Lehký notebook do 22k

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Lehký notebook do 22k

Příspěvek od Octopuss »

Máma si zase začla vymýšlet... i když uznávám, že částečně oprávněně.
Chce nějakej notebook/ipad/tablet (to napsala :P) na cesty. V praxi to znamená, že se zničehonic u babičky neobejde bez FB nebo kdovíčeho, a chce s sebou notebook vláčet na cestách.
Má Lenovo ThinkPad L530 (tohle, pamatuju si jen typový označení, ale na konkrétním hw vlastně nezáleží).
Vypáčil jsem z ní, že jde primárně o váhu, rozměry zase až tak ne (tzn. velikost toho Lenova beru jako mezní hodnoty).
Usoudil jsem, že základní požadavek bude váha pod 1,5kg, a pochopitelně cena.
Čím si vůbec nejsem jistej je úhlopříčka displeje a rozlišení, protože máma je ukázkovej příklad člověka vyššího středního věku, co pořád pyskuje, že na to nevidí, a nakonec mu musíte zvětšit ikony na dvojnásobek a velikost fontů na 150%, takže na ploše nebo v prohlížeči normální člověk uvidí velký hovno. Typický rozlišení je zdá se 1366x768 (a displeje s poměrem stran 16:10 se už tak deset let nedělají), což má i aktuální notebook, na kterým se z mýho pohledu nedá normálně pracovat (úhlopříčka 15,6" myslím).

Fakt nevím, jak se s tímhle poprat. Nabídka obchodů je samozřejmě obrovská, a ultrabooky s ohledem na cenu zjevně nepřipadají v úvahu.

Ostatní hardware je nedůležitej, nějaký Skylake i3 bude stačit, paměť se dá dokoupit, a na disku mi nezáleží, protože za litr s přehledem koupím hodně slušný SSD v dostatečný kapacitě.

Napadá někoho něco?
Klidně koupím i ojetej, ale to je taky loterie na něco narazit...
Naposledy upravil(a) Octopuss dne pon 1. srp 2016, 10:43, celkem upraveno 1 x.
Plukovnik_PU
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 28. bře 2011

Re: Lehký notebook do 22k

Příspěvek od Plukovnik_PU »

Honba za hmotností... Jo, to znám u přítelkyně a pak když její laptop viděla matka tak i ní. :P Vybírej na Alza, protože si můžeš vyfiltrovat zboží dle hmotnosti. Jinak s takovou váhou to asi bude muset být max. 14". Já jsem nakonec pro obě bral 14" Asus s atomem, které se už neprodávají za 9k. Ty máš asi vyšší požadavky...

Co třeba tohle
14" lehoučký sic přes 1,5kg... jen 1366x768. Za 21k je model s větším SSD a FullHD rozlišením.
https://www.alza.cz/hp-probook-440-g3-d3915657.htm 1,7kg

http://www.notebookcheck.net/HP-ProBook ... 359.0.html
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Lehký notebook do 22k

Příspěvek od Octopuss »

Hm, tak koukám, že současnej notebook je ve skutečnosti 1600x900. Těch 1366 mám pocit je tak malý, že se tam bez posouvání nevejde ani průměrná stránka v prohlížeči.
A váha by rozhodně měla být pod 1,5, jinak už to bude prd rozdíl. Já snad začnu radši sledovat bazary...
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Lehký notebook do 22k

Příspěvek od Jirka_T »

Jenom technická: někteří lidé vyššího věku si nechtějí přiznat, že potřebují brýle na čtení a na počítač (NB, tabled, mobil). Tím bych u mámy začal a možná se nebudeš trápit se změnou rozlišení a měřítka na windowsech.... :)
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Lehký notebook do 22k

Příspěvek od Octopuss »

Máma brýle nosí, neboj.
Táta měl ten samej problém, prostě to na něj bylo všechno malý. Oni tak prostě fungujou.
Pr3d1t0r
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. lis 2009
Bydliště: Praha

Re: Lehký notebook do 22k

Příspěvek od Pr3d1t0r »

Amd R7 2700x, SilentiumPC Grandis,Gigabyte AX370 Gaming K7, G.Skill Tridentz F4-3600C16D, Samsung 960 PRO 512GB,Sapphire RX Vega 64 Nitro, Samsung F3 1tb, Seasonic Focus plus 750w, Fractal Design Define R5, Logitech G502, Microsof Sidewinder x6, Razer Manticor, Bowers and Wilkins P5, V-moda m100
NTB: Asus Zenbook UX32vd, 10gb ram, OCZ Vector 256 GB
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Lehký notebook do 22k

Příspěvek od Octopuss »

Hm, jen DDR3, a to rozlišení je naprosto šílený. Na takovým displeji bych nic neviděl ani já.

Nejspíš pár měsíců počkám, a uvidím co Kaby Lake.
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“