Software pro rozpoznání DPI myši

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
630R93
Nováček
Nováček
Registrován: 12. kvě 2015

Software pro rozpoznání DPI myši

Příspěvek od 630R93 »

Zdravim,

mam takovy problem, zacala mi odchazet mys, LMB nejak zacal blbnout tak sem poridil novou mys, C-tech Akantha ultimate. Problem mam v tom, ze mi hrozne dobre vyhovovala stara mys v citlivosti, nova mys ma sice super software kde se da s nastavenim pekne vyhrat, jenze zaboha to nemuzu nastavit tak, aby mi jezdila uplne stejne jako ta stara. Nevite nekdo o nejakem programu nebo zpusobu, jak by se u jakekoliv mysi dalo zjistit dpi, citlivost a ostatni nastaveni snimani? abych si tu novou mohl nastavit podle toho. Nebo jestli aspon nekdo nevi co znamena to nastaveni co je niz v obrazku, report rate v Hz, sensitivy x,y (coz mi prijde stejne jako dpi a uz vubec netusim co jsou ty hodnoty od -5 do 5) atd..protoze vubec netusim co je co, prijde mi ze je to vsechno jedno a to same :)) Predem diky za jakoukoliv pomoc


//PET5: Přesunuto do správné podsekce
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Software pro rozpoznání DPI myši

Příspěvek od Bez_n1ck »

DPI vyjadřuje přesnost snímání, sensitivity je citlivost - to je ale patrně nějaký hustodémonsky krutopřísný skoronic neměnící parametr, jímž se Ctech snaží navodit v zákazníkovi pocit kvalitního výrobku. Report rate vyjadřuje, s jakou frekvencí myš komunikuje s počítačem - čím větší frekvence v Hz, tím nižší odezva v ms

Kód: Vybrat vše

odezva[ms]=1000/RR[Hz]
Čím nižší odezva (vyšší report rate), tím lépe (myš rychleji kopíruje pohyb ruky). Dlouhá doba odezvy způsobuje pocit jakoby tahání myši na provázku nebo jízdy myší pudinkem (jestli má někdo lepší definici, sem s ní).

Jako způsob změření DPI mne napadá jedině ujet s myší danou vzdálenost (např. 0,5m dle pravítka) a odměřit délku pohybu v pixelech. Toto provézt 2x a trojčlenkou dopočítat potřebnou hodnotu.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Software pro rozpoznání DPI myši

Příspěvek od davkol »

Enotus Mouse Test, pravítko.

Citlivost vyjadřuje poměr mezi dráhou myši (v metrech/palcích) a dráhou kurzoru (v obrazových bodech). Pokud mám monitor s 1600 body na šířku a myš s 1600 cpi, teoreticky potřebuji na přejetí obrazovky 1 palec (asi 2,54 cm). Háček je v tom, že do toho vstupují další koeficienty, typicky na softwarové úrovni, a příp. akcelerace.
DPI vyjadřuje přesnost snímání
DPI fakt nevyjadřuje přesnost. Je to rozlišení. Analogicky, foťák s tuze moc megapixely nezaznamenává světlo/obraz přesněji/věrněji, jen má prostě víc bodů… pokud je to na malém senzoru, je to kontraproduktivní.

Dialog z druhého obrázku jenom mění nastavení Windows. Moc nechápu, proč je tam rychlost kurzoru 9/11 místo výchozích 6/11.
Dlouhá doba odezvy způsobuje pocit jakoby tahání myši na provázku nebo jízdy myší pudinkem (jestli má někdo lepší definici, sem s ní).
Tak možná u (např. 30Hz) monitoru apod. 125Hz polling rate je u myší naprosto běžný a pozná se leda na velmi rychlých změnách směru, občas bývá problém s urputným klikáním.

Po překročení určitého prahu (tj. při vysokém polling rate) se naopak můžou objevovat problémy jako jitter (typicky levnější optické senzory při vysokém rozlišení).
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Software pro rozpoznání DPI myši

Příspěvek od Bez_n1ck »

Mám doma i myš, která reportuje asi s 27Hz. Netrefíš tím ani nabídku start.
Ohledně DPI/přesnosti jsem se vyjádřil takhle, protože když si hodíš nižší DPI a rychlost naženeš rychlostí ve windows na stejnou úroveň, je myš hrozně nepřesná.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Software pro rozpoznání DPI myši

Příspěvek od davkol »

Mám doma i myš, která reportuje asi s 27Hz. Netrefíš tím ani nabídku start.
Zajímavé. Rukama mi prošlo několik tuctů různých myší, ale na nic takového jsem nenarazil. Ani v případě různých OEM no-name krámů. Nic natvrdo pod 125 Hz (bez možnosti nastavení více) jsem ještě neviděl. Možná nějaká dávná historie ze začátků USB…?
Ohledně DPI/přesnosti jsem se vyjádřil takhle, protože když si hodíš nižší DPI a rychlost naženeš rychlostí ve windows na stejnou úroveň, je myš hrozně nepřesná.
Aha. Tak takhle obskurní (čti: blbé) vysvětlení mě fakt nenapadlo.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Software pro rozpoznání DPI myši

Příspěvek od Bez_n1ck »

Jedná se o logitech V470 (http://www.czc.cz/logitech-v470-laser-b ... 01/produkt) dvakrát mi jí na RMA kvůli tomu vyměnili, potřetí už se jim závada "neprojevuje". Parádně spláchnutej litr :)
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
davkol
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 22. dub 2013
Bydliště: Olomouc

Re: Software pro rozpoznání DPI myši

Příspěvek od davkol »

O důvod víc, proč se vyhýbat bezdrátu.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Software pro rozpoznání DPI myši

Příspěvek od Bez_n1ck »

Ale prd, přes 12 let doma používám jenom bezdrátové myši a nejvíc nahovno jsou všeobecně ty co moje nejsou - ve škole, v práci, v knihovně, ... - drátové. Alespoň trochu rozumná bezdrátovka umí reportovat bezproblému s frekvencí 500/1000Hz
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“