Náhrada části PC processor+Mb+Ram

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Jaharr
Nováček
Nováček
Registrován: 29. led 2012
Bydliště: Praha

Náhrada části PC processor+Mb+Ram

Příspěvek od Jaharr »

Ahoj,
umřel mi počítač na DMI data pool (vrátí se podivné znaky) a není schopný si všimnout disků v prvních třech portech. Identifikoval jsem to na to že odešla deska bohužel mám desku socket 1366. Takže pro processor X5550 (i920) asi nemá cenu kupovat novou desku za +-3k. Nebo má cenu koupit nějakou hasswell i7 a desku k tomu? pak využil těch 12gb RAM a nemusel bych kupovat nové
Grafiku mám R9 280.
Vzhledem k tomu že se rozpadala deska již delší dobu (náhodně se nedařilo zapnout zvuk, síť a do 5ti minut po prvním startu byla modrá smrt) jsem přemýšlel po vánocích nad Ryzenem respektive Raven Ridge.
Desku co jsem koukal vidím na ASUS TUF B350M-PLUS GAMING, ASUS PRIME B350M-A - AMD B350, ASRock AB350M Pro4 - AMD B350 nespíš to vidím na Prime A nebo TUF kvůli 6x sata protože mám malé SSD a celkem 3x1TB disky a mechaniku i když to by se dalo asi řešit nějakým modulem do pci z číny nebo na to když se 1x za dva roky použíje CD tak přepojit.
Processor vidím na R5 1400 nebo R5 1600, ale momentálně je rozdíl mezi 1400 a 1600 jen
Ram vidím asi na 16 GB protože 8gb je málo a výhledově cena asi neklesne.
můžete mi pomoci s výběrem?
Díky

P.S. Case mám Fractal Core 1300, Chladič Xigmatec Gaia II (ten stejně nepůjde použít), Zdroj je seasonic ss450w. Disky jsou 1TB WD green a 2x 1TB jednoplotnové seagaty. SSD je 60gb na systém OCZ vertex2, který možná odešel s deskou (laptop o něm tvrdí že neexistuje a pc z flash disku nenabootuje aby ho viděl)
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“