Adware se kterým si defender neporadí.

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od AllowedCry »

Zdarec, nainstaloval jsem si adware, samozřejmě nechtěně a je velmi inteligentní, ručně jsem smazal veškeré soubory k němu, včetně věci z registru, ovšem po nějaké době se spustí cmd, adware se znovu stahuje a snaží se opět udělat veškeré změny, defender je naprosto k ničemu, takže, jaký software doporučujete, než udělám reinstal?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od Hexik21 »

Jen tak mimo, když říkáš, že se ti jednou za čas otevře okno s CMD, nemáš ve windowsech vytvořený časový plán, který třeba spouští baťák, v kterém jsou podmínky, že if not exist run cmd xxxxx a stahni to a to ?
Zkus se podívat do "plánovače úloh" Tento počítač -> spravovat -> Plánovač úloh
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od AllowedCry »

Díky, problém jsem tam opravdu lokalizoval, zdá se, že jsem všechny spouštěcí programy zablokoval a smazal, jen doufám, že je to už opravdu vše.

Docela by mě zajímalo, jaká je úroveň windows ochrany, protože tohle je opravdu strašné, 2x klikneš, abys pak musel složitě tu mrdku odinstalovávat, defender je na to totálně slepý.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od Vesel »

co mas za defendera?
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od AllowedCry »

windows defender :D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od werygood »

Jak jsem psal vedle, taky se mi povedlo takovou mrdku dostat do vedlejšího PC, po chvíli googlení jsem vyzkoušel Zemanu a HitmanPro, odstranilo to spoustu věcí a je ticho po pěšině.

Nestalo se mi to cca pět let, ta míra agresivity mě trochu zaskočila :D
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od Hexik21 »

To je spíš o nastavení oné untility kterou si do PC spustíš, bývá to zvykem u lepších zacryptovaných souboru aby si vytvořil třeba do složky %appdata% nebo %temp% soubory s baťáky, který se pak spouští na pozadí a kontrolují jestli program existuje. Firewall a antivir je tak silný jako sám uživatel, tkzv. pokud klepneš na exe soubor a spustíš ho už ti nic nemusí pomoci.Jak je zabezpečný Windows asi netřeba polemizovat, updaty vychází stále a stále a stále ;) Hlavně že ti to pomohlo
Naposledy upravil(a) Hexik21 dne pát 12. led 2018, 15:22, celkem upraveno 1 x.
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od Vesel »

aha :lol: :-D
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Adware se kterým si defender neporadí.

Příspěvek od AllowedCry »

Před spuštěním toho exe jsem ho ještě nechal defenderem zkontrolovat (zbytečně). Nevidím smysl mít jiný antivir, je to na stejné brdo.

Jen pro jistotu zkusím ten hitmanpro, kdyby ještě něco našel, ale jinak už je vše v pořádku.

E// Mining vir jsem měl už taky, ten tak chytrý nebyl a adware naposled pod W7, tam šel jednoduše smazat a nic se neobnovilo, kluci z ruska asi postoupili na vyšší lvl :-D

E2// Díky za doporučení toho hitmana, našel dalších 5 sraček. :)
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“