černá obrazovka po update bios i po clear cmos

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
machy2000
Nováček
Nováček
Registrován: 12. úno 2009

černá obrazovka po update bios i po clear cmos

Příspěvek od machy2000 »

Ahoj updatoval jsem si bios na zakl. desce Gigabyte GA-F2A85XM-D3H pres Q-FLASH z flash disku vse probehlo uspesne dle pokynu nabehlo 100% complete succes atd.. pc se restartoval Windows 8 normal nabehnul.. pc jsem znovu restartoval a podival se do biosu ale nohore byl jen napis GIGABYTE UEFI DUALBIOS a modra obrazovka a nabidka zadna to se opakovalo kdykoliv po najeti do biosu no a protoze ma MB dualbios tak jsem dal nahrat ten zalozni bios ze pak ten puvodni vratim opet mi probehlo vse 100% complete success atd pc se vypnul znovu ho zapnu a od te doby cerna obrazovka vetraky se toci baterku na zakl desce jsem vytahnul i jsem pres jumper dal clear cmos.... nepomohlo nic...
sestava:
deska Gigabyte GA-F2A85XM-D3H
CPU AMD Athlon X4 750K 4Ghz
GPU Sapphire RADEON HD6950 Toxic unlock HD6970
RAM ADATA Gaming series 8GB 1600 MHz
zdroj Fortron Black Power 650W
3xHDD

diky za jakekoli typy
PcBuh
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2005
Bydliště: Most

Re: černá obrazovka po update bios i po clear cmos

Příspěvek od PcBuh »

Bohužel to vypadá na špatnej flash. Něco podobného se mě stalo před par dny u ASUS desky.
Ale jedna možnost mě ještě napadá, pokud má chip biosu co se dá vyndat tak sehnat jinej.

Předpokládám že jsi vyzkoušel i jinou VGA :)
machy2000
Nováček
Nováček
Registrován: 12. úno 2009

Re: černá obrazovka po update bios i po clear cmos

Příspěvek od machy2000 »

to jsem bohuzel nemel moznost vyzkouset.. chip biosu vymenitelny neni... jeste me napada ze proste ten zalozni bios nepodporuje nejakou komponentu toho pc... ale procesor je deskou podporovany ram taky jine nez DDR3 dat nejde no a pokud je graf. karta od AMD taky by nemel byt problem monitor jsem zkousel pripojit pres HDMI tak i pres DVI.. vystupy na zakladni deste predpokladam nefunguji pac deska ani procesor nemaji graf jadro, klavesnici jsem zkousel bezdrat pres USB i drat pres PS/2
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: černá obrazovka po update bios i po clear cmos

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Většina z těch starejch GB dual-bios desek byla stupidně udělanejch, ala záložní bios se neaktivovat pokud byl v primary bios, i když to byl špatnej bios, musí se ručně vyřadit odletovánim jednoho pinu.

Případně zkus přemostit viz toto:

http://forums.tweaktown.com/gigabyte/33 ... ailed.html
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“