Systém využívá 12 ze 20GB DDR3

Paměťové moduly DDR3 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Systém využívá 12 ze 20GB DDR3

Příspěvek od kotas »

Zdar, netušíte, kde by mohl být ptoblém, nebo to může dělat jeden vadný modul "nahodile", viz screen:


Obrázek


Jde mi o to, že pomůže popřeházet RAM moduly, pak už se přihlásí jako 20GB plně využitelných. Mám kit 2x8 + 1ks 4GM modulu, totožná značka, časování, napájení, prostě všechno. Před koupí toho 4GB modulu to dělalo taky a ukázala se jen polovina, tedy 16GB a použitelných jen 8GB. Pak jsem přehodil RAMky ve slotu a zas to dělá. Naposledy se mi to stalo někdy měsíc zpět, od té doby klid a dnes jsem si toho všiml, nechce se mi zas lozit pod stůl, při testování RAMek se tváří že jsou OK.

Nikdy dříve jsem se s tím nesetkal WTF?! Vadný kit, respektive jeden 8GB modul nebo co? Testy pamětí po xx hodin jsou ale OK, nebo to dělá MB, CPU?......
Jo a jedná se o CRUCIAL BALISTIX SPORT a když v msconfig nastavím maximum paměti, tak to nepomáhá, v BIOS taky vidím plných 20GB, nechce se mi zase lozit pod stůl jak kař a přehazovat moduly, dokud OS nenajede v pořádku, ani když jsem dal vše v BIOS na default bez OC, nepomohlo.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Systém využívá 12 ze 20GB DDR3

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Může to dělat cokoliv. Různé RAM si prostě nemusej sednout. Ujisti se v biosu, že nemás aktivovanej fastboot nebo mem controller fastboot. Občas v kombinaci různějch modulů musí bejt na kanálu ten větší, občas ten menší jako první. Obvykle ten co má více ranků pokud maj rozdílnej počet dávám jako první. Může to ovlivňovat i deska nebo bios, bohužel nečekej žádnou zázračnou radu nebo řešení, bez možnosti zkusit paměti jinde nebo zde jiné ram je to otázka pro věštecnou kouli.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Systém využívá 12 ze 20GB DDR3

Příspěvek od kotas »

Zkoušel jsem i různá nastavení, 3x jsem RAM popřehazoval ve slotech.. Když jsem napoprvé dal do dualu 2x 8GB kit, vše v pořádku, jakmile jsem přidal ten 4GB, bylo zle. Na podruhé najel PC s 8GB RAM a pak už najel takto:

Obrázek

Zkoušel jsem vyměnit mezi sebou i ty osmičky pak na rychlo, dokonce je dát do single jen ty dvě a najelo z 16GB jen 12GB zase, teď už mi přes hodinu fachá AIDA v plné zátěži a RAM se tváří že jsou bez chyb, i CPu, všecko, wtf :|

Nechal jsem teď jen XMP profil na enabled, bez dalšího nastavení, viz.:
Obrázek
Nic mi nepomáhá a stejně OS najede teď už jen s 19,2GB RAM a předtím celý měsíc jel v poho s 20GB .... nějaké nápady? plllss
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Systém využívá 12 ze 20GB DDR3

Příspěvek od kotas »

Nakonec jsem tu čtyřku vyřadil úplně, nechal jsem dle návodu ty 2x 8GB kit zapojené v dual chanel a zatím se to tváří OK. Ale co mi nejde do hlavy, předtím to minimálně měsíc jelo a ukazovalo 20GB RAM i v OS

Obrázek
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Systém využívá 12 ze 20GB DDR3

Příspěvek od kotas »

Obrázek

MÁM TEN KIT 2X8GB ASI DÁT REKLAMOVAT, ŽE? PROTOŽE PO DRUHÉM ZAPNUTÍ UŽ TO ZASE HAPRUJE A NEUKAZUJE MI 16GB ALE 15,2GB I KDYŽ JSEM VYŘADIL TU ČTYŘKU (PRODAL). NIKDY DŘÍVE JSEM SE S NIČÍM PODOBNÝM NESETKAL :( DESKA? NEMÁM TO KDE VYZKOUŠET...

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „DDR3“