ips alebo Tn.
Dík za radu.
lian li pc-7nb, xeon 1231v3, scythe mugen5, 16gb ddr3 cl9 1600mhz, msi 4060 gaming x nv edition, crucial mx500 500gb, super flower leadex II 80 gold 650w, sound blasterx ae-5, mackie cr3, philips 246e7qdab
Hunter1010
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2010

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Hunter1010 »

ahoj, mám problém, na notebooku se mi vůbec nechce zapnout ventilátor. Procesorová jádra mají 96-98°C, pak se ntb vypne, ale ventilátor se neroztočí ani po zapnutí. Mám V15 s 4710HQ. Z původních acer programů mám pouze acer recovery, měření probíhá s HWmonitor. Před dvěma či několika dny ten ventilátor se točil, sice až když to bylo horké,ale aspoň se roztočil, teď vůbec, nevíte kde je chyba. To vypínání Turba jsem zkoušel, používám napájecí režim Rovnováha a i když jsem tam nastavil min. výkon 5% a max výkon 50%, pořád se ne a ne točit, díky za rady.
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od tmaven »

Ventilátor odesel.. Reklamace. Jak se to netoci ani pri bootu, tak je neco spatne.
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Hunter1010
Nováček
Nováček
Registrován: 03. úno 2010

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Hunter1010 »

a dá se nějakým způsobem přinutit ventilátor spustit, abych si to ověřil. a potom je nějaká možnost, aby ntb více chladil, i když to fungovalo, pořád bych očekával, že bude chladit dřív než při hodnotách kolem 90°C, zkrátka aby nejel tak moc na tichost ale radši na chlazení? BIOS je docela odfláklý, tam to nastavit nejde.
miriiis
Nováček
Nováček
Registrován: 27. čer 2015

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od miriiis »

Ahoj, potřeboval bych poradit
pořídil sem si V15 s i5 procesorem a k tomu m.2 SSD že ho tam namontuji. Instalace SSD nebyla velký problém ale poté když jsem zapnul počítač napsalo mi to "No bootable devices". Tak jsem počítač vypnul a zapnul znovu a rozjel se Windows ale ten disk tam nikde nevidím. Po té sem dal počítač vypnout přez start a zapnul a zase "No bootable devices" Tak jsem to zas natvrdo vypnul a zapnul a win se rozjel.
Můžete mi poradit co s tím ? Předpokládám že někde musím ten SSD disk nastavit (možná v Biosu? ) Další věc jak se dostat do Biosu u tohohle Ntb ?
Díky moc za rady
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Re: Acer Aspire V15 Nitro Black Edition z Alzy

Příspěvek od Smeli »

Do biosu pomocí F2 a ano, musíš to nastavit (osobně bych doporučoval přeinstalovat OS na SSD včetně UEFI partition).
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“