výměna ventilátoru ve zdroji

Vše co se týká chlazení vzduchem - větráčky, ventilátory, žebrované pasivy, atp.

Moderátor: morke

*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

Ahoj mám tento zdroj CFT-560-A12S 560W
a přemýšlel jsem že bych vyměnil ventilátor za nějaký tichý ale nerad bych vybral ventilátor který zdroj neuchladí, nebo bude ještě hlučnější než stávající, potřeboval bych doporučit...

podmínky
1)tichý co nejtišší
2)musí stačit na uchlazení zdroje
3)když bude svícící modře jako ten stávající je to + ale není to podmínka

díky za tipy
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od Stratos »

Be Quiet!
Noctua

to jsou asi nejvkvalitnejsi ventilatory co muzes sehnat.. CO jsem koukal tak noctuy se daji koupit z druhe ruky za 200-250,- za kus coz uz je celkem pohoda..
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

hm tak noctuu mam všade krom předního vetilatoru a ventilatoru ve zdroji ale zase cpát hnědo-krémovou do černýho zdroje to asi ne ...

myslíš že tenhle by byl dobrej?
http://chlazeni.heureka.cz/be-quiet-pur ... 0mm-bl046/
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od Stratos »

ten levnejsi bude stacit.. Jinak kdyby si chtel TOP tichej tak Silent Wings 2.. ale to uz je 2x vetsi cena.
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od Mr Lucas »

Na ten be quiet! Pure Wings 2 pozor při osazování do zdroje. Tišší než ostatní ventilátory je, nicméně také má horší výkon (průtok), což ve zdroji není zrovna ideální. Aby zdroj dosáhl stejné teploty, budou při automatické regulaci otáčky vyšší, právě aby dohnal nižší průtok. Ventilátor tak lehce ztratí svou výhodu v tichosti oproti jiným, s tím je třeba počítat.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od Behemot »

Je to starej zdroj co nemá ani 80 PLUS a přitom mizerný osazení a ty tomu chceš eště snížit otáčky? Radši si pořiď novější zdroj, vyhodíš lvoe za větrák, vyhodíš čas a akorát to za pár měsíců chcípne.

Ventilátor nějakej s adekvátním průtokem vzduchu, což to bude omezovat tak na Scythe, Lepa apod., ale to nemá smysl bez výměny kondenzátorů, jsou tam Teapa SC, katastrofa s mizernou už katalogovu životností (nemluvě o tom, že při vysokých teplotách to nedá katologovu ani smykem).
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od AllowedCry »

Vsadím svoje boty, že mu bude dalších 10 let sloužit jako nový.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od Behemot »

Beru, dám starý papuče, že nebude fungovat ani dalších 5 let s originálním větrákem (běžné použití stále v síti, zapnuto aspoň obden, ležák co se zapne jednou měsíčně je samozřejmě extrémní případ). Ten zdroj má už teď minimálně 5 let.

Moje statistika je 100+opravených zařízení ročně, z toho desítky zdrojů a pár Chiefteců, a padesátka zdrojů právě teď rozházená po všech policích a regálech okolo mě čekající na opravu. Co máš ty?
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

Ten zdroj už běhá 8 let :D:D a ten větrák jsem vyměnil v listopadu a po půl roce na minimální otáčky je chladnější než s původnim větrákem a hlavně tišší ... 6hodin denně to tak naběhá :)


koupil jsem tehdá tohle za 350kč
http://www.czc.cz/be-quiet-shadow-wings ... 24/produkt pěkně to zdražily
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od tmaven »

Hmm a ja sehnal seasonic bronze 500W za 500kc.. No chtel bych videt, jak dlouho ten tvuj jeste vydrzi. :)

(papuce navic mam taky kluci)
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

to máš i jedno, kdo řiká že ten ventilátor nepřenám pak do novýho ...
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

pořád funguje :D co tvůj seasonic za 500?
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
WOB
Červená karta
Červená karta
Registrován: 05. říj 2015

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od WOB »

mám noname zdroj s ventílátorem noctua, namontovaným ZVENKU, a jede to už 10let!
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

další rok a pořád jede :D:D
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
malinky
Nováček
Nováček
Registrován: 22. zář 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od malinky »

Ahoj,
mám zdroj Fortron 400w green power, nic extra, ale slouží dobře. Až na poslední dobou hlučný ventilátor zdroje, který do zahřátí cca 15minut dost vrčí. Pak absolutní klid.
Originální větrák ve zdroji je Yate Loon D12SM-12 s těmito parametry 120x120x25, 12V, 0.30A, 70.5 CFM, 1,650 RPM, 2-pin PSU, Starting Voltage 2.9V.
Rád bych ho vyměnil, ale nechci do toho moc dát. Orig stojí u nás 180 pres aliexpress tak 150. Dal by se použít nějaký z u nás dostupných levnějších? např. SilentiumPC Zephyr 120? Co pak s třetím popřípadě se čtvrtým drátem. Orig je napojený dvěma černým a červeným připájenými k obvodu ve zdroji.
malinky
Nováček
Nováček
Registrován: 22. zář 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od malinky »

Koukám samej odborník na tomhle fóru, schopnej poradit tak maximálně jestli je lepší Intel nebo AMD.
Takže si odpovím sám.
Ustřižený starý ventilátor. Za 96Kč Arctic F12 napojený do desky 3pin konektorem. Ventilátor je automaticky regulovaný deskou dle teploty v case, nebo manuálně lze nastavit požadované otáčky. Do 900 otáček neslyšitelný.
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od Behemot »

OP nabízí odpověď už mnoho let, ale tak nějak nemám zájem podobnejm ekspertům pomáhat aby jim to vybuchlo, tak ať si hrají sami.
*obelix*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2008
Bydliště: Benešov u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od *obelix* »

malinky píše:Koukám samej odborník na tomhle fóru, schopnej poradit tak maximálně jestli je lepší Intel nebo AMD.
Takže si odpovím sám.
Ustřižený starý ventilátor. Za 96Kč Arctic F12 napojený do desky 3pin konektorem. Ventilátor je automaticky regulovaný deskou dle teploty v case, nebo manuálně lze nastavit požadované otáčky. Do 900 otáček neslyšitelný.

1) nebuď vzteklej, nikdo tu nemá povinnost odpovídat, vše je tu na dobrovolnosti a chuti diskutovat.
2) když připájíš pomalobežnej 120mm ventík do zdroje je jedno jestli pojede na dva dráty na plno.
3) osobně mám už z výroby zdroj, který má i možnost zapojit externě do desky. Jinak je regulován teplotou zdroje (pakliže to umí). Dovrtat dirku do boku zdroje abys to vyvedl neni žádný umění.
4) neni nic jednodušího než šikovně ustřihnout původní ventík, přidělat novej a zkusit jak se to chová. Jedno je jasný jakejkoliv novej 120mm ventilátor bude lepší nebo alespoň stejnej jak ten původní, protože jde o levnej zdroj tudíž tam logicky nebude ultradrahej ventilátor.
Kdo neskáče není Čech, tak mi skoč pro pivo a nevejrej!
Behemot
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 17. srp 2006
Bydliště: 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E... VŽDYCKY prodávám i jinde...
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna ventilátoru ve zdroji

Příspěvek od Behemot »

Ehm :roll: Na zbytek nebudu reagovat, ale není tam ten konektor do desky čistě náhodou akorát pro sledování otáček :idea:
Odpovědět

Zpět na „Vzduch“