na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový PC

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový PC

Příspěvek od Johny666 »

Zdravím, mám už pár dní dilema, vše možně to studuju a nemůžu se pořád rozhodnout, prosím poradte mi.
Mám tuto desku https://www.czc.cz/asus-p5q-se-plus-int ... 44/produkt
osazenou Geforce 9600GT procesorem intel core 2 quad Q8200 zdroj 550W nevím ale typ, můžu sem hoit foto. No a chtěl bych svuj pc upgradovat na co nejvíc jde, to by měl být procesor intel core 2 quad Q9650 a grafiku gtx 660Ti (tou si právě nejsem jistý, zda by mě tam mohla jít, vím, že by mi tam měla jít gtx 750Ti že nevyžaduje od desky UEFI, ale u gtx660Ti jsem nic o uefi nenašel, ani prostě nevím jestli by tam šla skrz PCI nebo tak něco nebo výkonově nebo jak.
No a sehnal jsem ten procesor Q9550 za 1000kc grafiku 660Ti za 2000kč ještě bych přikoupil 8GB ram za 1000 a celkem bych dal za upgrate 4000kč a mohl bych si hrát nejnovější hry na low-medium.

Mám ale kupce na svůj starý pc za 4200Kč, tak nevím jestli si troufnout a zkusit upgrade a nebo prodat svůj starej a přihodit řekněmě 6000kč třeba za repasovanej s 1050Ti i3 2120 nebo z bazaru od někoho něco slušnějšího. Jinak bios jsem nahrál na nejnovější verzi někdy z roku 2009.
Tak že otázky by byly, zda tam pujde 660Ti a zda se na to vykašlat, prodat a koupit něco jinýho.


//edit Wilik - presun z desek
fmx rider
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2006

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od fmx rider »

Prodat stary kram, cokoli do neho investovat jsou vyhozene penize. Az budes mit jasno kolik mas penez na novy pc, tak se muzeme ve spravne sekci bavit dal.
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od Johny666 »

vyhrazeno defakto 10000kč na jinej max 12. Co jsem za posledních pár dní zjistil, tak ani ne tak procesor, když jsem viděl jak na plný rozlišení hrajou všechny nový hry i s intel core 2 quad Q9550, ale hlavně teda grafika, stačilo by něco s 1050Ti, 8GB ram, 1 terra disk, to by ta cena mohla odpovídat. Zas ale bych nechtěl krám co by nešel rozšířit nebo s uplně nekvalitním zdrojem.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od -Vladimir- »

https://pc.bazos.cz/inzerat/83670738/PC ... GB-RAM.php
jen by byl lepší osobní odběr + hotovost (nechal bych předvést funkčnost zda-li na tom není háček)...

prodáte Fermi, přidáte 2000 Kč a můžete vyhlížet GTX 1050 Ti (no akorát Corsair AX850 se bude nudit asi jako talentovaný hokejista bez angažmá).
Naposledy upravil(a) -Vladimir- dne stř 17. led 2018, 21:54, celkem upraveno 2 x.
ignorelist: Stratos (již trvale)
Vesel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. led 2012

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od Vesel »

A coze to hrajiu na full detaily s 1050? Maria nebo tetris? S timhle vudgetem budes hrat tak na low az medium oodle toho co za hry
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od Johny666 »

prodáte Fermi? tím myslíte co? Nebylo by to špatný, ale za tu cenu asi lepší rovnou tento i se zárukou https://www.levnapc.cz/hp-compaq-8300-elite-s-1.html

Na full hd s 1050Ti stačí zadat do youtube, třeba battlefiel 1 Gta5 nový Battlefront Rezident Evil 7 a další
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od -Vladimir- »

GTX 560 Ti v tom kompu v inzerátu...

PC od brandu mám asi v takové oblibě jako některé EU zákony (padlé na hlavu, třeba RoHS) a testy (uznávat NEDC je u mě úplně stejné jako prohlásit že Citroën C6 nerozděluje lidi na oba tábory), takže moje stanovisko bude víc než jasné ;)
ignorelist: Stratos (již trvale)
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od Johny666 »

Jo dobrá volba, asi nejlepší co by šla, pořád hledám když už rovnou pc s grafikou co bych chtěl a vůbec mě nenapadlo, že můžu mrknout i na ty co mají nižší grafiku dobrej procesor zdroj základku, grafiku pak prodat a koupit jinou. Vycházelo by to tak asi nejlíp. Moc díky, další směr a k tomu i další nervy :-D
Ne, vážně díky moc. :wink:
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od werygood »

Ne, to je odpad.
Briketa
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. zář 2003
Bydliště: Kladno

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od Briketa »

Elite 8300 (8200), ProDesk 600 (800) nebrat, má speciální zdroj bez napájení grafiky. Ze zdroje vedou kabely do desky a z desky jsou speciálním konektorem napájeny SATA zařízení. Prostě geniální HP řešení.
PC: Core i3-12100F, Gigabyte B660M-DS3H, Patriot 2 x 8GB DDR4 3200 MHz , Crucial MP510 480GB PCIe 4x, MSI RX6600 Mech 8GB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T
NB: Dell Latitude 5510
dark_globe
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od dark_globe »

https://pc.bazos.cz/inzerat/84468049/In ... 30-1GB.php
v tejto zostave ked vymeniš grafiku tak budeš mať perfektnu hernu mašinu za tie peniaze ,
navyše s kvalitnou skrinkou a celkom dobrym zdrojom .

inak čo som pozeral tak na bazosi sa "povaluje" dosť vela zostav od 9 000 do 12 000 ,
ktore maju schopne aj grafiku aj procak + OK zvyšne komponenty .
CPU: i5 8600 ; MB: gigabyte Z390 gaming X ; VGA: sapphire pulse rx 580 8gb ; RAM: adata XPG 2x8GB DDR4 3000MHz cl16 ;
SSD: samsung 860 evo m.2 500gb + 2tb barracuda ; PSU: seasonic focus plus gold 750w ; CASE: fractal R5 titanium ;
MONITOR: AOC I2470SWQ 23,8" , SOUND CARD: creative sound blaster Z , headphones: kingston hyperX stinger
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od Johny666 »

Jo ta by se mi líbila, už jsem psal. Problém na bazoši je ale takovej, ze tam jsou stovky shlídnutí u pár dní starých sestav, to musí být hned pryč, asi si to musí člověk čekovat.
dark_globe
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od dark_globe »

no to ano , dobre ponuky a zostavy miznu rychlo .
dlho tam zostavaju vačšinou iba take , ktore su predražene alebo zle poskladane .
CPU: i5 8600 ; MB: gigabyte Z390 gaming X ; VGA: sapphire pulse rx 580 8gb ; RAM: adata XPG 2x8GB DDR4 3000MHz cl16 ;
SSD: samsung 860 evo m.2 500gb + 2tb barracuda ; PSU: seasonic focus plus gold 750w ; CASE: fractal R5 titanium ;
MONITOR: AOC I2470SWQ 23,8" , SOUND CARD: creative sound blaster Z , headphones: kingston hyperX stinger
Johny666
Nováček
Nováček
Registrován: 17. led 2018

Re: na desku Gtx 660Ti a procesor=upgrade nebo koupit nový P

Příspěvek od Johny666 »

Přesně tak, ted v sobotu prodám svuj starej počítač a hned začnu hledat náhradu, tak založím nový téma a budu moc rád když mi poradíte, budu čekat kdo co prodává a když poradíte at vemu, tak vemu. Docela se vyznám už jak v procesorech, tak víc v grafikách, hodně porovnám na http://gpu.userbenchmark.com ale ted už vím, že když vše ostatní bude super a grafika nic moc, tak ji muzu v klidu vymenit, dřív jsem hledal počítače jen podle toho jakou má grafiku a nezajímala mě deska, zdroj a podobně, skoro ani procesor, ale rozšiřovat časem je pro mě nutkání. I tak budu potřebovat pomoc, protože třeba zdroje a ty ostatní komponenty, to jde mimo mě a až vyberu a budu spokejenej, tak sem zas léta nepáchnu :-D a kdo poradí dobře, má u mě 10kg čokolády,dělám v čokoládovně :-D nic nechci zadarmo. Prostě si chci užívat hry jak za mlada, čakat co vyjde a aspon na medium si to zahrát.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“