Notebook na FSI, grafiku, 15k

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
ardon
Nováček
Nováček
Registrován: 12. led 2015

Notebook na FSI, grafiku, 15k

Příspěvek od ardon »

Zdravím, jsem pověřen výběrem notebooku pro bratra, který nastupuje na první ročník FSI VUT.
Vím, že rozpočet je hrozný budget, ale víc bohůmžel nejde.

Rozpočet: 15k MAX
Určení notebooku - Cad (Autocad), 3D modelování (Solidworks, Rhinoceros), také jako pomůcka na vysoké škole, hry NE, možná Team Fortress 2 a SMITE (což zvládne igpu z pentium 2020M)
Velikost: rozlišení 1920x1080, 15", numerická klávesnice (vzhledem k ceně se bude asi muset smířit s 1366x768);displej musí být MATNÝ
Odolnost : musí vydržet tahání po VUT
Výdrž baterie: alespoň 4 hodiny
OS: Pokud možno bez OS - sníží cenu

Našel jsem tyhle:

ACER:
http://www.czc.cz/acer-aspire-e15-e5-57 ... 82/produkt
Má podle videí velké problémy s pevností těla, navíc se přehřívá, respektive má problémy s chlazením. Proto jsem se rozhodl ho nebrat.
Zaujaly mě tyto 2:
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g510 ... .htm#popis
http://notebooky.heureka.cz/asus-x555ln ... e/#section

Nevím, který z nich, protože u ASUSu je prý světlejší monitor a tak ta lesklost tolik nevadí, navíc je tam slušně vyřešené chlazení, takže procesor běží na TB.
Lenovo je zase o kousek levnější, ale má kvalitnější zpracování těla, místo 840m jen radeon, ale i tak by to mohlo stačit. Spíše budu vybírat podle dispelje. Který notebook ho má koukatelnější (na kreslení)? Neřeším rozlišení, ale únavu očí způsobenou nucením oka soustředit se na obraz na monitoru a ne na odlesky.
Díky
C_shrimpy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2012
Bydliště: Praha

Re: Notebook na FSI, grafiku, 15k

Příspěvek od C_shrimpy »

V tvojí cenové hladině, nemá cenu hledat v kvalitnějších strojích(značkách) ze zkušenosti úplně diskvalifikuji acer, zkusil jsem několik notebooků a vždy to byly laciné krámy, převážně pak vnitřní konstrukcí a zákaznický servis a reklamace byly v jejich podání neřešitelné k mojí škodě časté. Oproti tomu asus, který byl konstruován mnohem lépe a vlastní vinou jsem mu několikrát znemožnil odfukovat horký a zničil ho sám mi několikát v průběhu dvou let reklamovali, tím způsobem, že jsem ráno kurýrovi u domu předal notebook a do tří dnů mi zvonil u dveří s opraveným, bez jakýchkoli doplatků.

Co se týče tvého výběru, přikláním se k toshibe, přestože s ní jako značkou nemám žádnou zkušenost. Z mého pohledu má výrazně výkonější procesor a disk, asus oproti tomu dusponuje procesorem vlídnějším k celkové spotřebě. Výkonostně mi ale vychází lépe, až na grafiku, o radeonech nevím vůbec nic a tak neumím posoudit, zda-li je dobrý nebo ne.

Na úhlopříčku a rozlišení vůbec nehleď, protože autocad se na ntb provozovat nedá. Sám na něj mám 2x27". Takže doporučuju si tady na foru sehnat nějaký 24" monitor a ntb připojovat k němu. Celý layout autocadu ti defakto zakryje kreslící plochu, takže na to moc neuvidíš.
PC:
Fractal Design Define R6 Black Pearl | Intel Core i9 9900K @5100Mhz | Noctua NH-D15| ASUS ROG Strix Z390-f gaming | G.Skill TridentZ 3600Mhz 2x8GB | Inno3D RTX 3080ti iChillX4 | Samsung 3x SM981 2TB | ASUS ROG Thor 1200W Platinum | Logitech Z5500 5.1 | Samsung 43" CJ890x
HTPC:
Custom šuplíkový build| Intel Core i5 10600 | NZXT Kraken X31 | ASUS ROG Strix Z490-G gaming | ASUS GTX 980Ti Strix Gaming + NZXT Kraken X31 | Samsung 2x SM981 2TB | Corsair HX650 | ASUS Xonar DX | Onkyo TX-NR696 | HECO 4x Victa 201 + Victa center 101 + JAMO C910
ardon
Nováček
Nováček
Registrován: 12. led 2015

Re: Notebook na FSI, grafiku, 15k

Příspěvek od ardon »

C_shrimpy píše: Co se týče tvého výběru, přikláním se k toshibe, přestože s ní jako značkou nemám žádnou zkušenost. Z mého pohledu má výrazně výkonější procesor a disk, asus oproti tomu dusponuje procesorem vlídnějším k celkové spotřebě. Výkonostně mi ale vychází lépe, až na grafiku, o radeonech nevím vůbec nic a tak neumím posoudit, zda-li je dobrý nebo ne.
Jaké toshibě? Já to vidím na ten asus, když odstřelím acer, nic jiného rozumného není.
marekcze
Červená karta
Červená karta
Registrován: 29. bře 2014
Bydliště: Slaný

Re: Notebook na FSI, grafiku, 15k

Příspěvek od marekcze »

Pokud by nevadil repas, tak bych doporučil Lenovo T420, W500 nebo W510.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“