Htpc okolo 30 000

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Salmonel
Nováček
Nováček
Registrován: 06. pro 2017

Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Salmonel »

Zdravím,zprvu bych se “pochlubil”,ze jsem trochu neználek v tomto oboru a proto budu vděčný za rady od odborníků,
Chtěl bych PC sestavu která bude sloužit převážně jako htpc,rád bych přes receiver z toho pustil obstojně jak muziku tak filmy,taky sem tam ho použiju na Excel a lehké surfování,takže potřebuji win 10 a asi více než jedno hdmi.
Tak a teď prosím co bych si představoval:rozpočet okolo 30 tisíc s woknama,bez monitoru.
Aby to nějakou dobu fungovalo bez zásahu na úrovni,Určitě ssd +přídavnej disk,rozumnou spotřebu a tichost a dálkový ovladač by se šikl a vše zabaleno v pěkné krabičce,kterou bych radši menší,ale přizpůsobím se potřebě.
Televizi mám zatím plazmu hloupou,ale časem to možná změním.
Byl bych vděčný za rady klidně i typu “málo peněz,anebo zbytecny atd.
V každém případě PC stejně potřebuji na kancelářskou činnost,tak bych rad zabil dvě mouchy... :evil:
Za rady díky moc a informace potřebné další rád doplním
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Atapi »

Takže hry a něco náročnější jako střih videa nebo nějaké programování nehrozí, nebo občas ano? Pokud určitě ne, tak by mohlo být řešení intel NUC, cena do 10 tisíc a k tomu paměti, disky, winy a ten ovladač dalších cca 10. V podstatě je to notebook v krabičce, takže hodně malá spotřeba, ticho, ale mrzká rozšířitelnost - grafika by byla jen integrovaná.
Obrázek
Salmonel
Nováček
Nováček
Registrován: 06. pro 2017

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Salmonel »

Ahoj,na hry už čas není a kdyžtak mam xboxe,potřebuji to primárně na kino na muziku a ty prokleté tabulky,hodil bys mi kdyžtak nejakej odkaz,nebo tak něco,děkuji.
Salmonel
Nováček
Nováček
Registrován: 06. pro 2017

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Salmonel »

Uz jsem si našel ten intel nuc,za prve je strašně ošklivě a má to pouze1 hdmi,neslo by tedy prosím naskladat komponenty do malé krabičky,kterou bych si popřípadě vybral,je mi opravdu jedno jestli to bude stat 10 nebo 20 tisíc,problém je spíše v tom,ze já osobně jsem schopny vybrat akorát tu krabičku.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Atapi »

Určitě by to šlo :) pokud je na to místo, tak je to i lepší řešení složit si to komplet. Jen ještě než se to začne skládat se zeptám předem naposled teda na tu bednu, jestli už je nějaká konkrétní představa, nebo aspoň jestli to má bejt htpc (něco jako https://www.czc.cz/silverstone-gd09b-gr ... ndia_cerna) nebo nebo malá tower.
A za druhé jestli je nějaký požadavek na kvalitu zvuku a výstupy nebo stačí SPDIF a půjde to přes ten reciever? Podle toho se vybere deska.
Obrázek
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od anarkii »

Něco podobnýho teď řeším pro sebe. Blbý je, že coffee lake, nepodporuje HDMI 2.0, takže buď ext. grafika, nebo redukce z DP, otázkou je, co pak např. HDCP a jak by to fungovalo s různýma TV.

Pro sebe jsem uvažoval složit něco do iTek Spacebox - kompaktní rozměry, mATX a 4 sloty - takže event. můžeš osadit např. TV kartu, zvukovku a GK.

Neměl jsem tu skříň teda ještě v ruce, ani s tou deskou nemám zkušenosti, např. ohledně speedfanu.

Sestava: https://www.czc.cz/180500,223205,157884 ... 55426/kody

+ semi pasiv zdroj: https://zdroje.heureka.cz/silverstone-3 ... st-st30sf/

Když se rozmumně nastaví ventilátory a zdroj pojede myslím do 50%, tak to bude neslyšitelný. Pokud by měl zdroj fungovat pasivně neustále i např. s GK, tak RM550x.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od racecar »

S tou plechovnickou za 999 si robis srandu ze? :-D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Atapi »

a B250 + coffe lake taky fakt nejde no :) proto se ptám na zvukovku, jestli mu stačí digital výstup nebo to hdmi, nebo chce kvalitnější zvukovku obecně, aby se nemusela dokupovat, rovnou by se koupilo něco s alc 1220 (cca 3 tisíce za desku pro minulou generaci, coffe bych asi nekupoval, když nepotřebuje výkon, tak je to jedno).
Pokud mě někdo nepředběhne tak něco složím jak budu mít čas, ale myslím že tu za chvíli něco přistane beztak. :D
Naposledy upravil(a) Atapi dne čtv 7. pro 2017, 13:21, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od anarkii »

racecar píše:S tou plechovnickou za 999 si robis srandu ze? :-D
Bavíme se o HTPC - low end komponenty a jde primárně o rozměry, event. vzhled, z hlediska kvality je úplně jedno do čeho to složíš.

Co konkrétně by podle tebe mělo způsobovat nějaký problémy ?
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Atapi »

B250 nepodporuje coffee, zatím je jen Z370 only
Obrázek
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od anarkii »

Díky za upozornění. Jsem akorát zkopíroval "svoji" sestavu + doplnil disky, chladič a ventilátory. Nějak do detailu jsem jednot. komponenty neprověřoval. S Coffee Lake jsem zatím nic neskládal, tak nemám takovej přehled.

Pokud coffee lake podporují jen Z370 desky, tak nemá cenu o tom pro HTPC uvažovat. Pak bych dal jako CPU G4600 + k tomu desku podle potřebné výbavy.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Salmonel
Nováček
Nováček
Registrován: 06. pro 2017

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Salmonel »

Ahoj,nároky na muziku mám ty nejvyšší,prozatím jsem měl tuhle krabičku na filmy:přes hdmi

https://multimedialni-centra.heureka.cz ... e/#section

ale nebyl jsem spokojený,problémy s titulky atd.

a muziku jsem posílal přes ipod do receiveru:přes usb

https://www.mall.cz/av-prijimace-zesilo ... sx-919ah-k

muziku samozřejmě stereo a filmy 5+1,možná do budoucna 7+1,až budu obnovovat hifi,

Jde mi o to,že jsem zjistil,že můj notebook je lepší na přehrávání,než ta krabička,jelikož všechno

přelouskne,ale nebaví mě furt s tím hejbat.

Chtěl bych mít prostě krabici,která bude mít své místo,od toho jeden kabel k monitoru na práci a kabely na

zábavu,teď si nejsem jist,jestli to posílat přes televizi a do receiveru,nebo to jde i jinak(muziku samozřejmě posílam rovnou do receiveru)

A teď k té krabici,koukal jsem na ně a světe div se,na velikosti nezáleží,spíše bych se ubíral směrem tichost,kvalita atd,trochu tuším,že když bude menší tak bude třeba hlučnější atd.(klidně mě z toho vyveď)

Vážím si toho,že mi s tím pomáháš a vím,že to se mnou není jednoduché,jelikož mé pc znalosti jsou na neúrovni.

Taky se snažím odpovídat zavčas,ale nejsem teď moc doma,tak můžu zase až večer a teď si musím odpočinout,jelikož takhle dlouhý sloh jsem psal naposledy snad ve škole.

Takže.když mi řekneš,ber malou krabici,je dostačující,anebo ser na to vem radši střední a klidně i neblázni a vezmi velkou,tak já nějakou vyberu,vesměs ve všech formátech jsem našel nějakou líbivou,tak jí sem hodím,díky.

A ještě dotaz,existuje nějaky ovladač,kterej by to zvládal,jsem trochu pohodlný.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Atapi »

Ovladač teda nevím, já to kdysi řešil bezdrátovou klávesnicí s vestavěným touchpadem, něco jako je tohle, klasickej ovladač ve stylu TV jsem u pc nikdy neměl https://www.alza.cz/microsoft-all-in-on ... 469963.htm
Obrázek
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od anarkii »

Možností ovládání je víc, např.:

https://flirc.tv/
https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter

Případně pokud budeš používat KODI, můžeš jako ovladač použít telefon, tak to mám já.

Pokud jde o case, je potřeba upřesnit pár věcí: kolik budeš potřebovat úložnýho prostoru a jak to hodláš rozšiřovat (grafika, zvukovka, tv tuner...)
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Salmonel
Nováček
Nováček
Registrován: 06. pro 2017

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Salmonel »

Hmmm tak tady se tak trochu ztrácím,vím totiž kulový kolik budu čeho potřebovat,jelikož tomu fakt moc nerozumím,chci stroj abych do toho nemusel 3 roky hrábnout,ze je něco zastaralé.
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od anarkii »

https://www.czc.cz/55202,200380,191548, ... 80294/kody

Máš tam case se dvěma 5.25" pozicema (aby se případně vešel 2x 2.5" HDD v Himuru kvůli hlučnosti), zdroj u kterýho se nikdy nesepne ventilátor a zároveň ho mají v nabídce na CZC (to aby sis tam to PC mohl nechat složit) + je tam možnost rozšíření např. o tu TV kartu. Ventilátor na chladiči CPU a tu jednu Noctuu bude potřeba nastavit přes speedfan aby to nebylo slyšet. S tím 2.5" diskem + Himurem si budeš muset trochu pohrát, případně ti napíšu co a jak. Zvukovku jsem vybral nejlevnější s digitálním výstupem - zvuk bys poslal do receiveru přes SPDIF a obraz do TV přes HDMI.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od anarkii »

Tak jak sis to naskládal to ale bude dost hlučný, hlavně kvůli 3.5" disku, grafika taky nic moc výběr, spíš bych dal: https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-10 ... 27/produkt

Zdroj co sis vybral, není semi-pasiv, takže bude slyšet, AMD jde sice mimo mně, ale i tak si myslím, že Ryzen 1600 je pro HTPC overkill, u základní desky nejspíš nepůjdou rozumně zregulovat ventilátory...

DVD mechaniku bych použil externí, pokud ji fakt potřebuješ.

Skříň asi OK, ale máš tam jen jednu 5.25" pozici, takže pokud to s tím tichem myslíš vážně, budeš omezenej jedním HDD.

Tu grafiku sis tam dal kvůli 4K ?
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Htpc okolo 30 000

Příspěvek od Atapi »

Celkem hezký, na můj v kus docela overkill, ale to záleži na tobě. Co se týče nějakýho kanclu a videa, tak by tam stačilo v pohodě 8 GB RAM, čtyřjádro (ryzen 1200 klidně), deska super (když kupuješ zvukovku navíc, tak by stačila i levnější deska) a ta grafika je na tobě asi podle toho co chceš za výstupy, jen kdyby to bylo i na hry sem tam, tak bych dal 1050ti/1060 podle peněz (protože to jak to je postavený teď by bylo slušný PC na hry s takovou grafikou).
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“