Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Hpcko
Nováček
Nováček
Registrován: 18. črc 2016

Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od Hpcko »

Zdravím,

vybírám pro přítelkyni noťas, primárně na hraní (lol, dota, diablo..), sekundárně na úpravu fotek (Photoshop etc.).

Víte o nějakém dobrém (cena/výkon) noťasu v oné cenové hladině? Díval jsem se na nabídku alzy/alfy a do těch 23K je to bída...

Díky :)
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od orgasmic »

Asus Rog Strix G18
Darkjesus
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. kvě 2016

Re: Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od Darkjesus »

Pokud mas system (jeste 3 dny se da celkem lehce ziskat licence na W10), tak bych spis doporucoval https://www.alza.cz/msi-gp62-6qf-678xcz ... d=18842920

Je sice za 24k, ale na aukru nebo tady na foru se da sehnat za 200 5% sleva na Alzu a IPS displej za to rozhodne stoji. Navic kvalitnejsi zpracovani, o cca 10% lepsi grafika a SteelSeries klavesnice.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od orgasmic »

Nemá Windows, tak si připočti ještě další cca 2tis.

Řada GP samozřejmě kvalitnější není. Jde o nejlevnější řadu MSI.
Zpracování průměrné, reproduktory nepoužitelné, výdrž na baterii tragická, je i hlučnější.

Lepší je ten Acer. Za ušetřené peníze si může dopřát velký SSD disk.
Navíc za směšných 1350Kč si může u Aceru rozšířit záruku na 3 roky a dokonce jde o NBD záruku, tedy servis u něj doma do druhého dne.
Asus Rog Strix G18
Darkjesus
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. kvě 2016

Re: Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od Darkjesus »

Jak jsem psal, ziskat licenci na Windows 10 je ted jeste 3 dny dost jednoduchy...

Nevim v cem by mohla byt vydrz na baterie tragicka, kdyz to pouziva stejnou baterii jako treba rada GS, to same se sasi notebooku, ale nebudu se prit.

S Acerem nemam dobre zkusenosti, ale mozna jsem mel jen smulu na kusy a o NBD zaruce u Aceru slysim poprve.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od orgasmic »

Licence na W10 je jednoduchá z přechodu W7/8.
Když nemá notebook OEM licenci, musíš si koupit krabicovou verzi.
Tudíž dalších cca 2tis navíc.

Jestli Ti nepřijde baterie tragická, když vydrží na WIFI 1.5 hodiny...to i můj notebook s dektopovou GTX980 dá přes 4 hodiny.

Šasi notebooku samozřejmě nepoužívá z řady GS, asi by ses měl někdy na ty booky alespoň podívat.
GP řada evokuje na design řady GE, ale šasi není tak kvalitní.

Acer nabízí NBD záruku už nějaký ten pátek.
Nechápu, proč někomu radíš s výběrem, když o tomto oboru víš prd :roll:
Asus Rog Strix G18
Darkjesus
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 10. kvě 2016

Re: Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od Darkjesus »

Nebudu tu psat navod, ale i kdyz nevlastnis licenci, je pomerne jednoduche jeste do zitra prijit k W10 licenci.

Baterie s vydrzi 1,5h? U "herniho" notebooku bych necekal nic jinyho. Tvymu notebooku gratuluju, ale taky je vahou a hlavne cenou nekde uplne jinde. Rekni mi kdo hraje na hernim notebooku bez pripojeni k napajeni.

Mel jsem v minulosti notebook rady GP, ted mam radu GE, takze jsem notebooky obou rad vic nez videl a velky rozdil v kvalite sasi tam proste nebyl.

Nicmene koncim, ty jsi expert, prenechavam radeni tobe, navic OP zrejme o radu zajem nema nebo ceka jak to dopadne. Hezky den :)
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od orgasmic »

Ohledně výdrže, je normální, že dnešní multimedialy dají bez problémů 3 hodinky na WIFI, některé i více.
Notebook nemám jen na hry...jinak bych nekupoval notebook :D
Takže vyšší výdrž se hodí.

Ale je pravda, že asi ani odpověď nečeká...tyhle dotazy miluju, když pak tazatel nereaguje.
Asus Rog Strix G18
Hpcko
Nováček
Nováček
Registrován: 18. črc 2016

Re: Rada s vyberem ntb (strop cca 23K)

Příspěvek od Hpcko »

Diky moc. Vypada to na ten V15 acer... resil sem spis jestli ten acer nebo dell inspiron.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“