Windows nebo procesor může za screen tearing?

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Mirosr
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2017
Bydliště: Plzeň

Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mirosr »

Ahoj, vím že to tu jede pořád do kola. Ale já trochu zbořím mýty. Mám pc i7 4770, 16gb ram, monitor fullhd 60hz měl jsem grafiku gtx 960 4gb, windows 8.1 pro. Grafiku jsem vyměnil za gtx 1060 3gb - značný nárůst výkonu což bylo super. Ale po asi 20ti dnech jsem upgradoval na win 10 pro a vše to odsartovalo. SCREEN TEARING(nikdy dřív jsem neřešil i když jsem jel na 100fps na 60hz monitoru), pády FPS, snížený výkon grafiky. Hraju převážně GTA V, FSX, Eurotruck simulator. Takže jako každý kdo radí jsem zkusil v-sync - je to obrazově ok, ale kvůli častým propadům FPS se hra seká aspoň každý 2 minuty. To jsem nezažil ani s GTX 660. Při vypnutém vsync hra ukazuje že běží kolem 70-80fps, ale realita je tak 20fps. Takže dobře, možná vadná grafika. Vytáhnu jí a jedu jen na integrovanu grafiku z procesoru intel hd 4600, pustím si aspoň ten eurotruck simulator který to jakš takš zvládá na minimální grafiku, a při 25fps stejně pořád screen tearing - roztrhaná obrazovka. Zkoušel jsem různé kabely k monitoru, jiný monitory s max 75hz, reinstalace ovladačů, windows. Prostě pořád to samé. Nemá někdo rady? Poslední co mi zbývá zase sehnat win 8.1 a vrátit ho zpět.
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od ToxicTears »

Teď si to nepamatuji, dělal jsi upgrade nebo čistý systém WIN10. Ty upgrady stojí zaprd. čistý systém win 10, správně nainstalovat v pořadí čipset, zvukovka, síťovka, řadiče, grafická karta. Doinstalovat directx, C++ od 2005 - 2015. No a pokud ani to nepomůže, tak rovnou co mohu říct je, že 1060 3GB je fail. Ten frame time co ti tam jede je šilený a 3GB karta na GTA5 to je lahoda.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Mirosr
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mirosr »

Upgrade jsem psal jako jen že jsem dal novější verzi win než jsem měl jinak to byla to čistá instalace, všechny ovladače mám, c++ i direkty. Ale že to dělá i integrovaná grafika? Vrátil jsem win 8.1, problém přetrvává
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od AllowedCry »

Tearing je normální, jen sis ho předtím asi nevšiml, používej lock na 60FPS přes nvidia inspector a zbavíš se ho.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Mirosr
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mirosr »

Normální? To snad ne. V únoru jsem koupil od nejakyho typka starý 4jadro AMD phenom be 955 s grafikou gtx 660 2gb a monitorem za 8000Kč. Chtěl jsem si totiž zahrát GTA 5. Na tomto pc jsem to také odehrál a hra běžela úplně nádherně bezchybně bez lagů i když jsem měl grafiku narvanou co mi to dovolilo. Potom mi to bylo málo, koupil jsem od někoho za 2700kc GTX960 4gb. No to byla pecka. Ale protože už to brzdí procesor tak jsem našel za pár korun ještě v záruce tuhle i7 s MB a 16gb ram. A pořád na disku zůstával původní Windows 8.1 i po změně cpu a MB. Vše fungovalo super. Pořád mi to bylo málo tak jsem koupil první funglovku kartu gtx 1060. Grafiku už jsem zvedat nemohl ale přidalo to v průměru cca 30fps. Dal jsem mass effect Andromeda a rise of the tomb raider prostě vše slapalo jak jsem si představoval. A všichni radili preinstaluj si ten Windows to musí brzdit. Tak jsem dokoupil ještě ssd 120gb, dal jsem Windows 10, zapínám první hru a ihned vidět SCREEN TEARING!!! Od té doby se ho nemůžu zbavit, grafika jede sotva na poloviční výkon, a když ji vyndam dělá to i interní grafika hd4600. Žádné SYNC jsem nikdy předtím neresil neřešil. Takže jestli je screen tearing normální to jsem oproti starým pc vyhodil prachy do větru? Proč si tedy lidi pořizují nové stroje?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od AllowedCry »

Phenom je brzda i pro gtx660 tering si nevidel, protoze si sotva presahl 60fps.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Mirosr
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mirosr »

S gtx 1060 mám nyní na mass efektu kolem 90fps a před reinstalace Windows jsem tam tearing taky neměl. A když teď narvu gta v grafiku přes limit, běží max 40fps a tearing pořád stejný
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od danco »

A pred reištalom si mal kolko FPS? Adaptive VSync si neskúšal, nemal si ho vtedy zapnutý?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od AllowedCry »

Tearing tam byl vzdy, resi neexistujici problem, zapni vs nebo fas sync pres ovladace, mass effect 90 fps kdy? Kdyz se divas do stropu? V akci budes rad za 40fps a grafika se bude flakat.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Mirosr
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mirosr »

Žádný synci sem nikdy neřešil, ani měření fps, na to mě navedl až kolega když jsem si koupil tenhle shit 1060. Do ty doby sem dal hru, geforce experience mi nahodilo grafiku a jel jsem bez problémů. I kdyby mi nevadilo ty čáry je gta v nehratelny, ukazuje cca průměr 70fps ale opravdu to skube jak když jedu na 20fps. Když zapnu vsync jo běží to ale místy a hlavně v trávě a při stmívání to má pády jak blázen to se mi nikdy nestavalo se starším compem. Koukám že je to neřešitelný, takže přejdu zpět na AMD a nahodim slabší grafiku a je to vyřešený
Mr_Trollfan
Červená karta
Červená karta
Registrován: 28. lis 2016

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mr_Trollfan »

Mozno ti postaci len viac VRAM :mrgreen:
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od tmaven »

No jeste bych vypl/vymazal XBOX features ... me to delalo automaticke zaznamy ze hry (screenshoty) a mel jsem neustale pocit input lagu... Co jsem to odmazal/zakazal v registrech tak uz pohoda (1060 6gb)
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Nerdis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. čer 2011

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Nerdis »

Někdo tohle řešil a vyřešil to tim, že měl ve windows špatně nastavenej refresh rate.

Jinak ten xbox crap by to taky mohl způsobovat.
Mirosr
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mirosr »

Všude mám nastaveno 60hz, ten xbox fakt nevím co je. Když to zadam na Google tak mi to pořád ukazuje jen konzole :-D
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od werygood »

Zadej to do startu, je to appka ve Windows. Viz https://support.steampowered.com/kb_art ... -DZCB-8600
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od dexterav »

jo dokáže to narobiť spústu trablov
ale to všetko čo ide cez overlay, či už steam alebo origin
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Mirosr
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mirosr »

Ani xbox nepomohl. Asi to bude vážně tou grafikou, protože když si dám adaptivní sync, tak ten se zapíná až nad 60fps, takže většinu času je zaplý a když to spadne pod 60 dělá to zas ty čáry. Celá grafika se mi zdá zpomalená, na třeba eurotruck simulatoru ukazuje že to jede na 10-120fps, ale pocitově je to opravdu sotva 20-30fps, zkusím reklamaci
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od werygood »

A nemůžeš ji ještě vyzkoušet v jiném PC?
Mirosr
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows nebo procesor může za screen tearing?

Příspěvek od Mirosr »

Bohužel, nemohl, lidi mají spíš notebooky a nebo nemají zdroje. Už jsem ji poslal, těch první 20 makala to byla pecka, podle mě umřela
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“