Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Klávesnice, myši, volanty, tablet, joysticky, podložky, pedály, řadící páky, atp.
Odpovědět
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od MrJojo97 »

Ahojte neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvomi klávesnicami:

Cherry Stream 3.0 (https://www.alza.sk/cherry-stream-3-0-c ... d=18842899(

alebo

A4tech Bloody B120 (https://www.alza.sk/a4tech-bloody-b120- ... d=18842899!

Nedokážem sa medzi nimi rozhodnúť.
Klavesnicu budem používať na hranie ale hlavne na písanie prác do skoly ci modelovanie v solidworks. Hluk mi nevadí. Hlavná je výdrž. Taktiež by sa zišlo podsvietenie i ked to nieje az taky problem.

Rozmyslal som este nad Genius GX K20 ale tam odradilo to podsvietenie (nechcem mat na stole diskotéku :D)

Za postrehy a rady vopred Ďakujem. Pokiaľ by sa našla nejaká iná klávesnica do tých 35€ možte vklude navrhnut.
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od Shaquille »

Pokud chces hrat, tak Cherry neber, nema anti-ghosting (max 3 klavesy), na psani je ale vhodnejsi. Ma tiche spinace s 20m "kliky".
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od MrJojo97 »

asi vezmem tu cherry pretoze pri hrani nepouzijem viac ako 3 klavesi
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od LoCo99 »

vždyt ty klávesnice jsou uplně rozdílný, jak si došel k jejich srovnání ?
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od MrJojo97 »

tak kazda ma nieco co mi vyhovuje... cherry je vhodna na pisanie no absencia podsvietenia zapricini obtiaznejsie pisanie vecer/vnoci. a4tech zase vyzera dobre no je skor na hranie... kebyze momentalne nepotrebujem nutne klavesnicu tak pockam do vyplaty a kupim si nejaku mechanicku napr. tato sa mi celkom paci pekny dizajn a biele podsvietenie -> https://www.alza.sk/cooler-master-quick ... d=18842899
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
pctmungo
Nováček
Nováček
Registrován: 25. lis 2014

Re: Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od pctmungo »

A4tech Bloody B12 som kúpil pred týždňom, po tom, čo moja stará klávesnica (5 eurový shit) neprežila poliatie.

Píše sa na nej dobre, nemám výhrady. Najtichšia nie je, ale zase to nie je nejaký extrém. Podsvietenie príjemne decentné a hlavne regulovateľné. Je na nej ale podsvietené logo Bloody (taká ta krvavá paprčka), ktoré nejde vypnúť ani stlmiť. Naozaj nepochopiteľné rozhodnutie asi nejakého kravaťáka v marketingovom oddelení... Mňa to neruší, ale viem si predstaviť, že by niekoho mohlo. Poteší uzamykateľná WIN klávesa.

Tie 4 WASD klávesy sú z iného materiálu, čo je fajn pri hrách pre lepšie nahmatanie. Dosť mi to vyhovuje. Bál som sa, že to bude rušiť pri písaní (píšem všetkými desiatimi), ale ani to nevnímam. V balení sú aj náhradné z normálneho materiálu.

Za zmienku ešte stojí, že je programovateľná, ale pre to zatiaľ nemám využitie.
Pozor na layout, ktorý sa, myslím, nevyrába v SK verzií. Ja píšem po pamäti, takže neriešim.

U tej Cherry by som asi mal problém s krátkym ľavým Shiftom, ale to je vec preferencií.
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od LoCo99 »

jde o to že ty klavesnice maji odlišný klávesy dost, měl bys vybírat jestli chceš nízký klávesy nebo vysoký a potom si vybrat podle využití
MrJojo97
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2014
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od MrJojo97 »

nizky alebo vysoky zdvih to je jedno pretoze pri desktope som pouzival s vysokim a zase na notebooku mam z nizkim takze to som nieriesil.
PC -> Acer Predator 17 (i7 7700HQ, GTX 1060 6GB, 16GB Ram, Samsung 960 Pro 512GB)
Mobil -> Honor X
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Cherry alebo A4Tech Klavesnica?

Příspěvek od Hexik21 »

Musím říct, že doma mám také už asi cca 4 měsíce A4tech Bloody B120 jsem sní docela spokojenej, po 15 letech (ano 15) mi umřela klávesnice a za Razer se mi nechtělo vyhazovat peníze.
Jediná nevýhoda, kterou jsem shledal je, že nemá opěrku pod levou ruku což mi ze startu vadilo. Jinak hraní je OK, má i klávesu na vypnutí Win tlačítek, takže když se překlepneš nespadne ti hra na Plochu.
Pogumovaná tlačítka jsou taky příjemný, jas se dá ztlumit nijak neruší ani ve tmě. Za sebe musím říct, že za těch pár korun co stála to byla příjemná koupě :)
Odpovědět

Zpět na „Vstupní zařízení“