kupa legalneho windows

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Kama »

Já koupil na Aukru za 299,-, klíč přišel druhý den mailem a taky ok. :)
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Lerak89
Nováček
Nováček
Registrován: 09. zář 2012

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Lerak89 »

Ty levné klíče windows možná aktivují, ale rozhodně neplatí, že zlegalizují. Nevíte za jakých podmínek k těm klíčům kdo přišel a za jakých podmínek se smí používat.

Já měl například 3letý program od microsoftu na podporu vývoje appek pro windows phone, mohl jsem si vygenerovat neomezeně windows klíčů, které fungují globálně, i teď když už je podpora programu ukončená. Všechny klíče ale mají licenci pouze na použití v naší firmě, takže jakékoliv jiné je nelegální. Windows máte aktivovaný, ale ne legální = úplně to samé jako crack.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od werygood »

Lerak89 píše:Ty levné klíče windows možná aktivují, ale rozhodně neplatí, že zlegalizují. Nevíte za jakých podmínek k těm klíčům kdo přišel a za jakých podmínek se smí používat.

Já měl například 3letý program od microsoftu na podporu vývoje appek pro windows phone, mohl jsem si vygenerovat neomezeně windows klíčů, které fungují globálně, i teď když už je podpora programu ukončená. Všechny klíče ale mají licenci pouze na použití v naší firmě, takže jakékoliv jiné je nelegální. Windows máte aktivovaný, ale ne legální = úplně to samé jako crack.
Licence jdou přeprodávat. Pokud dostaneš fakturu, není v tom problém.
Lerak89
Nováček
Nováček
Registrován: 09. zář 2012

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Lerak89 »

werygood píše: Licence jdou přeprodávat. Pokud dostaneš fakturu, není v tom problém.
Jenže přeprodejem se nemění licenční podmínky. Je nepodstatné co jde a nejde přeprodávat a na co máš nebo nemáš fakturu. Pokud nesplňuješ podmínky k danému klíči (které ti samozřejmě nikdo na tom aukru nepřizná) tak ho používat nemůžeš ani s třema fakturama.

Jako pokud z toho někdo má lepší pocit, že dal za OS aspoň nějakou tu stovku, já mu to neberu. Ale drtivá většina těch klíčů vážně legální není a na vývoj taky nepřispíváte, jde to do kapes vychcánkům.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od renek1 »

vychcánkům???
Vychcánek je maximálně tak MS, který chrlí jednu novou licenci za druhou a nechá si za ni řádně zaplatit. Myslím, že není nic špatného koupit nevyužitou licenci, kterých je plný trh a za které už MS dostal jednou zaplaceno. Mají být nevyužité a nebo si ji máš koupit ty od člověka, který ji vykoupil za určitou cenu a se ziskem jí chce poslat dál? Já myslím, že odpověď je jasná.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Shaquille »

Nejde o lepsi pocit, ale aktivovane Win, system nevyhazuje "hlasky o ativaci"... Naproste vetsine lidi je uplne jedno, jesli porusuji nebo neporusuji licencni smlouvu, nebo prispivaji na vyvoj. Stahne z MS stranek media tool, udela flasku a pouzije ziskany klic. Asi porad lepsi, nez stahnout z torrentu s pochybnym aktivatorem.
(mam legalni system, neobhauji to, jen chapu, proc to lidi delaji...)

renek1 MS vychcanek neni, nechces pouzivat jeho SW, mas alternativy i zdarma. To neni nevyuzita licence, jsou to multilicence pouzite v rozporu s licencnima podminkama, jak presne pise Lerak89
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od renek1 »

Podívej, já mám taky zakoupeno FPP z alzy za plnou cenu od MS.
Ale pokud to někdo prodává o víc jak půlku levněší jako druhotný SW a je to jak píšeš nelegální, tak proč už nejsou tito prodejci pod zámkem?? Odpovím si sám, protože nic nelegálního nedělají!!! Prodávají nevyužité licence, za které MS už dostal zaplaceno!!!
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od zombux »

renek1 píše:Podívej, já mám taky zakoupeno FPP z alzy za plnou cenu od MS.
Ale pokud to někdo prodává o víc jak půlku levněší jako druhotný SW a je to jak píšeš nelegální, tak proč už nejsou tito prodejci pod zámkem?? Odpovím si sám, protože nic nelegálního nedělají!!! Prodávají nevyužité licence, za které MS už dostal zaplaceno!!!
na ulici taky běhá spousta cikánů, kteří prodávají voňafky za zlomek ceny, kterou dostaneš někde v butiku.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Shaquille »

renek1 MS zivi (OS) firmy, statni spravy a OEM licence pro vyrobce sestav, urcite ne home builders... MS nebude zalovat prodejce na aukro, to je trosku pod jeho uroven. Vzhledem k vznikle skode by se stejne pravdepodone jednalo o prestupek (ale nejsem pravnik). Pod zamkem je trosku scifi...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od renek1 »

Shaquille píše:MS nebude zalovat prodejce na aukro, to je trosku pod jeho uroven. Vzhledem k vznikle skode by se stejne pravdepodone jednalo o prestupek (ale nejsem pravnik).
A kdo mluví o jedinci na aukru, já setu bavím o obchodnících jako třeba:
https://www.softwarezababku.cz/
https://www.vyhodny-software.cz/
A spousty dalších co prodávají druhotný SW.
Nic nelegolniho sakra nedělají. Znovu opakuju, že MS už zaplaceno za ty licence dostal!!!
Některé byli nevyužité a tak je firma pustila dál a jiný je nakoupil a prodává dál. Co je na tom k nepochopení???
Porušovat cokoliv budou, pokud budou prodávat crack na legalizaci, ale né platnou licenci, která nikdy nebyla použitá a byla původním majitelem zaplacena.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od racecar »

Myslím, že väčšine je to aj tak jedno aj keby to bolo nelegálne. Proste si to kúpia a majú funkčný Windows s updatmi a bez všelijakých aktivátorov a crackov za par drobných.

PS: Neobhajujem si to, mám W10P SK FPP.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Briketa »

Pokud při nákupu druhotné licence dostaneš i nálepku s OEM klíčem a fakturu, jedná se o prodej již použité OEM licence. To je legální.

Pokud dostaneš klíč k FPP verzi, je to legální, u FPP verze není co řešit. Stačí prodej licence nebo jiný převod.

Pokud ti přijde pouze mailem kód, tak to může i nemusí být legální, i když máš fakturu. Může se totiž jednat o klíče k multilicenci, které někdo v práci ukradne a pak je prodává na webu. Může ti přijít i kód k OEM licenci, který se nikde nepoužívá.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od zsdx »

Stitek u OEM se pouzival naposledy u W7.
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Briketa »

Myslíš, že když si si koupil PC od nějakého lokálního výrobce, tak měl klíč k W8 nebo W10 v BIOSu? Určitě ne, normálně ti vylepil štítek k OEM verzi na skříň PC.

Bez štítku se dodávají jen PC, které mají SLIC licenci v BIOSu.

https://aukro.cz/oem-coa-windows-10-hom ... 6921174182
https://aukro.cz/windows-10-pro-cz-nove-6920463318
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od renek1 »

A není to ve finále jedno? Kdo chce koupí za plnou cenu a kdo chce ušetřit, ten koupí levněji. Oba ale koupí a neukradnou. Pokud k tomu jsou doklady z obchodu, není co řešit.
Já koupil za plnou FPP jelikož jsem měl balík peněz na nové PC. Kupuju i antivir eset, ale za lepší cenu, než z jejich obchodu.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Briketa »

On to zatím problém není, ten nastane, až takovou ukradenou korporátní licenci MS zablokuje. Nebo až jednu OEM licenci bude aktivovat 10 lidí a neprojde telefonická aktivace.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od renek1 »

No a to už je na každém co chce koupit a jak mu to bude v budoucnu šlapat. Ale myslím, že pokud to koupíte z obchodu z druhotným SW, tak problém nebude. Problém je pokud to někdo kupuje na Bazoši od nějakého vyčůránka.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od Wilik »

Jak uz tu nekteri psali - ten problem je v licenci. Neni ani tak problem v samotnem preprodani, ale v pouziti. A preprodejci nerikaji o jakou konkretni licenci s jakymi pravidly jde - tzn. vy jste koupili neco, co legalne treba nemate pravo pouzivat.

Nikdo nerika, ze to dnes nebude fungovat, ale porad je to nelegalni - de facto jak to ukrast.

V nadpisu tohoto tematu (a dle pravidel fora) je dotaz na legalni system, tj. promazal jsem prispevky, ktere uvadeli cokoli jineho.
Nelegalni tu NERESIME. Nikdo to tu nebude ani doporucovat, ani omlouvat a ani se vymlouvat na MS...
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od werygood »

Tohle mě zajímá, čistě ze zvědavosti - co jsem na internetu našel, tak právě jakékoliv licenční pojednání zakazující (případně omezující) přeprodej těchto licencí se může vesele ignorovat a přeprodej je legální - ale pokud firma koupí licenci hromadnou (řekněme pro 100 uživatelů), tak nemůže např. použít jen 50 a zbytek rozprodat.

Wiliku, jaký by byl příklad licence s pravidly, které se přeprodejem poruší?

Jak to tedy je? Kdyby se to řádně osvětlilo, pomohlo by to na fóru hodně lidem (včetně mě, ať pak dál nešířím bludy).

It means software licence agreements and all their terms and conditions (not just the one prohibiting transfer) can be ignored by European courts if the licence period is indefinite, and probably even if it is tied to the lengthy period of copyright ­­­in Europe - 70 years after death of last surviving programmer. Such a licence will be regarded as a simple sale and sales of personal property cannot be tagged with conditions on how the property can be used.

This means, for example, that if a licence for software to be downloaded has an indefinite or long period then the usual restrictions or obligations placed on a licensee as a condition for granting the licence such as number of servers, server location, confidentiality, security, field of use, termination for breach will all be unenforceable.
https://www.lexology.com/library/detail ... 8afd8b3380 Jestli si to vykládám špatně, opravte mě prosím.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: kupa legalneho win co najlacnejsie

Příspěvek od pbjun »

Jenomže se tady zapomíná na jeden důležitý fakt a tím je, že obchodní/licenční podmínky jsou VŽDY pod úrovní zákonů dané země. Tudíž to že si MS do licenčních podmínek napíše, že se nesmí přeprodat použitá licence nic neznamená, jelikož v EU potažmo v ČR to zákon dovoluje - potvrzeno EU soudním dvorem. Proto také od jisté doby když přenesete OEM licenci z PC na PC tak projde aktivace po netu a není třeba nikam volat. Je to od posledního velkého výpadku aktivačních serverů kdy došlo k tomuto update na nich. Pokud jste soukromá osoba, nic Vám nebrání koupit druhotnou licenci, ALE je nutno mít štítek a fakturu. Toť vše.
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“