Elite: Dangerous

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

Braben se konečně rozhoupal a dělá pokračování Elite. přispěli jste taky? já se docela těším
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

jen dodám stránku s infem o hře:

http://elite.frontier.co.uk/

maj tam aktuálně (23.5.2013) dajaký problém zdá se, tak se nelekejte.
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od Maxtor »

..uuuu.. tak doufejme ze to bude vice o obchodu a rozvoji nez o strileni, ktere dnes byla zakladem..
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od J X P »

Prilis fandu zde asi tato hra nema, ale kdyby vam to nahodou uniklo, vydani plne verze hry se kvapem blizi.

Muj odhad je, ze dokonce zari by to mohlo byt venku, ale to je jen odhad na zaklade indicii.

Na oficialni strance Elite Dangerous je mozny hru jiz predobjednat za pomerne prijatelnych 40€ a bude soucasti i nejaky bonusovy (exkluzivni?) obsah. Po vydani bude hra o 10€ drazsi, takze mozna stoji za to uvazovat o koupi jiz nyni nez po vydani.

https://store.zaonce.net/elite-dangerou ... erous.html

Kód: Vybrat vše

Elite: Dangerous - Mercenary Edition
Pre-order now to guarantee your Mercenary Edition featuring exclusive digital content

Be the first to get your hands on the Elite: Dangerous Mercenary Edition. Loaded with digital extras this pack is only available to customers who pre-order Elite: Dangerous before release date.

Full list of contents:
• A digital download Elite: Dangerous
• Your very own Eagle fighter ship docked in a secondary location in-game
• Exclusive pack of ship paint jobs
• A ‘day one’ ship decal
• A digital players guide
• A digital concept art book
• Plus loads more digital goodies to be announced over the coming weeks.

Anyone who has already pre-ordered the final release version of Elite: Dangerous will be eligible to receive the mercenary edition extras when the game is released.

Availability: Coming 2014
Pre-Order €40.00

Teto hre docela verim, ze bude dobra a vydrzi na dlouha leta ;).
---
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od Alfajk »

mohl by sem nekdo hodit takovy shrnuti,o cem ze ta hra je? par traileru jsem videl,ale furt jsem to nepochytil

je tam kampan/pribeh? je tam nejakej multiplayer? nejaky online funkce jako treba persistent universe ve star citizen? nebo alespon nejaky zebricky?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od J X P »

Jedna se o vesmirny simulator s mnoha SP ukoly v MP svete. Vesmir je opravdu obrovsky (400 bilionu hvezdnych systemu), vse modelovano podle realnych hvezdnych map.

Muzes se vydat na drahu pirata, obchodnika, ci zoldaka, rozhodnuti je jen na tobe. Volnost by mela byt maximalni. Kampan moc necekam, to nezapdalo do koncepce volneho rozhodovani.

Zde mas 3 Sk gameplaye z Elite: Dangerous, ktere me osobe pomohli k rozhodnuti titul koupit :-). Neni to reklama, je to normalni hrani a hluboky vesmir je moje krevni skupina.

Ovladat to pry pujde nejlepe Joystickem, ale ja doufam, ze i klasika mys+klavka bude fungovat, pripadne pujde ridit lod dobre i gamepadem. Snad Braben bude myslet nejen na originalitu, ale i hratelnost.
---
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od J X P »

Edit:

Oficialni trailer natoceny primo v hernim svete ... no nekupte to :-)-

https://www.youtube.com/watch?v=5jTRbmU ... fZUWaWf7EA


--------------------------------------------------------
Doba pokrocila, vcera byla vydana beta 3.
Mimo jineho byl zvetseny dostupny herni svet na 2400 hvezd a 381.033 svetelnych let krychlovych vesmirneho prostoru :D.

Poznamka: Ja si stejne porad nedokazu predstavit jak to bude fungovat po vydani v tom vesmiru o 400 bilionech (400 miliard?) vesmirnych systemu. David Braben je megaloman :D ... jsem zvedavy, jestli tam narazime i na jine formy zivota typu "Vetrelec", nebo jina prekvapeni :D.

Po cca 14 dennim hrani mne hra opravdu bavi a vypada to i na casovy drzak (jak dle planu rozsireni, tak velikosti a moznostmi).

Ovsem, musim konstatovat, ze tahle hra rozhodne nebude pro kazdyho, protoze se nesnazi hrace zase az tak vodit za rucicku. Hodne jsem slysel o narocnosti samotneho pristani a i kdyz to jsem se naucil docela rychle, tak prime souboje nejsou vubec snadne.

Hru ovladam Gamepadem X360, ale vyhledove planuju koupi Joysticku Thrustmaster T-Flight HOTAS X. Ovladani Joystickem rozhodne ma potencial posunout hratelnost o rad vyse, protoze ovladacich prvku je tam opravdu hodne.

Jen nad ladenim ovladani jsem na zacatku sedel cca 3 hodiny, ale opravdu je to nutny, protoze prave v soubojich je spravne nastavene ovladani klicem k uspechu. V prubehu techto experimentu bylo docela vtipne, jak jsem v tutorialu lehkeho souboje bojoval vice nez 20 minut s jednim souperem a casto neuspesne, po zmene nastaveni je souboj dobojovan za cca 2-5 minut :-).

Graficky se mi hra libi, i kdyz nekdo asi bude mit problem s tim, ze je zdejsi vesmir hodne tmavy :-), takze zadne barevne orgie se zde nekonaji. HW narocnost je zda se primerena, na moji sestave s i5 4670, 8 GB RAM, nVidia 660OC (2GB) bezi v kombinaci mezi High a Medium, ale s timto stale jeste experimentuju, protoze optimalizace zatim probiha jak u FD, tak na urovni ovladacu. Samozrejme, predpokladam, ze budu grafiku upgradovat, ale pro mne je financni strop u grafiky nekde kolem 5000 Kc, vic penez se mi do toho proste davat nechce, no :-).

Obrazkova galerie jak hra vypada s uvedenym nastavenim (duraz na 60FPS).

Pro ramcove seznami se s moznostmi hry je mozne shlednout nekolik Cz/Sk Lets play a tutorial videii:

[SK]Elite: Dangerous Letsplay - Vladoportos
[CZ]Elite: Dangerous (Beta 2) - Tutorial 01 - Kokpit - Dr.Z
[CZ]Elite: Dangerous (Beta 2) - Tutorial 02 - Start a přistávání - Dr.Z
[CZ]Elite: Dangerous (Beta 2) - Tutorial 03 - Stanice - Dr.Z

Pripadne muzu doporucit i EN kanal Kornelia Briedise, ktery natocil o E: D opravdu mnoho materialu, napr. recenze dostupnych lodi, zbrani atd.

[EN]Elite: Dangerous Letsplay - Kornelius Briedis

Cz/Sk komunita neni prozatim prilis siroka, ale to se doufam casem zmeni. Toz, na videnou ve vesmiru.
---
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

22. listopadu se chystá ukončení bety, vydání dalšího stádia hry včetně (pokud se nemýlím) komplet offline verze hry.

Finální verze hry bude k dispozici 16.12.2014.

Hra je trošičku o něčem jiném než o poměřování statistik. Status hráče je sice měřen podle počtu zabitých protivníků a splněných misí, ovšem je třeba brát v potaz že ve hře bude frakcí několik a mám za to, že status si můžete získat pro každou frakci odlišný.

A nebo je možno kašlat na frakce a obchodat/dolovat/pirátit/objevovat neznámé systémy na vlastní pěst. Ve hře se také budou generovat události, které mohou ovlivnit celou oblast galaxie. Aktuálně byl v betě k zažití zásah federace vůči separatistům na planetě eranin. Spousta žoldáckých misí, specifické změny v požadovaném zboží atd.
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

ED dnes dostava patch beta 3.9 (gamma 1.0 prerelease) a 22.11. pak samotná gamma 1.0

Smutnou zprávou je, že Frontier Development pohřbili offline mod.

více novinek zde: http://us2.campaign-archive1.com/?u=dcb ... 9a1d038&e=
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od J X P »

Hraje to tady nekdo?

Co rikate na oznameni noveho placeneho pridavku ELITE DANGEROUS: HORIZONS?
---
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

ja jsem to pred casem opustil. frontier z toho dela masovou onlajn strilecku, chce mit co nejvic lidi. oslovilo mne z toho aktualniho obsahu jen objevitelství, ale po roce litani po hvezdach uz mne to taky prestalo bavit.
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Hra to este niekto?Uplne ma to pohltilo..chcem zarobit na nejaku prieskumnicku lod a vydat na misiu do stredu galaxie.Ale dost ma nicia ostatni hraci.V podstate si len chcem plnit misie a zarabat.No vzdy na mna utocia..nejak mi tie suboje nejdu...
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od Alfajk »

hral jsem to dve hodky co jsem to koupil a zanechalo to ve me horkou pachut, zvazoval jsem refund, ale prosvihl jsem termin, tak me to ted lezi na ucte, nejak me to nesedlo
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Nalakali ma na hru videa tohto borca

https://www.youtube.com/watch?v=dlpPoLyx0Sg

Len je to dost narocne na cas,kym si kupis schopnu lod a este ju vybavis prislusenstvom...
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od stylar »

já to hrával docela, ale jak vyšlo Horizons za 50e tak mě to přestalo bavit :-D
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Na Horizons pride cas az ked bude v rozumnej akcii..teraz mam ine problemy.Zarobil som 900tis a mam dilemu,kupit lepsi discovery scaner alebo nie.Sporit na este lepsiu lod atd :)
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od stylar »

asi je lepší si na delší cestu do neprozkoumaného vesmíru dosti loď vytunit a ten advaced scanner asi scanuje nějak podrobněji a je z toho víc kreditů, z těch začátků sem chtěl mít přístup hlavně k sluneční soustavě, ale je potřeba na to Sol Permit, který se získá za hodně dokončených misí u federace

co by se mi tam ještě líbilo tak je chození na orbitální stanici/základně protože mi to přijde jak kdyby byl přilepenej k tý lodi, no nic zatím si to částečně kompenzuji v Alien Isolation :)
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

Hlavne dobru lod.Teraz mam cobru a ta robi skoky do 10.4LY. Napr k hviezde Vega sa ani nedostanem,takze na prieskum treba nieco lepsie (drahsie).Potom este asi ten advanced scanner + surface scanner.Hlavne sa bojim,ze ked uz budem mat vela cennych dat,tak ma zostrelia :)

Toto je zatial najzaujimavejsie,co som videl.Tam medzi prstencom a planetou je orbitalna stanica,na ktoru bola zabava pristavat :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_boban
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2008

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od _boban »

pro bloumání po nezmapovanych systemech je Advanced Discovery Scanner nutností. zobrazi celej systém na jedno tlačítko, takže nemusíte potom pracně hledat planety. potom potrebujeje Detailed Surface Scanner, kterej vam ve vysledku prida kredity za lepsi info o skenovanych objektech. a v neposlední řadě dobrej fuel scoop. díky jemu usetrite spoustu casu pri sosani paliva u hvezd.

12LY jump range u cobry mi prijde docela malo. pri vybavovani lodi pro exploring hledejte vybaveni tridy D, ma vyrazne nizsi hmostnost nez ostatni moduly na stejnym levelu

tady je priklad jak by to mohlo vypadat:
http://coriolis.io/outfit/cobra_mk_iii/ ... =.Aw1-kA==

chapu ze pocatecni investice jsou pomerne vysoky, ale muzete na ne vydelat treba s tou kobrou obchodovanim. Mne se ze zacatku osvedcilo litat po nezmapovanych obydlenych systemech a skenovat planety, u nichz byly stanice. na to staci basic discovery scanner a detailed surface scanner. stanice najdete hned a casto byvaji u teraformovanych planet. oskenujete je a mate k dobru 10-30k kreditu.

tady jeste najdete rozcestnik pro explorery na ED foru
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=139049
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Elite: Dangerous

Příspěvek od van Bellen »

S takou Cobrou by to uz islo.Treba vyhodit "Cargo Rack" ? Lebo Surface Scanner nemam kam dat.Dalej Fuel Scoop mam B2 (D4 som tusim este ani nevidel).Este som si vcera vsimol,ze sa da vylepsit modul FSD,len tam treba materialy (s tymi som sa tiez este nestretol) ako germanium,polonium atd.

Spravil som par lepsich misii.Jedna bola za 650tis,ale to som mal na male,ked ma napadol pred stanicou nejaky dobrak.Ledva som dorazil.Pocitam,ze treba aj nejake lepsie zbrane.Momentalne mam 2x Beam Laser a 2x Multicannon (vsetko gimbaled).

//takto by to bolo ok?
http://coriolis.io/outfit/cobra_mk_iii/ ... =.Aw1-kA==

Mozno neskor by som kupil asp scout,ak by sa darilo zarabat.
Este jednu vec sa chcem opytat.Mam 800tis.Tak rozmyslam,ze kupim ten surface scanner (miesto jedneho cargo racku) a Intermediate Discovery Scanner.Potom ked budem kupovat Advanced scanner,bude ma stat milion?
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“