Acer E15 vs. Lenovo IdeaPad 300-15ISK nebo jiný?

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
lokoj
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2016

Acer E15 vs. Lenovo IdeaPad 300-15ISK nebo jiný?

Příspěvek od lokoj »

Nazdárek,
potřeboval bych poradit s výběrem. Co je lepší, co byste raději koupili?

Srovnávám
Lenovo

S Acerem


Hraní her mě ani tolik nezajímá. Většinu času zaberou kancelářské práce a občas upravování fotografií. Nicméně, chci si nechat otevřená vrátka kdyby mě náhodou nějaká hra zaujala, abych ji mohl vyzkoušet, ale není to priorita.

Na Lenovu mě zaujal SSHD. Je to znatelně svižnější oproti klasickému HDD? Viděl jsem nějaké video a moc se mi nelíbilo jak se tomu Lenobu prohýbá klávesnice. Nevím jestli by mi to nevadilo při psaní.

U Aceru mě zaujal antireflexní displej a samozřejmě procesor i7 a 6 článková baterie.

Tak co myslíte? Nejsou to moc velké šunty za ty peníze? Nemám si připlatit?
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Acer E15 vs. Lenovo IdeaPad 300-15ISK nebo jiný?

Příspěvek od CageJ »

SSHD nie je sviznejsi takmer vobec.. uz sa to x-krat rozoberalo.. podla skusenosti niektorych pouzivateloch po 2r kape.

tu je celkom rozobraty:
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... hilit=SSHD


Z tych 2 by som volil ACER, o nieco vykonnejsia GPU ale na hranie to i tak nebude.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
lokoj
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2016

Re: Acer E15 vs. Lenovo IdeaPad 300-15ISK nebo jiný?

Příspěvek od lokoj »

Aha díky za info ohledně těch disků. Co si myslíš o šasi těch notasů? Já jsem koukal na nějaké preview videa toho Lenova a docela mě překvapilo jak se prohýbá při doteku klávesnice.

Většinu toho co dělám jsou kancelářské práce v redakčních systémech přes prohlížeč. Nicméně dost by mi vadilo kdyby se mi třeba Excel spouštěl půl minuty, jestli tedy chápeš, co jsem tím chtěl říct.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Acer E15 vs. Lenovo IdeaPad 300-15ISK nebo jiný?

Příspěvek od CageJ »

Znamy nedavno kupil ACER a je to OK, s tymi Ideapadmi nemam skusenosti, ale starsie modely sa nejako nelame... vzdy ale koncia panty, ak neskape HW...

Cize moja rada.. kup si za 10€ ramik na HDD a do NTB kup za 100€ SSDcko.. (256GB).
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
lokoj
Nováček
Nováček
Registrován: 21. kvě 2016

Re: Acer E15 vs. Lenovo IdeaPad 300-15ISK nebo jiný?

Příspěvek od lokoj »

Jo to mě napadlo vyměnit DVD za SSD.

Co myslíte nebyla by tahle šasi lepší? Tedy jestli jsem to pochopil dobře že to je s hliníkem

Acer Aspire F15 Red Aluminium

Cituju:
"Jakmile budete notebook držet v ruce, hned ucítíte, že je příjemný i na dotek, a to díky chytře tvarovanému šasi a vnitřnímu povrchu z kartáčovaného hliníku"

To bude spíš jen jako dyzajnový prvek, že?
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“