DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Vše o CD-R/RW, DVD±R/RW, Blu-ray, HD DVD, ZIP, FDD a dalších.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

Zdravim, mohl by mi někdo pomoct prosím??
Mám grafickou kartu gtx 660 2Gb a základní deska by měla být IPIBL - l8. Do základní desky mi nejde zapojit dvd mechanika, protože mi tam překáží grafická karta. Orámování větráků mi vadí v tom abych mohl ten kabel od dvd mechaniky připojit do základní desky. Konec orámování větráčků od mé grafiky je přímo nad těmi konektory od zapojené té mechaniky. Jsou tam čtyři konektory , ale ty dva co tam nevadí už v nich mám zapojené pevné disky a ta druhá dvojice je právě pod tím orámování větráků, takže nevím kam to mám tu mechaniku zapojit. Mohl by mi někdo prosím pomoct. Mechanika je pro mě důležitá věc a dost často jí používám.
Děkuji všem za odpověď.


//edit morke - přesun z disků
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od zombux »

pokud tam prostě není místo, tak asi nezbývá než koupit externí PCI Express řadič a zapojit mechaniku do něj. můžeš sem dát foto, jak to u tebe v case vypadá?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od Zivan »

Nahodou 6 SATA konektoru tam nemas?
http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/publ ... -c01324212

A L SATA by se tam nevesel?
Obrázek
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

Zdar, 6sata konektor nemám.
No a ten L SATA v tom pc mám , ale právě tu levou stranu nemám kam zapojit, protože mi tam vadí ta grafika.
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

A foto jsem bohužel neumím umístit.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od morke »

PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

No jde o to , že já tam ty 2 zástrčky mám překrytý tou grafikou v těch druhých dvou mám zapojený pevný disky. Takže mě se tam nic nevejde.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od morke »

To není pod tou grafikou ani kousek místa?
//v úplném editoru lze nahrát fotku//
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

toto je foto mého pc - vnitřku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

jak jsou ty dva kabely zakroužkovaný tak to jsou od těch pevných disků a vedle toho jsou další dva stejné porty, ale ty jsou pod pod tou grafikou. A když nejdříve zapojím tu mechaniku , tak ta grafika tam jde dát , ale prostě se nezacvakne a tím pádem mám na obrazovce jen černý obraz , protože ta grafika tam není daná pořádně.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od morke »

Pokud ten plast dosedá na ty konektory, tak opravdu jediná možnost je ten řadič.

http://www.czc.cz/axago-pcie-radic-2x-i ... 30/produkt
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

A nešlo by, že kdybych ten jeden kabel od toho pevnýho disku vypojil, dal tam ten kabel od té mechaniky nainstaloval bych si "nevim" třeba nějakou hru a potom bych si to zase vypojil a vrátil bych tam ten kabel od toho pevnýho disku?? Ale jestli by to mělo místo kam to nainstalovat??
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od morke »

Ono to tak jde, ale psal jsi, že mechaniku budeš používat často. Navíc budeš mít volbu instalovat pouze na systémový disk.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

No a co to znamená, že budu mít volbu jen na systémový disk??
Já bych tam totiž měl mít ten jeden disk 320GB ten je určenej na hry a druhý je ,myslim 150GB a ten je určenej jakoby na videa , filmy atd. Tak kdybych si odpojil ten slabší, tak by to šlo nainstalovat normálně na ten 320Gb??
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od morke »

Na jednom z disků máš OS, takže ten odpojit nemůžeš. Proto ti zbývá ten nesystémový, který můžeš s mechanikou zaměnit.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
woodydaocas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2010

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od woodydaocas »

Tak takto blbou desku jsem jeste v zivote nevidel :( To asi jinak, nez radicem neporesis, nebo mozna mas k desce prislusenstvi ? Uz jsem videl treba konektory vyvedeny dozadu na bedne, nebo pak treba taky eSatu, ten extra radic.. ale jinak asi nic moc jinyho, do grafiky bych asi nevrtal :) Dej pak vedet, jaks to vyresil, to by mne moc zajimalo.. idealne foto nejaky :) Diky
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od Xnovic »

Jak píše morke.. Šel bych do toho řadiče.. Může se taky stát, že si neustálým vypojováním a zapojováním poškodíš port a 0ak si budeš rvát hlavu..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

No asi budu muset teda opravdu pořídit ten řadič, ale právě teď jsem si kupoval tu grafiku, takže na ten řadič nejsou moc finance.
A jak poznám na jakým pevným disku mám ten operační systém, abych nevypojil ten??
K desce bohužel žádný příslušenství nemám pokud vim.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od Zivan »

raptor123 píše:No a ten L SATA v tom pc mám , ale právě tu levou stranu nemám kam zapojit, protože mi tam vadí ta grafika.
Jen pro jistotu...ten zalomeny konektor zapojujes do desky (a rovny do mechaniky) a stejne vadi grafice?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
raptor123
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DVD MECHANIKA NEJDE ZAPOJIT DO ZÁKLADNÍ DESKY.

Příspěvek od raptor123 »

nene, ten zalomený je zapojený v mechanice a ten rovný bych potřeboval zapojit do základní desky, ale nemám kam, protože mi tam vadí to orámování větráčků grafiky. A to bych měl zapojit obráceně?? Jako myslíš ten zalomený do desky a ten rovný do mechaniky?
Odpovědět

Zpět na „Optická, výměnná a jiná zařízení“