Artefakty po instalaci nových ovladačů

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
chcipi
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. čer 2007

Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od chcipi »

Zdar, předevčírem jsem nainstaloval nové ovladače pro witchera a od té doby mě neskutečně blbne grafika, i když sem ve windowsu tak mě občas po monitoru skáčou takové malé různě barevné tečky, a ani ve hrách to nejede jak má, víz screeny:
http://gyazo.com/5aaad7cc9087f9de4fdeab4be08c8c87
http://gyazo.com/7b1093332f5df3138fdf0d5b87116a0f

Ve hrách krom těch teček tam je ještě milion věcí navíc :D
Ale zas takové CS:GO mě jede normálně, tam ty tečky skáčou jen při načítání mapy, pak už vše OK.

Zkusil jsem i komplet vyčistit ovladače a nahrát ty staré ale i tak to dělá. Nevíte co s tím? Mám reklamovat grafiku nebo je to softwarová chyba?

Grafika je GTX 970 od MSI

EDIT: tady jsou ty artefakty na webovém prohlížeči: http://gyazo.com/ba1b8dc9437c66dab988fcba985f7c50
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle vypadá na HW problém.
Elkim
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 01. lis 2014
Bydliště: Olomouc

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od Elkim »

Zkus to odinstalovat přes DDU Unistaler a pak znovu nainstalovat drivery.
chcipi
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. čer 2007

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od chcipi »

jo to jsem právě dělal, jsem to přes to odinstaloval a pak nainstaloval ty staré GTA V ready a furt to dělalo, když jsem je pak updatnul na ty nové, tak všecko fungovalo v pohodě do doby než sem restartoval PC, pak to zas začalo dělat to samé

EDIT: tak jsem zjistil jak to funguje, když to vyčistím tím programem a pak nainstaluju ovladače, tak dokud nerestartuju PC tak to jede jak má, ale vždycky až po restartu to začně blbnout :D fakt nevím co s tím, tak hardwarem to není ne když dokud to nerestartuju tak uplně ok
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od Woyta »

Neobnovujou ti Windows ovladac ze sve zalohy?
AMD Ryzen 7 3700X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus TUF Gaming B550, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 256GB SSD Patriot, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 34" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
chcipi
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. čer 2007

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od chcipi »

Ne mám tam furt ten starší co jsem nainstaloval, 350.12
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle jsou artefakty vadnýho shader core, nehledal bych v tom drivery.
chcipi
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. čer 2007

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od chcipi »

tak jsem zjistil čím to asi bylo, ty nové ovladače nějak samy přenastavily takty grafiky viz screen:
http://gyazo.com/35ba80db804df8df337320cbd1a894ec

Nechápu jak se to stalo já to určitě sám nenastavoval :D Asi to bylo tímto že ta chyba?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No pokud se po napravení taktrů ten problém vypařil tak ano, ale to by mě ve snu nenapdalo pokud jsi předtim netektovat a nikde nebyly takty uložený, to je bug jako vemeno.
chcipi
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. čer 2007

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od chcipi »

jako teď už to jede v pohodě po tom co jsem je resetoval, fakt to nechápu jak se to mohlo tak samo nastavit, já grafiku netaktoval nikdy
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od AllowedCry »

Nikdy se nic samo neděje.

Nebo nám chceš tvrdit, že s drivery se ti nainstaloval i afterburner?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
chcipi
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. čer 2007

Re: Artefakty po instalaci nových ovladačů

Příspěvek od chcipi »

ne, ten jsem tam už samozřejmě měl ale používám ho pouze na monitoring a na nahrávání in game videí. Rozhodně jsem si tam nehrál s nastavením :D A začlo to dělat hned po nainstalování těch new driverů tak nevím jak se to stalo, každopádně teď už to jede ok
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“