Náhrada za Lumii 735

Mobilní telefony, PDA a MDA zařízení.

Moderátor: CageJ

Odpovědět
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Theeser »

Zdravím.
Po oznámení konce Win10M jsem začal hledat nástupce (náhradu bohužel neseženu) Lumie 735. Vím, bude to ještě chvíli trvat, ale nikdy není pozdě udělat si jasno.
OS je tímto jistý, Android.
Teď jde o specifika. Telefon používám pouze k přehrávání hudby, soc. sítě, web, navigace, foto. Žádné hraní a na nabití min. 1 den. Navíc se k telefonům nechovám nejlépe a prostě potřebuji cihlu, co vydrží.

Shrnul jsem to asi takto:
- Display: rozlišení ne menší než HD, velikost do 5,3" (150mm výšky max.), AMOLED pokud možno
- RAM: čím víc tím líp, ideálně 3GB
- SoC: cokoliv lepšího než MTK6737
Baterie: 2500mAh a víc ideálně
Navíc:
- rychlé nabíjení (bezdrát. jsem bohužel musel zavrhnout i když velmi nerad)
- notifikační LED dioda
- SD Card slot
- čtečka otisku prstů

Teď to nejdůležitější, cena. Samozřejmě, čím míň tím líp, ale s těmito požadavky nedostanu telefon za 2 500,-, takže strop je 6 000,-

Z toho mi vychází:
Moto G5
(tady se trochu bojím plast konstrukce, ale vím, že docela vydží https://www.youtube.com/watch?v=d5LyYHhsHA0)
http://www.vkservis.cz/zbozi/4064/lenov ... 16gb_gold/
Honor 8 Lite
(u toho se bojím sklokovového sandwiche)
http://www.vkservis.cz/zbozi/4214/huawe ... ite_black/
Nokia 5
(vadí mi 2GB RAM, prý se kouše při prohlížení webu a na to jsem pes, ale zase bude solidně postavená a v podstatě čistý Android...)
http://www.vkservis.cz/zbozi/4237/nokia_/
Doogee Mix
https://www.czc.cz/doogee-mix-64gb-4gb- ... _RAM_modra

Co vy si o tom myslíte? Máte nějakého osobního favorita, výtky, připomínky ke kritériím, zařízením?
Předem díky :wink:
fliper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2017
Bydliště: Brno

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od fliper »

nad tou Nokiou 5 som rozmýšľal len bola veľká, keby spravili rozmerovo telefón ako Nokia 3 ale s HW z 5 alebo 6 tak ho beriem.
Ja som z 735 prešiel na samsung galaxy a3 2017. A to som mal predsudky a hovoril si ze do samsungu nepôjdem. Rozhodoval som sa medzi ním a Huawei p9 lite 2017. Huawei mal lepší procesor a viac pamäte. Samsung mal zas vodeodolnost, amoled( na ktorý som si u 735 zvykol, hlavne na tu čiernu v noci), always on display (niečo ako mali nokie glance screen), HW tlačidlá (keby aspoň iné telefóny keď používajú sw tlačidlá nemali takú veľkú bradu) a prekrásny dizajn, prirovnal by som ho dizajnom ako s7 mini :D ale to je subjektívna vec,a hlavne kompaktné rozmery ktoré som požadoval. Išiel som teda do obchodu aby som ich obzrel, tam ma ten čierny samsung presvedčil, vyzeral skvelé ( u mňa keď si kupujem telefón musí byť aj tá emocionálna zložka že sa mi páči). Po dvoch mesiacoch neľutujem, slabší SoC a len 2gb ram som zatiaľ na rýchlosti nezpozoroval, žiadne sekanie, náročné hry nehrám a to niekedy využívam aj rozdelenie obrazovky pre dve aplikácie (to čo má nový nugat), výdrž batérie tiež fajn, pri miernom používaní dva dní. Na niektoré sw vychytavky a maličkosť nedám dopustiť. Ale zas najlepší pomer cena/výkon to nemá ;) (na druhu stranu z Číny sa dá zohnať super HW za babku ale sw je katastrofa). Asi som ti týmto monológom moc neporadil :D
AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 | ASUS TUF GAMING B550M-PLUS | Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT | Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) | Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) | Samsung Evo 750 240GB (Fedora) | WD Blue SSD 1TB | Corsair RMx Series RM550x | Fractal Design Define Mini C | Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Theeser »

Upřímně jsem právě Samsung nikdy nemusel, protože se mi několikrát stalo, že jsem na prodejně vzal kus do ruky a software se sekal naprosto neuvěřitelně. Vím, že to není přímo chyba Samsungu, lidi jsou hovada, ale stejně vás to moc nepřesvědčí, víte co.

Ale tímhle jste mi dal brouka do hlavy. Vypadá dobře, splňuje podmínky se stejnými kompromisy asi jako jakýkoliv telefon, co najdu. Trochu mě ale zrazuje stěžování si na čtečku otisku prstů a vyšší cena. Zase je ale dobře postavený a k tomu IP68 je super. Diodu za Always-On display přežiju. Mrzí mě, že když už má NFC nemá Qi, ale co se dá dělat. Určitě další potencionální kandidát.

Uvidíme, co ostatní a jejich zkušenosti.
fliper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2017
Bydliště: Brno

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od fliper »

Njn cena je vyžšia, preto som vravel že kategóriu pomer cena/výkon to nevyhrá ;) akurát že telefónov s menšou ako 5'' uhlopriečkou veľa nieje (iphone se, iphone 7, xpera compact) a vo výsledku A3 je najlacnejšia z nich. (Ako som už spomínal, dá sa kupiť lacnejší telefón s lepší Soc a RAM ale zas fotky v noci su oničom, sw tiež nič moc, žiadne prkotinky ktoré spríjemňujú užívanie. Ja to beriem tak že nekupujem telefón aby som mal najlepší hw, skôr na to aby mi slúžil, bol som s ním efektívny, sprijemňoval my užívanie a pačil sa mi). Na druhú stranu o tisícku klesol čo sa dívam, keď som ho kupoval tak stál 8k v CZ distribúcií. Myslím že ten always on je lepší ako dióda, keď mám telefón na stole tak vidim pekne hodiny a ikonu aplikácie s notifikáciuou. Ďalšia dobrá maličkosť čo sa mi páči že keď mám napr. správu alebo zmeškaný hovor tak ako chytím telefón do ruky tak zavybruje. Je to taka somarina ale poteší a človek si na tu funkciu rýchlo zvikne :D .. njn ten skener na otlačky niekedy neposlúcha, hlavne keď mám napr. mastné ruky.
Feedback ti ale bohužiaľ môžem dať len na ten samsung tak keby ti ešte niečo zaujímalo tak sa pýtaj ;).
Odporúčam ti pozrieť si na každého kandidáta recenzie, na veľa stránkach (mobilenet, fony.sk) majú aj videorecenzie takže nemusíš ani čítať. A z toho si spraviť nejakú analýzu plusov a mínusov pre teba a podľa toho sa rozhodnúť. ;)
Celkom dobrá recenzia na A3 od Rasťa: http://www.fony.sk/clanky/12141-samsung ... i-a-drahsi
AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 | ASUS TUF GAMING B550M-PLUS | Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT | Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) | Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) | Samsung Evo 750 240GB (Fedora) | WD Blue SSD 1TB | Corsair RMx Series RM550x | Fractal Design Define Mini C | Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Theeser »

Díky za odkazy.
Jako telefon se mi líbí, ale bojím se svižnosti systému v horizontu třeba roku a vůbec plynulosti prostředí. Měl jsem 10 měsíců Oukitel U7 Plus (2Gb RAM + MT6737 + čistý Android). Ano, je to úplně něco jiného, ale prostě mi přišlo, že 2GB RAM jsou málo, tu a tam se to trhlo i při procházení. Nic hrozného, běžný uživatel by to asi vůbec neřešil, ale mě to štve. U telefonu za 80€ jsem přimhouřil oči, je vůbec skvělé, že fungoval, ale u nového za cca 260€ tohle prostě nechci. Vytáčí mě teď u Windows, když musím čekat než se zapne cokoliv (snad vyjma rozhraní, Edge a Outlooku).
A na to se chci zeptat.

Je prostředí na té A3 (2017) dobře odladěné, nějaké zádrhely?
Případný root -> SD Maid, Greenify?
Když vytáhneš telefon pokaždé z kapsy/vezmeš do ruky, máš pocit příjemného zařízení v ruce, prostě něco jako měla právě 735 (přesný, tužší chod tlačítek, celkový pocit solidnosti)?
Á propós tlačítka, jsou kovová, když jsou v kov. rámu?
fliper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2017
Bydliště: Brno

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od fliper »

-Nie, žiadne som zatiaľ nezaznamenal, skôr viac som mal na maminej xperii z3 co som chvíľu používal a to mala 3gb ram.
-Na xda je nejaký návod no ja som ho neskúšal lebo som ho nepotreboval a aby som neprišiel o záruku (samsung Knox) + nefungovala by funkcia 'zabezpečený priecinok', čo je vlastne (sandbox) systém v systéme kde si môžeš presunúť kontakty, aplikácie, mailové ucty a fotky napr keď chceš schovať nieco pred frajerkou :D
-jj tlakový pocit mam, strašne sa mi páči ten dizajn ešte v čiernej farbe je 'fucking awesome'. Ale to je subjektivna vec, skoč do kramu a obzri si ich všetky ;)
-áno, ram a tlačidlá sú kovové zad a pred je sklenený. Na zad som si kúpil takú foliu/skin (viac tu https://forum.xda-developers.com/samsun ... r-t3674403 ) co vyzerá ako čierna koža, padol tam ako uliaty a viacero ludi si myslelo že tak to je original. To preto že neznášam púzdra( nedávam si záležať pri kúpe na dizajne aby som ho potom schoval do hnusneho silikónu)
AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 | ASUS TUF GAMING B550M-PLUS | Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT | Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) | Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) | Samsung Evo 750 240GB (Fedora) | WD Blue SSD 1TB | Corsair RMx Series RM550x | Fractal Design Define Mini C | Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od pbjun »

Taky se sem vecpu. Používám HP Elite X3 vč. dockovací stanice a komplet continuum. Existuje adekvátní náhrada v androidu? Tzn. že mám s sebou opravdu plnohodnotné PC na kancelář, internet, síťový tisk, 1Gb síťovku na kabel atd atd? Hledal sem i ve vysokých senových hladinách, ale opravdu dobrý nástupce tohoto snad neexistuje. Vím, bude to třeba řešit až za rok - dva, ale už bude pomalu čas o tom uvažovat. Cenový limit nedávám, u HPčka jsem ho taky neměl a nelituju. Ještě dodám baterka minimálně na dva dny! Teď s 4000mAh jsem na 2 - 3 dnech dle používání.
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
fliper
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. led 2017
Bydliště: Brno

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od fliper »

Samsung ma Dex dock Station k galaxy S8, note. Ako plnohodnotne to dokáže zastúpiť kancelárske PC ti však povedať neviem, skúšal som to maximálne v obchode :D nejaká recenzia je tu: https://smartmania.cz/recenze-samsung-d ... pocitacem/
AMD Ryzen 5600x + SilentiumPC Fera 3 | ASUS TUF GAMING B550M-PLUS | Sapphire NITRO+ Radeon RX 6700 XT | Kingston HyperX Predator 24GB DDR4 3000Mhz (3X8GB) | Samsung PM981 NVMe 256Gb (Win10) | Samsung Evo 750 240GB (Fedora) | WD Blue SSD 1TB | Corsair RMx Series RM550x | Fractal Design Define Mini C | Dell U2715H + BenQ GW2283 || Lenovo ThinkPad x230 || Lenovo ThinkPad P1 Gen 3
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od pbjun »

No to by možná šlo, ale windowsí programy na tom běhat nebudou :( takže všecko řešit v náhradách což není úplně top :( Ale koukal jsem, že můj telefon má microsoft zařazený v programu telefonů co dostanou plnohodnotné win 10 tak uvidíme...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Theeser »

Tak právě jsem přehodnotil svůj pohled na tuto otázku a nejspíš vítězem bude LG G Flex 2. Mám možnost z bazaru za 3300,- s dvouletou zárukou.
Svou výměnu kompaktního skutečně mobilního telefonu za pádlo alespoň malinko ospravedlňuji tím, že by Flex měl mít pružný display, proto by se nutně při pádu nemusel rozbít (hádám, že to bude spíše psychická náplast, ale co už :-D)
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Zivan »

Pozor na to, ze podle reakci na ruznych fotech ten Flex dost chcipal :(

https://androidforum.cz/lg-g-flex-62315-2580

Fajn je treba tenhle:
Prý toho mají vážně dost. Vrací se cca 30 telefonů týdně a nestíhají to zpracovávat.

O víkendu záhadně na czc zmizely hodnoty poruchovosti. Nyní je již poruchovost neznámá :-D . Zajímavé, že ještě minulý týden tam bylo 32,6 % :-D .
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Mayki
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2004
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Mayki »

Pokuď přežiješ čínu tak co takový BV8000pro? 6GB RAMky, 64GB ROMky, čtečka otisků, SD karty, velká baterka, odolný... :)
Ryzen 9 5900X, Asus ROG Strix X570-E, G.Skill Ripjaws V Black 32GB(2x16GB) 3600MHz, RX 6800XT a to vše pod vodou
Nějaké info : http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=259257 a fotky : https://imgur.com/a/S5C76
Alien Arcade Cabinet : https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=68&t=270645
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Theeser »

Díky za tip ohledně poruchovosti Flexu. Právě na CZC, když si dáte telefon mezi 6 000,- a 4 000,- tak snad 40 položek z toho je bazarový Flex v různých stádiích rozkladu. Hlavně proč jsem se prve pro něj rozhodl je příjemné tělo i přes svou velikost a prostě OLED display. Ale nakonec to vyhraje G3 32GB+3GB. Měl jsem ji také v ruce a je skoro stejně velká jako moje Lumia s pouzdrem (wtf?! :-D, a to je jen HeadCase silikon :-D). Mají ji za 3 600,- a za mě je to super volba.

K té číně, dlouhodobě je mým favoritem Oukitel K6000 Plus. Pod 4 tis. a má celokovovou konstrukci (která vydrží podle recenzí) 4Gb RAM + 64GB + SD karta, SoC MT6750, 5,5 IPS FHD, Android 7, 6000mAh baterka, čtečka otisku prstů a k tomu jejich quickcharge dokonce i s adaptérem v boxu (tzn. plná snad do dvou hodin, tuším). Asi nejlepší poměr výkon/cena dneska a z osobní zkušenosti s Oukitel U7 Plus, soft podpora super, fóra na řešení rootu i custom romek jsou a celkově telefon je dobře stavěnej.

Ale G3 to u mě už vyhrála ;-)
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Theeser »

Rychlý update.

G3 mám teď týden a jsem nadšený.
Prostředí plynulé, žádné záseky, přepínání mezi aplikacemi je okamžité. Nadstavba od LG je super, systém nebrzdí a ty vychytávky (QuickMemo, kdy mám vedle systémových ikon jako domů, zpět, spuštěné aplikace ještě jedno. A na to když kliknu, můžu okamžitě zaznamenat cokoliv, co mám na obrazovce a třeba zakroužkovat, podtrhnout, nebo napsat od ruky text, přidat k tomu připomínku na čas, místo i počasí :-D ; KnockCode...)
Momentálně Android 6.0 + root, ale je funkční verze LineageOS na Android 7.1.2, Funguje dobře, ale výdrž baterie se ještě dolaďuje, plus přijdete o LG fičury.
Display je prostě nádherný. Sice IPS, ale barvy krásně přirozené a čte se dobře i venku (s přímým sluncem se ještě nepotkal :-D )
Konstrukce je solidní, pevná, moc příjemná do ruky. Telefon je dokonce příjemnější do kapsy než byla Nokia (asi více zaoblené, hádám).
Na tlačítka vzadu jsem si zvyk okamžitě a je to geniální řešení.
Foťák je také vynikající (ve dne trochu chybí kontrast, ale v noci dokáže vyrobit ostré a věrné foto, dokonce, i kde skoro není světlo). Repro není zlé, ale paradoxně Nokia hrála o něco lépe. Na rozdíl od Nokie ale LG nešumí a zvuk je čistý (a to i ve sluchátkách)
Výdrž standardně den, ale to se ještě zlepší, až si odvyknu pořád zírat na ten krásný display :-D

Příští týden přijde pouzdro od HeadCase, krycí sklo už bylo nalepené.
Takže celkem za 3 800,- mám skvělé zařízení. Sice bazar, ale byla mu měněná základní deska, kvůli problikávání display, takže je to de facto nové. A po aplikaci teplovodivé pasty to není ani toastovač.

Po dlouhý době telefon, ze kterého mám doopravdy radost.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Atapi »

Gratuluju, jen doufat že se mu nic nestane. Já vzal zmiňovanou nokiu 3 právě kvůli rozměrům, moc času na telefonu netrávím a nehraju hry, takže výkon mi stačí a chci něco normálně do kapsy. Web mi příjde většinou v pohodě, ale celkově reakce jsou někdy na nic, prostě se občas sekne třeba na vteřinu dvě a pak to funguje dál, a asi 2x telefon úplně spadnul a byl třeba restart (a ještě jsem se od pořízení nedokopal k tomu najít nějakej návod jak všechno otravný jako aktualizace povypínat, aby nic neotravovalo když já nechci, zatím jsem to nenašel, stejně jako spoustu dalšího nastavení, ale to je problém androidu samotnýho). Celkově mi to příjde jako krok zpátky oproti windowsácký lumii, která měla mnohem míň ram, tam sice prohlížení webu občas spadlo komplet až se telefon zasral třeba po půl hodině až hodině prohlížení webu, ale jinak to fungovalo normálně a že by se zasek úplně se mi nestalo za několik let nikdy.
Obrázek
Theeser
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. čer 2013

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Theeser »

Co se týče Lumií musím souhlasit. Prostředí nastavení a vůbec většiny windows aplikací bývalo naprosto svižné, okamžité, žádné náhodné pády, prostě byla radost telefon používat. Ale to se o posledním buildu říct nedalo a připomínalo mi to androidí telefon za tři tisíce před čtyřmi lety. Kdyby teda zpracování, display a foťák nebyly tak super...
Moje Lumia měla třeba někdy po čtení Edge, přepínání do messenegeru bez jakýchkoliv jiných spuštěných aplikacích na pozadí problém třeba tři vteřiny načíst prostředí. Jako wtf? Nebo zamykací obrazovku. Rozsvítíte a vidíte jen tapetu...Náhodné vypínání Groove Music. Třeba 5x za album? Co to má být? A to jsem nebyl ani insider, od tamtud jsem vycouval a měl jen stabilní předchozí buildy.
Jenom tak pro usmání, když jsem si někdy na začátku ledna chtěl koupit nový display (vč. digitizeru atd.) Tak stál okolo 2500,- (u nás i přes Ebay apod.). V září jsem měl komplet sadu včetně nářadí za 1000,-

Co se LG G3 týče... zatím pro mě dva takový největší mínusy. Baterka a překvapivě foťák. Když má váš den 12+ hodin a posloucháte hudbu (3h+ denně, ale Poweramp na vinně není), občas někomu napíšete (messenger), dvě tři fotky taky dáte tak na konci dne jste rádi za 10-15%, takže Powerbanka je můj nový nejlepší kámoš, naštěstí stejně všude tahám tunu blbostí, tak mně to vůbec neva.
A foťák. To bude hodně subjektivní. Ve spoustě případů je naprosto super (hlavně interiér. fotky-
ostrost, věrnost barevně i světlo) ale třeba venku, když je tak skoro tma a né úplně tak nedostatek sytosti, přes den jinak docela výhoda je tady prostě mínus. Tohle Nokia uměla líp. Ale jak je tma úplně, tak zase vládne LG. I v podstatě ze tmy dokáže dostat obraz a relativně ostrý. U Nokie bych měl jen šum. A taky HDR. Prostě je tu, ale nějak to nejde poznat. Tady by taky Nokie vyhrála. A taky blesk. LG má setsakramentsky silnej blesk. Fakt jako. Svítí víc, než moje 60w žárovka v pokoji. Lumie měla prostě LED diodu...Takže je to 50 na 50 podle preferencí a já bohužel jsem tak nějak mezi :-D
Jinak software je naprosto super, plynulé, jenom Waze mi dneska prostě náhodně spadl a odmítal se spustit...A chytré rozpoznání, které je občas docela hloupé. Třeba ťukám KnockCode a najednou telefon napadne, že vlastně by měl být odemčený, tak se odemkne, ale dá mi vědět pozdě, takže já už dvakrát klepl na obrazovku a telefon si vypnul. Ale s tímhle se dá v nastavení pohrát, takže spíše drobnost. QuickMemo je zázrak, fakt funguje super.
S povypínáním aktualizací problém nemám, Play app se mi na WiFi aktualizují sami a vlastní updaty LG se samy ptají, jestli chci nainstalovat nebo ne (a můžu je i prostě smazat i zpětně stáhnout). Zbytek šéfí root -> SD Maid Pro + Greenify = Pohoda!
A do kapsy se mi vleze v pohodě, je o cca 0,5cm na šířku a cca 1cm na výšku větší, ale je zaoblenější, takže v kapse je cítit přirozeně. Předchozí 5,5" jsem měl pocit, že když se obouvám, tak v kapse (jak přední tak zadní) zlomím. Tohle je úplně v pohodě.
Pro porovnání LG G3 vs Nokia 3
https://www.devicespecifications.com/en ... /cd5ee5082

Takže to jsou zatím dojmy z teď už více jak týdenního vlastnictví použité LG G3.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Náhrada za Lumii 735

Příspěvek od Atapi »

Tak nokia 3 je v podstatě low end to nemá smysl porovnávat a pokud chceš třeba fotit (vypadá to že jo), tak o něm asi ani neuvažuješ. :) To je spíš pro nás co máme telefon jen na telefonováni, sms a něco jiný (web, ofocení nějakýho dokumentu a podobně) využijem minimálně, jediný co používám na telefonu hodně navíc je kalendář a hudba a to zvládne každej chytrej telefon.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Mobilní telefony a PDA/MDA“