Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od MichiGen »

Obrázek
sector.sk píše: Grim Dawn je akčná RPG primárne určená na digitálnu distribúciu na PC. Jedná sa o spirituálneho nasledovníka známej vecičky Titan Quest. Na hre pracujú bývalí vývojári z Iron Lore Entertainment a produkt dokonca využíva engine hitovky Titan Quest. V tomto prípade sa však tvorcovia spoliehajú na finančnú podporu fanúšikov. Ak máte chuť a peniaze, prispejte na vývoj na tejto stránke. Pri dotácii a predobjednaní hry sa vaše meno môže ocitnúť v záverečných titulkoch.

Grim Dawn sa odohráva v temnom svete Cairn, kde dve dominantné cudzie sily bojujú o nadvládu nad svetom. Jedna využíva ľudské telá, ako zdroj energie, druhá sa snaží človeka preventívne vyhladiť, aby tomu zabránila. Ľudská rasa vstupuje do novej desivej éry, kde železo má väčšiu hodnotu, ako zlato, najcennejšou surovinou je soľ, ktorá sa dá použiť ako zbraň a pozostalí sa ukrývajú v utečeneckých táboroch. Niektorí preživší získali podivné sily a môžu sa postaviť tyranom na odpor a to je šanca na prežitie.

Hra ponúkne 5 povolaní , ktoré je možné kombinovať a zdokonaľovať ich zručnosti rozdelené do viacerých odvetví. Úroveň mastrovstva môže dosiahnuť až level 75 a nové povolania sa objavia vrámci sťahovateľných doplnkov. Celkovo je možné dosiahnuť úroveň postavy 200 a počíta sa aj s multiplayerom, kde je možné spolupracovať s inými hráčmi. Budú sa aj vyrábať a zostavovať predmety podľa receptov. Všetko sa odohráva v trojdimenziálnom svete s rotujúcúu kamerou.

Koncept hry vyzerá zaujímavo a chcelo by to nejaké obrázky, ale bohužiaľ zatiaľ vývojári žiadne nezverejnili, ale snáď čoskoro nejaké budú na oficiálnej stránke. Finálny produkt je plánovaný na počiatok roka 2011.Má sa objaviť na online systéme Steam a predpokladaná cena je 20 dolárov. Hra vyjde aj v krabicovej verzii.
http://www.grimdawn.com/

Prvy neostry screenshot
Obrázek

Titan Quest bol kvalitny, takze ak tato hra bude prinajmensom na urovni TorchlighT budem ako hrac spokojny.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Delarge »

Úroveň Torchlight? To jako udělají horší hru, než před 4 roky? :wink:

Tohle má rozhodně na víc, spíš úroveň Diablo III :twisted:
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od MichiGen »

Prve screeny

Mno... co do pochmurnosti je to fajn, ale asi som vdacny za graficky kabatik Diabla 3 ktori niektori tak hania, pretoze toto zatial posobi trochu neprehladne.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Icy_DeaD
Černá karta
Černá karta
Registrován: 10. lis 2005

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Icy_DeaD »

Delarge píše:Úroveň Torchlight? To jako udělají horší hru, než před 4 roky? :wink:
co to meles
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Delarge »

To, že Torchlight je hříčka na pár večerů, která by se s Titan Questem vůbec neměla srovnávat, natož s novou ještě ambicioznější hrou od stejných tvůrců...
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od MichiGen »

CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Sir_-_Death
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: Chyšky

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Sir_-_Death »

V chodu to vypadá moc pěkně. Ale "ksicht" neni všechno :).
Herní PC: i7 9700k + Lian-li Galahad 360; MSI Meg Z390 Ace; Corsair Vengeance RGB Pro SL White 4x8GB 3200 MHz; MSI GeForce RTX 3080 Gaming Z Trio; SSD: Crucial MX500 - 250GB + Kingston A1000 240GB NVMe; HDD: WD Blue - 1TB; Corsair RM850X White 850W, NZXT H7 Flow Black&White
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Paul »

Graficky to má přesně styl co jsem si představoval u Diabla 3 - takovej špinavej ostrej look

ale diablo bude holt komik ala wow
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od spajdr »

http://store.steampowered.com/app/219990/

tak už to vyšlo oficiálně :-)
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Exp »

Mě to teda hodně nadchlo. Nejlepší ARPG, který se nejmenuje Diablo. Za těch 25 euráčů je to špička.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Zatim je to super, za 30 hodin jsem nekde v pulce. Pokud nekdo nadava v D3, ze ma moc nahodny drop, tak tohle je teda jeste horsi.
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Exp »

Ja sem lvl 35 nightblade, jediny s cim mam problem je level scaling monster. Chcipam docela casto a kdyz chci nafarmit expy, tak monstra levelujou v ty samy lokaci se mnou. Kazda lokace ma sice lvl cap pro monstra, ale v rozmezi napr 10 lvl, coz neni nic moc kdyz se nedari zabit nejakyho bosse.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Mam lvl 43 soldier a dostava take slusne na budku. Zkousel sem ten dung a ted sem se na druhy pokus dostal skoro na konec prvniho patra ... Level scaling monster s tebou je hlavne otravne, kdyz si myslis, ze jen rychle probehnes nejakou bounty na repku.
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od TankGeorge »

Huh, docela poklad tahle hra. Už jsem propařil 2 večery. Brzo hodnotit, ale chytlo mě to mnohem víc, než třeba Path of Exile. A je levná... +/- 25€. Pro Diablofily jasná volba. Samá pozitivní hodnocení a negativní jsou z 90% od lidí, co se setkali s tech problémy - naštěstí u mé sestavy žádný problém.

Dá se to hrát úplně z fleku bez konstantního čučení do WiKi i pro totálního Grim Dawn laika. Mám lvl 20 soldier/shaman pew pew 2hand (veteran diff hned zpočátku) a zatím nemám pocit, že bych postavu zkazil a musel hrát od znova, jako to bylo věčně v PoE.

Zatím moc nechápu ten postup obtížnostmi. To musím vykosit celou mapu, abych pak šel další obtížnost? Protože zatím jsem prošel tak 4 oblasti, a když se podívám na velikost worldmapy... eh, tj tak na měsíc mým tempem.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od TankGeorge »

Solidní porovnání Grim Dawn versus Diablo RoS

https://www.youtube.com/watch?v=qmhLY_W ... L&index=34

Zprasil jsem finálního bosse a ani to ten měsíc netrvalo (pouze první obtížnost). Po dlouhé době nolife mode víkend. Super hra. Doporučuji to srovnávací video, které hovoří za vše. Nástupce Diabla 2 jak vyšitý. Vadí mi jen drobnosti, ale pilíře hry jsou lahoda. Zkrátka kampaň, brutální obtížnost a honba za pokořením finálního bosse na tu nejtěžší.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Za 60 hodin dohrana prvni obtiznost a soldier je na lvlu 56. Delal jsem pokazde i bounty na reputaci. Bohuzel se mi nepovedlo ani jednou dojit dungy do konce (u druheho dungu smrt na finalnim bossovi vlastni chybou). Zatim hodne slusne odreagovani po praci.
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od TankGeorge »

Heeej, už jsem nedoufal, že to tu taky někdo paří. Takový skvost! Mám taky soldiera, ale udělal jsem ho nějak moc dobře, takže hra je dost lehká teď - trochu mi to hru degradovalo. LvL 68 a krájím elite obtížnost 4tý akt (jsem zvědavej na max obtížnost). Mám vymaxovaný charge/blitz na damage, zbytek je hlavně defenzivní. Shockwave na debuff, shamanský primal strike na výplň, pokřiky a buffy. Mám hroznej kotel HP (12tis teď) a talenty + itemy, co mě vyléčí, když HP klesne pod 30%. Takže už skoro ani neběhám a jen facetankuju všechny potvory na místě x( Damage pomalý 2hander taky děsně nakládá. Doufám, že jsem omylem neudělal nějaký nejsilnější build...
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Exp »

Tak to mas dobry, ja ted zacal druhou obtiznost na lvl 56 nightblade + shaman a dostavam kotel jako prase. Mam jen 4,2 k HP, ale docela dost dmg, cca 10k. Musim asi nafarmit nejaky predmety s resistama a ozelit dmg na ukor HP.
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od TankGeorge »

Ten soldier mi přijde docela dost OP. Po zkušenostech z Path of Exile jsem řešil defenzivu jako prioritu. I devotion mám na resisty a redukce debuffů atp (bleed, freeze). DPS mám hrozně "málo" 4k, ale to nehraje roli, protože reálnou damage dělám cooldownama a tím, že potvorám rozbiju armor shocwavou. Takže používám pomalou 2h mace in your face. Navíc potvory z těch útoků pak mají bleed a krvácí, než se mi znovu nabije cooldown na charge/shockwave. Dávám crity za 30k teď +/-. Taky ten se ten soldier vyberserkuje z toho, že do mě potvory mlátí, tak mi to zvyšuje damage. Sice teda tabulková damage je malá, ale když v reálu počítám všechny ty nastackovaný buffy a debuffy, tak shockwave+blitz a skoro všechno lehne na jednu ránu o.O V shamanovi jsem zatím skoro nic neinvestoval.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Na elite mam ted problem hlavne s poison. Nemam na nicem resisty na poison a dostalo me to do minusu. Ja jsem to rozjel ciste v soldier (druhou class sem vybral az po 50 lvlu a nic do ni jeste nedal). Jedu 2 hand axe. Fight zacinam s Warcry na max (proklikavam se pomalu k tomu debuffu u nej), pak do chumlu prastim Forcewave (6200-9700 dam) a co zbyde domlatim Brutal slamem (6400-12000 dam) z enchantu ve zbrani a autoatackem (2000-3600 dam), kdyz je Brutal slam na CD. Ve skill strome mam snad vsechny ty samospousteci skilly a na nich jeste poveseny skilly z Devotion, takze to da bokem take slusnou damage. Ale uz zacinam take trochu predelavat equip na trochu vice tanky, hlavne enchanty sem predelal na def. Jsem ted lvl 59, ale equip je dost pod mojim lvlem, drzi se me moje klasicka smula na drop, co mam snad ve vsech RPG krome WoWka (kde dropuju mounty s 1% sanci bez problemu a klidne na first kill) ...

Hlavne sem na elite musel vymenit pasek, ktery sice pekne zvedal damage a life steal, ale na oplatku jednou na minutu na par vterin sundal resity o 50% a to vetsinou v nejhorsi mozny moment :-(
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“