Tip s nákupem zbytku PC.

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Hergerson
Nováček
Nováček
Registrován: 25. úno 2016

Tip s nákupem zbytku PC.

Příspěvek od Hergerson »

Čau,
Moje skříň se zatím skládá z procesoru i5 3570, motherboard z77 Mpower, case midi c-tech cavalier gaming, RAM Kingston HyperX Savage 16GB 2400MHz DDR3 a grafická karta GTX 980 MSI. Od koupení karty mám problém s chlazením CPU take jsem jetě objednal Noctua NH-L9x65 a další větráky na case. Bojím se ale že to nepomůže (to se dozvím až za týden), proto se chci zeptat jestli by jste mi mohli poradit s koupí case, procesoru a motherboardu tak aby seděly ke zbývajícím komponentům.
Nějakou představu už sice mám ale pro jistotu, přece jenom jsem dá se říct amatér.
Díky moc za každou stručnou radu :-D
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Tip s nákupem zbytku PC.

Příspěvek od Dithius »

To je plýtvani penězi ... tboje PC je velmi uchazejici... a proč máš problemy a s čím? teploty ? odkuď víš, že máš problem s teplotami?

btw tvůj CPU je 3570 je s "K" na konci nebo ne? pokud máš Z77 Chipset a k tomu 3570K tak to máš slušný herní základ s tou 980satkou...

nainstaluj si OCCT a dej v první založce test OCCT s data set nastavenými na Small data set a podívame se na teploty CPU....

Nevím na co bys měnil zakaldovku a CPU na hry tohle dle mě uplně postačuje :)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
Hergerson
Nováček
Nováček
Registrován: 25. úno 2016

Re: Tip s nákupem zbytku PC.

Příspěvek od Hergerson »

No taky se mi do toho nechce, ale když to nepojede jak má upéct to nenechám. GPU jede 40°C max i při zátěži ale CPU jede na 50°+ když nic nedělá a 80-95°C když hraju (Xcom2 CPU totalně rozvaří na untra detaily). Teplotu mám z CPUIDHWmonitor a MSI afterburner (+ na motherboardu je senzor taky). Teďkom jsem tam vrátil starou grafickou kartu jen abych zbytečně nezatěžoval HW než dojde chladič. Jestli ale mám raději zkusit OCCT klidně to překopu zase z5 není problém, protože to upřímně chci vyřešit bez dalších investic.
Hergerson
Nováček
Nováček
Registrován: 25. úno 2016

Re: Tip s nákupem zbytku PC.

Příspěvek od Hergerson »

Jo a ještě k procesoru ano mám i5 3570k
Hergerson
Nováček
Nováček
Registrován: 25. úno 2016

Re: Tip s nákupem zbytku PC.

Příspěvek od Hergerson »

Když tak na to koukám tak i ze starou grafickou kartou mám teploty okolo 70°C takže to asi vážně bude ventilací .
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“