Nová skříň pro starý počítač + upgrade na AIO vodníka

Cokoli okolo skříní, jejich výběru, doporučení a problémů. Úpravy se řeší v sekci Casemodding.

Moderátor: L4mka

Odpovědět
Mountin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nová skříň pro starý počítač + upgrade na AIO vodníka

Příspěvek od Mountin »

Zdarvim lidi

rozhodl jsem se svůj počítač přesunout do něčeho trochu kvalitnějšího a zároveň se dát na AIO vodníka pro můj procesor.

Takže hledam skříň která by vypadala decentně a zároveň do ní všechno pasovalo.
idálně bez průhledné bočnice ale přinejhorším ji taky přežiju.

Co se týče komponent tak mám standartní ATX desku s 6700K (4.3GHz OC) procesorem a Gainward GeForce GTX 1070 Phoenix grafiku. Nepředpokládám že jiné komponenty by stáli v cestě toho tam všechno naskládat.

V tudle chvíli nejvíce uvažuju o tomhle vodníkovi:
https://www.czc.cz/coolermaster-seidon- ... 15/produkt
Ale pokud byste měli lepší v cenový hladině okolo 2000,- tak si rád nechám poradit

S pozdravem a díky
Mountin
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Nová skříň pro starý počítač + upgrade na AIO vodníka

Příspěvek od Blue Storm »

A na co chceš all-in-one vodníka na ten procák? Tišší to nebude, spíš naopak hlučnější, pokud si nepřiplatíš za vodníka s tichým čerpadlem (což ty levné sračky typu CM Seidon nejsou). Když vezmeš Ninju 4 od Scythe, větrák zreguluješ nízko, tak budeš mít vystaráno. Stejně největší podíl na teplotě má prasopasta mezi jádrem a IHS.

Jinak decentní case třeba Fractal Design Define C nebo Define S, případně NZXT S340.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Mountin
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. led 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová skříň pro starý počítač + upgrade na AIO vodníka

Příspěvek od Mountin »

Hodně pracuji s videem (tak 5 - 6 hodin denně) a v zátěži je to dost hlasitý. A jelikož můj počítač běží v zátěži po velkou část dne, a často dávám video renderovat přes noc, tak bych ocenil něco co je méně hlasité v zátěži. O idle mi příliš nejde.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Nová skříň pro starý počítač + upgrade na AIO vodníka

Příspěvek od Blue Storm »

No trochu rychleji (ale stále potichu) běžící fan mi přijde furt lepší poslouchat než uvrčené čerpadlo. A 6700K na té frekvenci uchladí Ninja 4 i s dost nízkými otáčkami.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Odpovědět

Zpět na „Počítačové skříně“