ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Zamčeno
Mr.DAT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Mr.DAT »

Tady nějaké testy s hardware co mám v popisu. GTA, Witcher, Counter strike. Rozlišení 5720x1200pix
PC I: AMD FX-8370 - OC 4.6GHz, SAPPHIRE NITRO+ RX580 8Gb , 32GB KIT DDR3 1866MHz, ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 - AMD, Myš Mionix Naos 7000, Monitor 3x Dell U2412M PC II: - AMD Phenom II X6 1090T Six-Core (125W), 3.6GHz, Grafická karta Gigabyte R9 380 4Gb, Operační paměť KINGSTON 16GB KIT DDR3 1600MHz, CL9, GIGABYTE 880GA-UD3H- AMD 880G/ SB850, Myš GIGABYTE GM-M6980 Černá

STEAM: http://steamcommunity.com/id/MrDAT
ORIGIN:http://battlelog.battlefield.com/bf4/cs/user/Perosek/
ladislaFcz
Nováček
Nováček
Registrován: 11. črc 2016

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od ladislaFcz »

Zdravím. Přiznám se bez mučení, že jsem nečetl všech 53 stran diskuze o RX 480, protože by do té doby mohla vyjít další generace GPU... ale tady pod debatou o eyefinity jsem to nenašel, tak se zeptám. Dopředu říkám, že v tomhle jsem celkem mimo, takže na mě prosím polopatě.

Na DDWebu jsem se dnes dočetl, že nereferenční RX 480 budou mít výstupy 1xDVI + 2xHDMI + 2xDP. Mám momentálně R9 380 a 3 monitory 22" s DVI vstupem zapojení 2xDVI-DVI + 1xDVI-HDMI redukcí. V první řadě by mě zajímalo, jestli nereference opravdu tyto výstupy mít budou, protože mi to nedává úplně smysl. Většina nových GK má teď 3xDP+1xHDMI a občas 1xDVI. Pokud by to mělo uvedené výstupy, znamená to, že bych mohl jet na 1xDVI-DVI + 2xDVI-HDMI s redukcemi? Jak by se dávalo dohromady eyefinity na nových monitorech s DP, když má karta jen dva DP výstupy? Prostě pokud by mi mohl někdo aktuální situaci trochu objasnit. AMDDD expert sice o hovoří o moři funkcí co RX má a na foru se do krve bije za to, jak je to suprová karta, ale můj dotaz ohledně výstupů tak nějak ignoruje :).

Nepište mi rady ve smyslu kup si nové monitory s DP, nebo kup si 1070/80, protože je lepší... Ty tři 22" jsem sehnal za hubičku a úplně mi stačí. Jezdím na tom převážně rF2 a R9 380 4GB mi to se staženými detaily utáhne. Do upgradu mě nic moc netlačí, ale uvažuji o GTX 970, se kterou bych si zejména v rF2 (DX9) určitě pomohl. Jiné hry hraji sporadicky. Ale rád bych měl kompletní informace. Díky.
i5-3570K @4,4GHz + Gelid Tranquillo, MSI Z77A-G43, Sapphire Nitro R9 380 4GB, 8GB RAM DDR3 1600, SSD HyperX Savage 240GB + HDD Seagate 1T, Forton Raider RA 550, 3x 22" LCD Fujitsu Siemens B22W-6, case vlastní
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od killerek »

Dle odkazu nize to spise vypada, ze vetsina nereferencnich karet dostane navic jen jeden DVI. Reference ma 3x DP a 1x HDMI.
http://videocardz.com/62059/asus-msi-gi ... 0-pictured

Tady si bude asi lepsi pockat az vyjdou na trh a pak si vybrat kartu dle tve potreby.
ladislaFcz
Nováček
Nováček
Registrován: 11. črc 2016

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od ladislaFcz »

No, dle těch obrázků, co jsou pod tím odkazem to vypadá, že minimálně ASUS STRIX bude mít opravdu 1xDVI + 2xHDMI + 2xDP. PowerColor bude mít 3xDP + 1xHDMI + 1xDVI. Jinak je to těžko poznat. Jasně, jak píšeš. Až to vyjde, vyberu si tu, která má výstupy co potřebuji. Ale právě se ptám na to, jestli můžu staré monitory s DVI napojit právě na třebas tu Asusku přes DVI a jednoduché redukce DVI-HDMI. Já tomuhle moc nerozumím, vím, že s napojením tří monitorů do eyefinity bývali u AMD odjakživa problémy. Že se někdy musely používat aktivní redukce z DP na jeden z monitorů a podobně. proto se ptám.
i5-3570K @4,4GHz + Gelid Tranquillo, MSI Z77A-G43, Sapphire Nitro R9 380 4GB, 8GB RAM DDR3 1600, SSD HyperX Savage 240GB + HDD Seagate 1T, Forton Raider RA 550, 3x 22" LCD Fujitsu Siemens B22W-6, case vlastní
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od killerek »

Narychlo sem prosel dve recenze a nikde nerozebiraji, jake jsou kombinace pripojeni monitoru. Tohle je dotaz bud primo na AMD nebo na vyrobce konkretni karty.
ladislaFcz
Nováček
Nováček
Registrován: 11. črc 2016

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od ladislaFcz »

Tak problém trvá :). Nikde nemůžu najít nic ohledně eyefinity u nového RX čipu, ale ani o Surround u nového čipu nVidie. Včera se do obchodů dostaly GTX 1060 a Asus má opět na kartách 1xDVI, 2xHDMI a 2xDP. Jediné co jsem našel je tento obrázek Obrázek
s popisem "Grafické karty ROG Strix mají dva porty DHMI pro souběžné připojení zařízení virtuální reality a monitoru, takže si budete moci kdykoli užít působivou virtuální realitu, aniž byste museli přepojovat kabely." Takže pokud mi to někdo může blíže vysvětlit, budu rád.
i5-3570K @4,4GHz + Gelid Tranquillo, MSI Z77A-G43, Sapphire Nitro R9 380 4GB, 8GB RAM DDR3 1600, SSD HyperX Savage 240GB + HDD Seagate 1T, Forton Raider RA 550, 3x 22" LCD Fujitsu Siemens B22W-6, case vlastní
Tukanekb8
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. črc 2016

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Tukanekb8 »

Ahoj, mam GPU Sapphire R9 380 4GB a k ni pripojene 3x velmi stare LCD s rozlisenim 1440/900. Vzdy jsem vyuzival funkci EF, hry hraji velmi malo a s timto rozlisenim jsem nemel nikdy problem hrat hry na full detaily. O to ani nejde, jde spis o to, ze jsem nedavno presel na win10 a v tech mi EF nejde nastavit. Zkousel jsem snad uplne vsechno, ale nerozchodil jsem to. Takze s prichodem Dooma4 jsem presel zpet na w7, protoze jsem si ho chtel uzit na 3xLCD. Setkal se nekdo s tim, ze mu v 10tkach neslo EF? Podotykam ze jsem zkousel nekolik verzi crimsoftu, zkousel jsem i na cistou instalaci w10 ale nikdy se mi to nerozchodilo. Dekuji za pripadne rady.
Mr.DAT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Mr.DAT »

Tukanekb8 píše:Ahoj, mam GPU Sapphire R9 380 4GB a k ni pripojene 3x velmi stare LCD s rozlisenim 1440/900. Vzdy jsem vyuzival funkci EF, hry hraji velmi malo a s timto rozlisenim jsem nemel nikdy problem hrat hry na full detaily. O to ani nejde, jde spis o to, ze jsem nedavno presel na win10 a v tech mi EF nejde nastavit. Zkousel jsem snad uplne vsechno, ale nerozchodil jsem to. Takze s prichodem Dooma4 jsem presel zpet na w7, protoze jsem si ho chtel uzit na 3xLCD. Setkal se nekdo s tim, ze mu v 10tkach neslo EF? Podotykam ze jsem zkousel nekolik verzi crimsoftu, zkousel jsem i na cistou instalaci w10 ale nikdy se mi to nerozchodilo. Dekuji za pripadne rady.

Ahoj sám mám R9 380 mám 2x dvi a 1x displayport a tady je možná ta chyba protože pokud chceš mít zapojené 3 monitory musíš mít využit minimálně 1x displayport.


Ještě chci ukázat jak zapojení vypadá a s R9 380 si krásně zahraju jak ARMA II, Counter Strike, Shadow Warrior, Dukem Nukem, Black Messa a další méně náročné hry.


Včera dokonce Battlefield Hardline na střední detaily také 5760x1200pix

Obrázek

ARMA II

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=SA3rkmtOGGY
Witcher III

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=RKsak9qc79w
PC I: AMD FX-8370 - OC 4.6GHz, SAPPHIRE NITRO+ RX580 8Gb , 32GB KIT DDR3 1866MHz, ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 - AMD, Myš Mionix Naos 7000, Monitor 3x Dell U2412M PC II: - AMD Phenom II X6 1090T Six-Core (125W), 3.6GHz, Grafická karta Gigabyte R9 380 4Gb, Operační paměť KINGSTON 16GB KIT DDR3 1600MHz, CL9, GIGABYTE 880GA-UD3H- AMD 880G/ SB850, Myš GIGABYTE GM-M6980 Černá

STEAM: http://steamcommunity.com/id/MrDAT
ORIGIN:http://battlelog.battlefield.com/bf4/cs/user/Perosek/
Angel328
Nováček
Nováček
Registrován: 03. bře 2015

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Angel328 »

Ahoj,
taky bych potřeboval trošku poradit.Mám Radeon 380x a výstupy 2x DVI,1x DP a 1x HDMI.P5i zapojení 2x DVI a 1x HDMI mi běží tři monitory, ale po zapnutí Eyefinity monitor zapojený do HDMi zhasne.Zkoušel jsem redukci display port na DVI a taktéž nefungovalo.Pomohlo by mi koupit kabel HDMI na Display port? Měl bych zapojeno DVI,DP a HDMi. Díky za radu
Mr.DAT
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2006
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ATi Eyefinity - FAQ, informace a novinky

Příspěvek od Mr.DAT »

Angel328 píše:Ahoj,
taky bych potřeboval trošku poradit.Mám Radeon 380x a výstupy 2x DVI,1x DP a 1x HDMI.P5i zapojení 2x DVI a 1x HDMI mi běží tři monitory, ale po zapnutí Eyefinity monitor zapojený do HDMi zhasne.Zkoušel jsem redukci display port na DVI a taktéž nefungovalo.Pomohlo by mi koupit kabel HDMI na Display port? Měl bych zapojeno DVI,DP a HDMi. Díky za radu

Při zapojení musíš využít min. jeden display port. Tak to prostě je. Pokud ti zhasne a máš na něm redukci tak je něco špatně. Nejdřív jsem měl Eyefinity na R9 380 a teď na RX580 a vždycky zapojený displayport a DVI. Jedřív 1x DP a 2x DVI a teď mám 2x DP a 1x DVI. Bez redukce.
PC I: AMD FX-8370 - OC 4.6GHz, SAPPHIRE NITRO+ RX580 8Gb , 32GB KIT DDR3 1866MHz, ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 - AMD, Myš Mionix Naos 7000, Monitor 3x Dell U2412M PC II: - AMD Phenom II X6 1090T Six-Core (125W), 3.6GHz, Grafická karta Gigabyte R9 380 4Gb, Operační paměť KINGSTON 16GB KIT DDR3 1600MHz, CL9, GIGABYTE 880GA-UD3H- AMD 880G/ SB850, Myš GIGABYTE GM-M6980 Černá

STEAM: http://steamcommunity.com/id/MrDAT
ORIGIN:http://battlelog.battlefield.com/bf4/cs/user/Perosek/
Zamčeno

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“