Copak se nám podařilo spálit...

Nevizuální úpravy HW, elektronika - Voltage-mody, regulace otáček, schémata... nejde o přetaktovávání.
Odpovědět
kdyrja
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. pro 2011

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od kdyrja »

Tak jak sem psal stím odpálením tak nakonec sem ten zdroj ještě rozfungoval :D. Nešel spustit protože byl větrák k.o. (nejde sním otočit ani rukou). Takže výměna ventilátoru a už zase frčí (corsair cx 600w v2)

Jo a deska a grafika ty byly k.o.
PC_1: AMD Ryzen 5 1600 ; AMD RX 580 8Gb (Sapphire) ; 8Gb RAM ; corsair cx600 v2 ; 1tb HDD + 750gb hybrid SSD + 240gb SSD
PC_2: Intel core i5 3570 ; AMD HD 7950 3Gb (Sapphire) ; 2x4Gb RAM ; corsair cx600 v2 ; 1tb HDD + 120Gb SSD
PC_3: AMD A4 6300 + AMD Radeon HD 8370D ; 4Gb RAM, OCZ FirePower CoreXStream 500W ; 500Gb HDD
NB: Intel core i3 370m ; Nvidia geforce GT 540m ; 750gb hdd ; 4gb RAM
NB: Intel core i7 3632QM ; AMD Radeon HD7670M ; 1tb hdd + 128gb SSD ; 8gb RAM
wildak
Nováček
Nováček
Registrován: 03. srp 2014

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od wildak »

kdyrja píše: Jak sem psal, hulil doma a větráky byly uplně zarostlý. ,...
trosku OT ale jaky na to ma vliv kouření? zanedbatelný/velký ?
eLzyx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Bílina / Teplice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od eLzyx »

PC od kuřáků jsou téměř to nejhorší, co může servisáka potkat. Všude je nanesená vrstva takového hnusného mastného prachu. Zbavit se toho - děs, kolikrát je to na chemku a rukavice, protože to ani stlačený vzduch z kompresoru nevezme.
Proto si účtuji 300Kč navíc za to, že budu ochotný něco s takovým smraďochem dělat po SW stránce (reinstall OS atp.). Pokud mám takový PC upgradovat, nebo jen vyčistit, tak je to 500Kč navíc k běžné částce za vyčištění. Tedy za litr celkově.
Ryzen R5 3600, Asus ROG Strix X570-F, 32GB DDR4@3600MHZ, Crucial M550 256GB, 300GB VelociRaptor, RX580, Asus Xonar DX, SilverStone Raven II
Dell 5491 6C/12T Core i7-8850H, MX130 ve 14"/1,5kg; veterán: OQO 01+
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od kotas »

Jseš nějakej levnej, u mě je to 400,- s DPH/hodina práce, takže když vyčištění + install Win, hned to vyjde na cca 3-4 hodiny :razz:
eLzyx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 30. črc 2005
Bydliště: Bílina / Teplice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od eLzyx »

litr celkově byl myšlený třeba za instalaci nové grafiky do zauzeného počítače. 10 minut u kompresoru, jedny gumové rukavice, pár hygienických ubrousků na setření bordelu z lopatek ventilátoru CPU chladiče, to je dalších 10 minut, do zdroje se obvykle necpu, protože bývá v záruce, takže jen vzduch. Deinstalace starých ovladačů, demontáž staré grafiky, montáž nové, nové ovladače, test v nějaké hře. Hotovo. Do hodiny se to dá stihnout.
Pro nekuřáka je to za 500Kč (včetně vyfoukání prachu samozřejmě), pro kuřáka za 1000Kč.
Pokud je tam i přeinstalace OS, tak to jedu paušálně. Win 7 a starší 1000Kč, Win 8.1 & 10 za 700Kč. Kuřáci za 1300 resp. 1000Kč. Když je to i s vyčištěním počítače, tak 1800 resp. 1300Kč. Takže jsme tak na stejno.

Za instalaci nečeské verze starého OS je příplatek 200Kč resp. při nedodání instalačního média k takovému OS 400Kč a beru si na to minimálně týden času (mezitím musím někde sehnat instalačku). Bez licence samozřejmě nic neinstaluju.
Ryzen R5 3600, Asus ROG Strix X570-F, 32GB DDR4@3600MHZ, Crucial M550 256GB, 300GB VelociRaptor, RX580, Asus Xonar DX, SilverStone Raven II
Dell 5491 6C/12T Core i7-8850H, MX130 ve 14"/1,5kg; veterán: OQO 01+
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od AllowedCry »

A co když je to kuřák, co nekouří doma, tudíž je PC bez kouřového prachu, dáváš mu sazbu jako kuřákovi? :D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
luke777
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2007

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od luke777 »

Lol to sou sazby a ja to delam za cokoladu:) preinstalaci woken:)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od AllowedCry »

Taktéž, ale jen známým, akorát to občas trvá měsíc, když mě nikdo neurguje :-D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od kotas »

Tak já se tím živím asi :idea: servis IT..
icebosss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2008
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od icebosss »

Platinovej seasonic udelal bum,zitra az zapojim seasonic Prime uvidim, jestli mi nevzal sebou 3 ssdcka :D protoze s low pujcenym zdrojem sem dostal aspon do biosu, ale uz jsem nestacil vyzkouset disky.

V nem pekne bouchlo a ted v nem hrkaji nejake ulomene veci :D snad to na reklamacce vezmou.D
KofolaK
Nováček
Nováček
Registrován: 10. bře 2010
Bydliště: Nový Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od KofolaK »

Poslušně hlásím, že jsem upekl GTX480 v troubě na 180 po dobu 8 minut... Artefakty pryč. grafika jede
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od RiCK »

KofolaK píše:Poslušně hlásím, že jsem upekl GTX480 v troubě na 180 po dobu 8 minut... Artefakty pryč. grafika jede
Tím se taky můžu pochlubit, před třema měsíci jsem taky pekl grafárnu, HD7950 OC DualX od Sapphire, ze dne na den umřela, nepřejavovala žádné známky života. Pár minut na 200°C a fičí si jako nová, teloty i OC potenciál snad ještě lepší než za nova :-D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od Flegy »

to je pekne, ale moc dlouho vam to kluci nevydrzi :) . tedy obvykle to nevydrzi... takhle jsem jednu dobu pek jak grafiky, tak mb z notasu, a drtiva vetsina z nich do pul roka odesla do kremikoveho nebe. ty studenaky se tim jen trochu "zalataji" :)

jinak abych nebyl uplne off, tak min tyden gtx 1080ti . :sad:
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od RiCK »

Je to tak, no, ale proč to nezkusit, když mě to nic nestojí a nové i used grafiky jsou teď kua drahé.

Jinak před několika týdny jsem to musel zas upéct, a zas úspešně :)
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od heroik »

Já jsem jel kdysi na upečené 8800GT přes 3 roky...a myslím že je funkční doteď, měnil jsem jen kvůli upgradu 8-)
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od blaho »

aha , by som zabudol : mne zhorela v plameňoch pekelnych : GTX 980 Ti Lightning :D
ale tak dala aj cca 1530/8300 , celkom fajn a ten chladič bol fantasticky
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od pbjun »

Mi minulý týden GTX Titan Black - ta teda docela nudně, hra -> artefakty -> restart -> tma :) Dva týdny zpět EVGA 750W koupená jako rozbalený kus v alze tady zapnutí -> jiskra -> rána -> plamen -> tma :D Ten den jsem z alzy dostal novej bez doplatku :D
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
periot
Nováček
Nováček
Registrován: 08. zář 2014
Bydliště: Strakonice

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od periot »

Hodne davno Athlon xp 1800+ kdyz jsem se snazil na tom nejak rozumne rozbehat Oblivion a trochu to prehnal s napetim :D
Naposledy to schytal stary 500w Seasonic, ktery neprezil OC R9 280x.
dubikovo
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2012
Bydliště: Praha

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od dubikovo »

Tak přidám něco z dávné historie :)
někdy okolo roku 1997 (myslím) otec sehnal tenhle kousek (pamatuju si i na tu krabici :)

https://imgur.com/r/retrobattlestations/WWiGl

nějakou dobu fungoval, ale v těch letech šel vývoj super rychle, tak procesor 486 DX2/66 přestal stačit potřebám nabušených herních titulů té doby. Takže jsem se rozhodl upgradovat jedinou možnou náhradou - v té době už bazarovým - 486 DX4 /100!!!!!! Takové dělo!

No jenže v těchto dřevních dobách vyžadovala výměna procesoru i jeho správné nasměrování - tečka v rohu se musela dát na tečku v socketu. Po zapnutí jsem natěšeně čekal až to celé naběhne a místo toho přišel smrádek a takový ten jemný kouř :) a díky all-in-one jsem přišel o úplně všechno.

Otočit dneska procesor už není tak snadné... naštěstí :)
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: Copak se nám podařilo spálit...

Příspěvek od RiCK »

Mnohokrát pečena a nonstop OClá HD7950
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace hardware“